Sporta klubu «Jēkabpils lūši» šosezon pārstāvēs četras komandas
Juris Šteinbergs

Šīs nedēļas nogalē startēs 2018./2019. gada Latvijas čempionāti dažādos komandu sporta veidos. Oficiālo sezonu Baltijas jeb  «Credit24» meistarlīgā uzsāks «Jēkabpils lūšu» volejbola komanda, kā arī telpu futbolisti, savukārt  oktobrī Nacionālās volejbola līgas cīņās  iesaistīsies «Jēkabpils juniori», bet basketbola komanda «Jēkabpils lūši/SC» debitēs LBL3. Par  jaunumiem komandās  stāsta  sporta kluba «Jēkabpils lūši» prezidents MĀRIS TRUŠELIS.
 
–  Kas jauns «Jēkabpils lūšu» volejbola komandā? 
   –  Starpsezonā no mums aizgāja Armands Āboliņš. Viņu «pārpirka»  Rīgas klubs. Savukārt komandai ir pievienojies 18 gadus vecais un 206 cm garais Jānis Medenis. Viņš pagājušajā sezonā  bija līderis Rīgas Volejbola skolas komandā, kas Nacionālās līgas 2. divīzijas finālā pieveica «Jē­kabpils juniorus».  Liekas, ka komandā viņš ir iejuties labi. Ja pirms gada mēs viņu aicinājām un Jānis mums atteica, tad tagad viņš pats prasījās pie mums. Jānis ir labs servju uzņemšanā un arī uzbrukumā pietiekami jaudīgs. Domāju, ka viņš jau ar pirmajām spēlēm tiks pa­mat­sastāvā, lai gan  aicināts pie mums  tika ar domu, ka spēlēs otrajā komandā.  Tāpat pēc gada ilgām pārdomām uz Jēkabpili pilnībā pārvākušies trīs koknesieši – Matīss Petjukevičs, Kristers Dar­dzāns un Edgars Kaln­ozols. Tagad viņi ar komandu trenējas katru dienu. «Jēkabpis  lūšu» treniņā piedalās 13–15 volejbolisti, un tas ir katra trenera sapnis. Vēl viens divmetrīgs perspektīvs puisis  atnāca no Talsiem. Klubs visiem jaun­atnācējiem ir nodrošinājis dzīvokli, lai nav jādzīvo kopmītnē, kā arī ēdināšanu. Liekas, ka arī skolā puiši ir iejutušies.
– Pirms pagājušās se­zonas solīji medaļas Latvijas čempionātā un «Final four» Baltijā. Ko soli jaunajā sezonā?
   –  Pagaidām grūti spriest par spēku samēriem. Zinu, ka pastiprinājušies ir «RTU/Robežsardze», kam  ir krietni lielāks budžets nekā pērn. Viņi arī Edvīnu Skrū­deru  gribēja pārvilināt. Jel­gavas mērs  savai komandai  solījis divkāršot pašvaldības atbalstu, bet Limbažu ko­manda pastiprinājusies ar Latvijas izlases spēlētāju Ingaru Ivanovu.  Spēcīgas solās būt Sāremā un Rak­veres komandas, Tartu vienība no «Bigbank» saņēmusi čeku par 450 tūkstošiem eiro. Būs interesanti. Ja iekļūsim «Final four», tad tas būs ļoti labi. Latvijas čempionātā  gan mērķi nemainās – cīnīsimies par zeltu. Mēs  vājāki šosezon nebūsim, bet  varbūt citas komandas būs stiprākas. Atpakaļ pēc traumas ir Pāvels Jemeļjanovs, kurš  labi nospēlēja turnīrā Dau­gavpilī (intervija notika pirms pārbaudes turnīra Kuresārē, kurā, pēc neoficiālām ziņām, P. Jemeļjanovs ir guvis kājas traumu – Aut.). Veiksmīgi operācija veikta Zigurdam Adamovičam. Vasarā meistarībā audzis ir Vla­dislavs Blumbergs un arī koknesieši. 
–  «Jēkabpils juniori» šosezon spēlēs līmeni augstāk – Nacionālās līgas 1. divīzijā. Tas ir komandas vai federācijas lēmums?
– Pēc sportiskajiem re­zultātiem mums it kā nepienācās startēt 1. divīzijā, bet tur palika tikai sešas  ko­mandas, jo divas  likvidējās. To vietā  līgā ienāca Rīgas  Volejbola skola un «Jē­kabpils juniori». Otrās  divīzi­jas līmeni mēs esam pār­auguši, un pirmajā  divīzijā pēdējie nebūsim. Es pat domāju, ka varam pacīnīties par medaļām. Tāpat kā iepriekšējos gados, galvenās komandas rezervisti spēlēs arī «Junioros», un viņiem palīdzēs arī J. Medenis. 
– Vai šosezon volejbolisti trenēsies Sporta namā?
– Kad paziņoja, ka basketbola klubs «Jēkabpils» trenēsies Rīgā, mēs uzreiz teicām, ka mums jātrenējas sporta namā. Komandai jā­trenējas tur, kur tā aizvada mājas spēles. Te spēlēs arī «Juniori». Gan treniņprocesā, gan  spēļu laikā  ļoti svarīgs ir apgaismojums. 2. vidusskolā tas, maigi sakot, bija  neatbilstošs.
– Arī telpu futbolisti šogad  spēlēs   augstākā līmenī  – virslīgā?
–  Tur ir līdzīgs stāsts, kā volejbolistiem. Latvijas Telpu futbola asociācija gribēja, lai virslīgā būtu desmit  komandas, tādēļ uzaicināja arī mūs.  Galu galā izstājās Valmiera, un nu ir palikušas deviņas vienības.  Negribam virslīgā palikt pēdējie. Mēr­ķis komandai ir  cīnīties par augstākām vietām. Koman­das sastāvs ir palicis iepriekšējais, bet klāt ir nākuši  trīs  «leģionāri». Viens no tiem ir spēlējošais treneris no Preiļiem. Treniņu kvalitāte ir uzlabojusies, un lielākā daļa puišu  ar tiem  ir apmierināti. Jēkabpilī  nav ne­viena  trenera ar C lic­enci, bet augstākajā līgā  jābūt A licencei.  Intars Šle­sers tagad būs menedžeris un nodarbosies ar ekipējumu, pārejām, licencēšanu un citiem  jautājumiem, ar kuriem agrāk nodarbojās  paši futbolisti.   Pārnākot uz sporta klubu, futbolistu galvās kaut kas ir mainījies. Spēles kvalitāte ir uzlabojusies, jo  nav jādomā par dažādām blakus lietām un  var koncentrēties tikai uz futbolu. Klubā darbojas arī dažādu «bonusiņu» sistēma.
– Vai skatītāji nāks uz telpu futbolu? Nāca jau arī uz 1. līgas mačiem, taču zāle pilna nebija.
– Pieļauju, ka šogad skatītāji uz telpu futbolu nāks vairāk nekā uz basketbolu, bet volejbolu nez vai pārspēs.  Augstā līmenī  telpu futbols ir skatāms sporta veids, ko pagājušajā sezonā pierādīja spēle pret «RABA».  Tribīnes noteikti būs pilnākas, nekā pērn.
– Kādu iemeslu dēļ komandai ir izdevīgi būt sporta kluba paspārnē, nevis zem sporta centra  vai sporta skolas?
– Pirmkārt, sporta centram vai sporta skolai ir ierobežoti cilvēku resursi. Nekad tādai komandai nebūs menedžera. Sporta centram jāuztur ēkas, jāorganizē tautas sports, jādomā par jaunās halles celtniecību. Un, otrkārt, tā direktoram vai citām amatpersonām nav pienākuma piesaistīt sponsoru līdzekļus.  Gan futbolisti, gan basketbolisti vēl līdz  gada beigām būs  zem sporta centra. Nāka­majam gadam futbola komandai no pašvaldības budžeta  ir solīti 15 tūkstoši, bet basketbolistiem – 12 tūkstoši eiro. Telpu futbolisti pašlaik  izmanto volejbolistu resursus. Tas, iespējams, iedos viņiem  papildu motivāciju, jo gribēsies parādīt, ka līdzekļi nav iztērēti velti.  Telpu futbola virslīgas vi­dus­mēra  komandu  bu­džets ir ap 35 tūkstošiem eiro, «top» komandām – 50 tūkstoši.
–  Tagad sporta klubā būs arī LBL3 basketbola komanda. Kā līdz tam nonācāt?
– Es redzu, ka mūsu puiši volejbolisti ir draugi ar basketbolistiem. Redzu, ka starp viņiem   ir jaunieši, kas basketbolā kaut ko grib sasniegt.  Vienojāmies ar sporta centra direktoru, ka komanda pāries zem sporta kluba. Līdz 31. decembrim viss gan paliks pa vecam. Komandu trenēs Andris Čerjaks, un viņš līdz gada beigām  nodarbosies arī ar citām blakus lietām, bet pēc  jaunā gada, kad būs piešķirts jaunais budžets, jau būs menedžeris. Gatavību spēlēt komandā izteikuši  Edgars Leja un Edijs Stieb­riņš. Ir sarunas ar vēl pāris perspektīviem puišiem. Mūsu uzstādījums ir tāds, ka jau šajā sezonā jāiekļūst 2. līgā. 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. Fans
    Fans
    pirms 1 gada

    Būs inteesanti ko ligu augstak rādīs juniori un futbolisti. Un ir atjaunota intriga basi, kaut ari lbl3 līmenī

    Atbildēt

Pievienot komentāru