Sola nākamgad nepalielināt maksu par atkritumu izvešanu
INESE ZONE

Dabas resursu nodokļa likuma grozījumi paredz, ka sadzīves atkritumiem un ražošanas atkritumiem, kas nav uzskatāmi par bīstamiem, nodokļa likme par tonnas apglabāšanu 2017. gadā ir 25 eiro, bet 2018. gadā – 35 eiro. Nodokļa likme turpinās augt: 2019. gadā tie būs 43 eiro un 2020. gadā sasniegs 50 eiro. 
    Preses konferencē Jē­kabpils domē žurnālisti interesējās, vai nākamgad, palielinoties dabas resursu nodokļa apmēram par noglabātiem atkritumiem, augs arī tarifs, ko iedzīvotāji maksā par atkritumu izvešanu, un kas tiek darīts, lai mazinātu augošā dabas resursu nodokļa ietekmi? Tāpat izskanēja jautājums, vai Jēkabpils nav palaidusi garām iespēju būvēt pilsētā atkritumu dedzināšanas uzņēmumu, kas ļautu samazināt noglabājamo atkritumu daudzumu? 
    – Tas ir mīts, ka kaut kas aizgājis garām. Konkurss par atkritumu dedzināšanu ir atklāts. Tā nav iezīmēta nauda Jēkabpilij, kas netiks izmantota. Konkursā var startēt poligons «Dziļā vāda», nevis pašvaldība. Mēs to ietekmēt nevaram, jo Jēkabpilij nav kontrolpaketes poligonā, – skaidro Jēkabpils domes izpilddirektors Guntars Gogulis. 
   Viņš informē, ka jau visu šo laiku norit darbs pie  tā, lai nepaaugstinātu atkritumu izvešanas tarifu, un vienīgais veids, kā to panākt, ir veicināt atkritumu šķirošanu. 
    – 10 šķirošanas punkti ir izvietoti privātmāju rajonos. Apjoms ir 30 tonnas mēnesī, un tas ir daudz. Tiek izskatīta iespēja uzstādīt vēl divus punktus Dzirnavu un Zīlānu ielā, kur tie apjomi ir lielāki. Tas ir viens no ceļiem, lai samazinātu atkritumu daudzumu un maksājumu. Otra lieta ir tā, ka visu gadu «Jēkabpils pakalpojumos» tiek skatītas iespējas optimizēt maršrutus un izmaksas. Rezultātā arī nākamgad nav plānots palielināt maksu par atkritumu izvešanu. Tas nozīmē, ka «Jēkabpils pakalpojumi» nākamajā gadā vēl var noamortizēt šo  dabas resursu nodokļa kāpumu. Tas,  kas notiks tālāk, jau ir pakārtots poligona «Dziļā vāda» attīstības scenārijam. Attīstības scenāriji ir iezīmēti. Domāju, ka to realizācija diezgan strauji varētu sākties pēc konkursa noslēgšanās, kad amatā apstiprinās jauno SIA «Vidusdaugavas SPAAO» valdes locekli, – stāsta G. Gogulis. Domes priekšsēdētājs Raivis  Ra­gainis skaidro, ka scenārija pamatā ir ideja pēc iespējas vairāk šķirot atkritumus un mazāk tos noglabāt, jo lielais dabas resursu nodoklis jāmaksā par noglabātajām tonnām. Tā būšot iespēja uz dabas resursu nodokļa maksas paaugstinājumu skatīties tā,  nevis vienkārši iekasēt no iedzīvotājiem vairāk. 
    – Šķirošana tieši poligonā, atdalot biomasu un otrreiz pārstrādājamos un dedzināmos atkritumus, var samazināt noguldāmo apjomu, – par ieceri skaidro domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Rutko. 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (3)

 1. aha
  aha
  pirms 9 mēnešiem

  "Šķirot vajagot tieši poligonā." Kā tad! Varbūt lai šie kungi šlipsēs nostrādā tur pilnu darbadienu rakājoties pa smirdīgajiem musuriem? Jādod iespēja ikvienam šķirot atkritumus uz vietām, un atkritīs cilvēku mocīšana poligonos.

  Atbildēt
 2. Jautājums
  Jautājums
  pirms 9 mēnešiem

  Klīst runas ,ka tiek meklēts cilvēks bez vides izglītības, bez zināšanām un pieredzes atkritumu nozarē.Interesnti kāpēc? Ko tāds varēs atrisināt vai uzlabot.

  Atbildēt
 3. Pavisam vienkārši
  Pavisam vienkārši
  pirms 9 mēnešiem

  Vienīgais kā mazāk maksāt ir mazāk ielikt miskastē atkritumus. Nevis gaidīt ka kāds kaut kur kaut kad tavā vietā tavu musormaisu sašķiros.

  Atbildēt

Pievienot komentāru