SSD vai HDD disks - kuru izvēlēties?
Apmaksāts raksts

Kad pienācis laiks cietā diska iegādei, viens no pirmajiem jautājumiem ir - ko izvēlēties: SSD vai HDD disku? Lai izvēli izdarīt būtu vienkāršāk, piedāvājam nelielu ieskatu galvenajās atšķirībās un ieteikumus, kā saprast, kurš no variantiem ir piemērotākais tieši Jums. 
 
Būtiskākās atšķirības 
 
SSD ir zibatmiņas krātuve bez kustīgām daļām. Līdz ar to SSD diski ir kompaktāki, aizņem mazāk vietas datora korpusā. 
HDD disku veido magnētiskā lente, tajā ir mehāniskas detaļas. HDD diski ir lielāki, to darbība ir lēnāka. 
 
Kādēļ izmantot SSD?
 
Lai arī kādam mērķim komplektētu datoru, Jūs noteikti gribēsiet, lai tā darbība ir ātra. Izvēloties HDD disku, šajā ziņā iespējamo labāko rezultātu nesasniegsiet - lietojumprogrammu ielādēšanai, failu atvēršanai un saglabāšanai būs nepieciešams ilgāks laiks. 
SSD priekšrocība ir tāda, ka šis gaidīšanas laiks ir būtiski samazināts pat vienkāršākajos un lētākajos diskos. 
 
SSD kalpošanas laiks ierasti nav tik ilgs kā HDD, tomēr to noteikti var izmantot kā vienīgo datora disku. Piemēram, daudziem portatīvajiem datoriem ir tikai SSD disks. 
 
Arī SSD disku cenas beidzamajā laikā ir samazinājušās. Protams, ietilpīgākie diski joprojām ir dārgi, bet kopumā šie izstrādājumi ir lētāki nekā jebkad agrāk. 
 
Kādēļ izvēlēties HDD?
 
Lielākā HDD diska priekšrocība ir tā lielapjoma atmiņa, tādēļ tā būs laba izvēle, ja vēlaties spēlēt datorspēles vai strādāt ar citiem lielizmēra failiem. 
Turklāt personālajos datoros parasti ir pietiekami daudz vietas vairākiem diskiem -  tas nozīmē mega daudz ietilpības. 
HDD disku cena joprojām ir zemāka kā SSD - pat lielas ietilpības HDD diski ir cenas ziņā pieejami. 
 
Viens no efektīvākajiem risinājumiem ir datorā izmantot abu veidu diskus - SSD nodrošinās vajadzīgo ātrumu, savukārt HDD disks - ietilpību. Ja tas nav iespējams, izvērtējiet, kas ir Jūsu prioritāte - ja Jums ir svarīga ātra datora darbība, tad SSD būs veiksmīgāka izvēle. Ja būtiska ir ietilpība, tad jāizvēlas HDD disks. 
 
Kur iegādāties?
 
Kad esat sapratis, kāda tipa disks Jums nepieciešams, laiks izpētīt piedāvājumu. Visērtāk to, protams, darīt internetā - tādā veidā būtiski ietaupīsiet laiku, turklāt interneta veikalos pieejams daudzveidīgs piedāvājumu klāsts - interesējošos diskus būs itin viegli salīdzināt. Lai saņemtu labāko kvalitātes un cenas attiecību, vērts veltīt laiku tam, lai aplūkotu piedāvājumu dažādās tirdzniecības vietās. 
Ja iegādājaties disku internetā, pievērsiet uzmanību tam, cik uzticama ir izvēlētā tirdzniecības vieta, kādi ir piegādes nosacījumi un izmaksas. Rūpīgi izlasiet preces aprakstu un, ja nepieciešams, jautājiet padomu interneta veikala darbiniekiem. 
Pasūtot preces internetā spēkā ir distances līgums, kas nosaka - iegādāto preci 14 dienu laikā var atdot atpakaļ tirdzniecības vietai, ja prece kāda iemesla dēļ neatbilst pircēja prasībām. 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru