Sola eiropeiskas vērtības, modernu un taisnīgu Latviju
INESE ZONE

Apvienība «Attīstībai/Par!» savu 13. Saeimas  priekšvēlēšanu kampaņas reģionālo tūri uzsāka ar ierašanos Jēkabpilī. Partijas biedri un sarakstu līderi – Ministru prezidenta amata kandidāts Artis Pabriks un Zemgales vēlēšanu apgabala līdere Ilze Viņķele – jēkabpiliešus uzrunāja aģitācijas teltī Vecpilsētas laukumā. Kā neliela akcija vēlētāju uzmanības piesaistīšanai kalpoja jēra zupas vārīšana turpat, laukumā, par ko gādāja partijas biedrs tēlnieks, Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Aigars Bikše, bet pēc tam tautas namā notika partijas dāvātais grupas «Galaktika» bezmaksas  koncerts. 
 
Cilvēki noguruši no politikas
   «Attīstībai/Par!» politiķi uzsvēra, ka viņi ir jauns politisks spēks – pragmatiski ideālisti, kas nāk ar mūsdienīgu piedāvājumu un var nomainīt esošo  varas eliti, kuras laiks ir aizgājis. 
    Kā jau ierasts šādos pa­sākumos, tika dalītas partijas avīzes ar programmas izklāstu un politiķi mēģināja iesaistīt diskusijā garāmgājējus. Tādu, kas nāktu tieši uz šo pasākumu, nebija daudz. Uz «Galaktikas» koncertu gan sāka pulcēties vairāk cilvēku, kuri sociālajos tīklos par to bija uzzinājuši no draugu atsūtītajām ziņām vai izlasījuši afišās. «Attīstībai/Par!» savu Jē­kabpils tūri bija reklamējusi partijas sociālajos tīklos. Vai nu tas nebija piesaistījis lielu uzmanību, vai arī cilvēki, noguruši no politiskā tirgus un solījumiem, nevēlas nākt un paust savu viedokli vai uzdot jautājumus. 
    Tieši tā teica viena no garāmgājējām, kas, atsaucoties uz aicinājumu, piestāja teltī. Sieviete sacīja, ka līdz šim ir balsojusi par «Vienotību», bet pēc šīs partijas iekšējām nesaskaņām (daļa «Attīstībai/Par!» biedru savulaik bijuši «Vienotības» rindās) vairs nezina, ko par to visu domāt. Arī citu partiju rīcība un piedāvājums neuzrunājot, tāpēc viņa secinājusi, ka viņa vispār vairs nesekos līdzi politiskām aktivitātēm tik ļoti kā līdz šim. Esot jau pusmūžā, un pēkšņi sapratusi, ka atlikusī dzīves daļa nav tik gara, lai par to iespringtu, jo būtībā jau sabiedrība pēc ievēlēšanas neko daudz politiķus ietekmēt nevarot. Protams, viņa iešot uz vēlēšanām, bet izvēle būšot grūta. 
     Klāt pienākušie pensionāri aktualizēja mazo pensiju problēmu, un teju katrs no viņiem nosauca savas pensijas apmēru, apvaicājoties, vai politiķi spētu ar to izdzīvot? Atbilde, nepārprotami, bija nē. Ilze Viņķele skaidroja, ka ir ļoti žēl, ka nav iespēju būtiski palielināt pensijas tagadējiem senioriem. Taču esot izredzes, ka jau pēc gadiem deviņiem desmit, kad pensijā ies tie, kam tagad pāri 50, tās varētu būt pat divreiz lielākas. Kā tūlītēju risinājumu I. Viņķele minēja esošo pensiju diferencētu aplikšanu ar nodokļiem, atvelkot tos no lielākajām, lai nav tā, kā tagad, kad apliek arī mazās pensijas.  Cilvēki arī sūdzējās par veselības aprūpes problēmām, jo, neskatoties uz Veselības ministrijas pausto, būtiskus uzlabojumus ne­manot, un joprojām vai nu jāmaksā pilna summa privāti strādājošajiem mediķiem,  vai jāgaida garās rindās. I. Viņķele un partijas biedri piekrita, ka veselības aprūpes jomā vajag kardinālākas pārmaiņas par labu pacientiem. Vēl tika diskutēts arī par to, ka jāceļ darba ražīgums gan inovāciju ziņā, gan  nevar gribēt strādāt ar garām kafijas pauzēm un iesildīšanos un saņemt tikpat kā ārzemēs, uz kurieni daudzi dodas peļņā un strādā, muguru neatliecot. 
   No sarunās iesaistījušos puses tika pieminēta arī lauku iztukšošanās problēma – jaunie dodas prom, skolas slēdz, maz darbavietu.  Artis Pabriks un kolēģi pau­da atbalstu idejai par izglītības reformu, kas nodrošinātu sākumskolu un iespēju robežās arī pamatskolu tuvāk dzīvesvietai, bet vidusskolas ar kvalitatīvas mūsdienīgas izglītības iespējām būtu reģionāla līmeņa, uz kurām, protams, esot jānodrošina transports. Runājot par reģionu turpmāko attīstību, tika skaidrots, ka tikai lielāki novadi varēs kļūt par spēcīgiem attīstības centriem. 
 
Okupācija bija, okupantu vairs nav
      Aigaram Bikšem Jē­kab­pils nav sveša, jo pilsētnieki ikdienā Pasta ielā savās gaitās dodas garām viņa darinātajai skulptūrai  «Ma­zais vijolnieks». A. Bikšes izteikumi par to, ka Latvijas amatpersonām vajadzētu iesaistīties 9. maija pasākumos, ir piesaistījuši uzmanību, jo daudzi ir neizpratnē, vai tad mākslinieks un nu jau arī politiķis aicina svinēt 9. maiju tā, kā tas notiek Uzvaras parkā Rīgā, kur svinībām ir izteikta Krievijas propagandas pasākuma pieskaņa. Arī viens no «Attīs­tībai/Par!» programmas punktiem runā par vēstures izlīgumu. Uz jautājumu, kā tas jāsaprot, I. Viņķele skaidro, ka tas ir tā, ka padomju un arī vācu okupācija, protams, ir bijusi ar visām no tā izrietošajām sekām un noziegumiem, bet okupantu vairs nav.  
    – Ir taču tā, ka dažiem vectētiņi un vecmāmiņas ir cīnījušās un ģimenē ir kādas atmiņas, un nav tā, ka viņi visi ienīst Latvijas valsti. Es esmu runājis ar daudziem krievu cilvēkiem, viņiem būtiski ir tas, ka 9. maijs ir viņu kultūras sastāvdaļa, tas ir tas, kas viņus vieno. Teikt viņiem, ka tas ir slikti, tas, manuprāt, nav godīgi. Ja aizietu kādi mūsu politiķi uz to pasākumu un parunātu, tad lielāku ļaunumu tiem, kuri nāk ar imperiālistiskām Krievijas idejām, nemaz nevarētu nodarīt. Ir taču arī latvieši, kas karoja Padomju Savienības armijā. Es domāju, ja tie cilvēki, kas ir lojāli Latvijas valstij un svētkus svin kā savu ģimenes atmiņu, lai viņi svin, un viņi ir jāapsveic arī Latvijas valstij. Tie, kas ir impēristiski noskaņoti, kas tur iet svinēt Krievijas impēriju, tie būs nelaimīgi, ja tur aizies Latvijas politiķis un kaut ko pateiks.  Man liekas, ka atstāt to notikumu savā ziņā, aizverot acis uz to, nav labi. Es jaunībā esmu trenējies aikido, un tur ir tas moments par spēku, kas nāk, un to, ka tas jākontrolē, jāved tur, kur tu gribi to vest, un tad tu vari viņu apturēt. Ar 9. maiju ir tas pats, – savu pozīciju skaidroja Aigars Bikše. Kā savu prioritāti politikā viņš minēja  atbalstu ģimenēm un nepieciešamību maksimāli veicināt uzņēmējdarbību, veicinot zinātnisko izpēti.
 
Solījumi dāsni, arī par pensijām un medicīnu
   Ieskatoties «Attīs­tī­bai/Par!» partijas programmā, redzams, ka partija sola gādāt par veselības aprūpi bez garām rindām, divreiz mazākiem pacientu līdzmaksājumiem, mediķu algām, kas neliek viņiem emigrēt. Tiek solīta visiem  pieejama laba izglītība vienotās skolās, kurās visu tautību un vajadzību bērni mācās kopā, un valsts atbalsts ģimenēm. «Attīstībai/Par!» sola aizsargāt pret vardarbību un pieņemt kopdzīves likumu. Garantē, ka pensijas pieaugs stabili un notiks pāreja uz garantētu pamatpensiju. Tiek solīta savlaicīga taisnīga tiesa, lielās korupcijas apkarošana,  taisnīga konkurence bez maksātnespējas krāpniekiem, bez OIK un citām «politbiznesa» shēmām, kā arī lielākas algas un mazāki nodokļi. Ražošanu partija sola attīstīt reģionos, bet eksportējamus pakalpojumus – Rīgā, attīstību koncentrējot 30 centros. Mi­nēts, ka modernas Latvijas ekonomika būs zaļa un digitāla, augstskolas  atvērtas pasaules pieredzei, valsts pārvalde draudzīga, roboti un mašīnintelekts aizstās rutīnas darbus un strauji palielina darba ražīgumu.  Nav aizmirsta arī Latvijas ciešāka integrācija eirozonā un vienotā tirgū, arī Eiropas aizsardzības, drošības un iekšlietu savienībās, kā arī konsekventa NATO aizsardzības budžeta saistību  izpilde un  alianses spēku plašākas klātbūtnes nepieciešamība Latvijā.
 
 
Tautas balss
Kā jau solījām, informējot par partiju programmām, piedāvājam arī vietējo ekspertu jeb tautas balss vērtējumu, jo katrs no mums ir sava veida eksperts, kad vētījam partiju programmas. 
Aija Voitiške, Aknīstes vidusskolas direktore: – Ja runā par solījumiem apvienot skolas, lai nodrošinātu labāku izglītību un reģionāliem centriem, tad tā nav jauna, bet iepriekšējā politika. Tas ir skatījums no lielo pilsētu viedokļa. Es viņus saprotu, bet, dzīvojot laukos, man viņu skatījums nav pieņemams. Domāju, ka vienalga, ko arī mēs ievēlēsim, tik un tā skolas apvienos un centralizācija uz reģionu centriem būs. Ja runā par programmām, tad partijām tās ir jāpiedāvā, bet tie visi ir tikai saukļi. l
 
Uzziņai
«Attīstībai/Par!» ir partiju apvienība, ko dibināja Daniela Pavļuta vadītā kustība «Par!», partija «Latvijas attīstībai» un partija «Izaugsme».
«Attīstībai/Par!» deklarē sevi kā jaunu spēku, kas vēlas panākt pozitīvas pārmaiņas valstī, jo veco politiķu laiks esot aizgājis, taču neiztiek bez pieredzējušiem politiķiem, kas ir partijas saraksta līderi. Tā partijas premjera kandidāts Artis Pabriks karjeru sāka Tautas partijā un bija ārlietu ministrs divās Aigara Kalvīša valdībās. Karjeru viņš turpināja «Vienotībā», un divās Valda Dombrovsaka valdībās bija aizsardzības ministrs. Tagad ir Eiropas Parlamenta deputāts – Tautas partijas grupas biedrs. Pieredze politikā ir arī Ilzei Viņķelei, kas darbojusies «Tēvzemei un Brīvībai/ LNNK», bija «Pilsoniskās savienības» veidotāja, tad iestājās «Vienotībā» un bija labklājības ministre vienā no V. Dombrovska valdībām. Juris Pūce ir ar mazāku politisko pieredzi. Viņš ir dibinājis partiju «Latvijas attīstībai». Savukārt Mārtiņš Bondars ir ar bagātīgu  pieredzi: darbojies «Tēvzemei un Brīvībai/LNNK», «Reģionu aliansē», no kuras tika ievēlēts 12. Saeimā, tad Rīgas domē no «Reģionu alianses» un «Latvijas attīstībai» kopīgā saraksta, bet tagad ir «Latvijas attīstībai» biedrs. «Latvijas attīstībai» dibināta 2013. gada 15. decembrī kā labēji konservatīva partija. Par tās priekšsēdētāju tika ievēlēts Einārs Repše, bet par partijas valdes locekļiem līdz ar citiem arī jēkabpilietis Vladimirs Reskājs.
Tie, kuri krasi iestājas pret Stambulas konvencijas ratificēšanu, saistot to ar viendzimuma laulību legalizēšanu un tā dēvētās genderisma ideoloģijas izplatību, partiju apvienībai «Attīstībai/Par!» pārmet to atbalstu un pārlieku sociālo liberālismu. Partijas programmā gan minēta tikai kopdzīves likuma pieņemšana, kas nenozīmē atbalstu ne vienam, ne otram.
Apvienības «Attīstībai/Par!» biedru darbībā nav iztikts bez «ģimenes strīdiem». Tā sākotnēji kustības «Par!» dalībniece Lolita Čigāne kā vienu no iemesliem, kāpēc viņa izstājās no kustības, publiski paudusi, ka izvēlētais galvenais partneris «Latvijas attīstībai» ir politikā pieredzējušu spēlētāju veidots, kuriem ir iestaigātas takas gan medijos, gan daudz naudas. Tāpēc tas jau būs cits «Par!».
 
Materiāls ir sagatavots ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem  mērķprogrammā «Reģionālo un vietējo mediju atbalsta programma». 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (16)

 1. īpaši stulbs
  īpaši stulbs
  pirms 11 mēnešiem

  Uz mani šie peredastu un lezbiešu ideoloģijas aizstāvji lai ir necer! Arī citi jēkabpilieši, lai arī kāds no viņiem dažādu neizprotamu apsvērumu pēc par Salceviča kungu izvairīsies balsot, tomēr šos "mazos Rīgas dīvainīšus" neatbalstīs.

  Atbildēt
 2. he he
  he he
  pirms 11 mēnešiem

  Sola eiropeiskas vērtības, modernu un taisnīgu Latviju. Nu kā tad! Lai iet vispirms salasa musurus pieturās uz Latvijas galvenā autoceļa, ko vietējais LAU nespēj izdarīt. Solītāji! Visi tikai sola, bet, kad vajag darīt, tad nav ne roku , ne galvas, ne gribēšanas strādāt.

  Atbildēt
 3. Jefiņš
  Jefiņš
  pirms 11 mēnešiem

  Jērus parasti kauj uz Miķeļiem,šiem nekāda sajēga par to.

  Atbildēt
 4. zinātājs
  zinātājs
  pirms 11 mēnešiem

  Cilvēki jau paši par sevi varbūt nav slikti, bet slikti ir tas, ka, cik zinu, liela daļa viņi ir Sorosa fonda naudas tērētāji. Ja tērē naudu, tad tā jāatstrādā. Cik es zinu, miljardierim Sorosam Latvijas tautas rūpes ir pavisam svešas. Viņķele pastāstītu tuvāk, jo, cik es zinu, viņa labu laiciņu pavisam nesen Amerikā visādas liberālās pārgudrības mācījās, kā, piemēram, nepastāv ne vīriešu, ne sieviešu dzimtes, bet ir tikai cilvēks. Cik es zinu, ir jau pie mums Latvijā arī daži īpatņi, kam vienalga, ar ko vienā gultā gulēt, bet tādus jau nu gan Saeimā laist nevajadzētu. Bez tiem jau tur tāpat visādi neizprotami humori notiek.

  Atbildēt
 5. aha
  aha
  pirms 11 mēnešiem

  Kas guļ, tas negrēko. Pa nakti var darīt, ko grib, bet dienā, ja esi darbā, ir jāstrādā.

 6. bezkaunīgais sivēns
  bezkaunīgais sivēns
  pirms 11 mēnešiem

  Es pat uzdrošinos iet vēl tālāk par cilvēku dalīšanu dzimtēs, visu dzīvo radību nevajadzētu dalīt sugās un pasugās -kaķi,suņi,žurkas vai mežalopi, bet visus kopā ar cilvēkiem apvienot vienā bioloģiskajā pūlī. Visas radības ir Tā Kunga laistas un pelna vienlīdzību.

 7. Jautājums
  Jautājums
  pirms 11 mēnešiem

  Kā nu dižojas un lielās ar platām mutēm! Kad savēlēs tad par visu aizmirsīs . Kas jums kungi un dāmas liedz visu darīt arī bez deputāta spilventiņa?

  Atbildēt
 8. he he
  he he
  pirms 11 mēnešiem

  Kad būd deputāta spilventiņš, tad varēs gulēt.

 9. vērotājs
  vērotājs
  pirms 11 mēnešiem

  Nez ko tagad nav moderna un taisnīga Latvija? Gandrīz 30 gafdi pagājuši, bet visi tikai turpina solīt. Solījumi ir lamatas, kurās iekrīt muļķi.

  Atbildēt
 10. Dulla Muša
  Dulla Muša
  pirms 10 mēnešiem

  Smieklīgs pasākuma. Tā jēra (cērpjamo aitu) zupa....ha ha ha

  Atbildēt
 11. vēlētājs
  vēlētājs
  pirms 10 mēnešiem

  vecie sēž, drīzāk guļ, klepo, šķauda un perž, maļ vienu un to pašu , bet jaunos ni nelaidīs savās vietās. . jaunajiem nav naudas, lai taisītu visādas vēlēšanu kampaņas, tāpēc tā būs, ka viss ies savu gaitu, līdz notiks kaut kādas pārmaiņas.

  Atbildēt
 12. visiem idiotiem idiots
  visiem idiotiem idiots
  pirms 10 mēnešiem

  pabriku par prezidentu, pa pautiem pārējiem

  Atbildēt
 13. kā tad
  kā tad
  pirms 10 mēnešiem

  pabriks muld,pats nesaprot ko.

 14. urrāā
  urrāā
  pirms 10 mēnešiem

  Katram vēlētājam pa spainim jēra zupas, vēlams ar gaļu.

  Atbildēt
 15. tu ko?
  tu ko?
  pirms 10 mēnešiem

  Tu gribi, lai vēlētāji pārdodas par zupas spaini?

 16. bet
  bet
  pirms 10 mēnešiem

  Ar gaļu taču, tomēr vairāk nekā tukši solījumi.DDDD

Pievienot komentāru