Īstās smaržas meklējumos: kam pievērst uzmanību?
Apmaksāts raksts

Īstās smaržas meklējumi var aizņemt daudz laika, tādēļ bieži tiek atmests ar roku, izvēlēts pirmais variants un piedzīvota pamatīga vilšanās. Izvēloties smaržas, sākumā vajadzētu saprast savas vēlmes un vajadzības, pēc tam izpētīt tirgu, lai sašaurinātu izvēles iespējas. 
Lai Jūs spētu pieņemt lēmumu, kuru vēlāk nenožēlosiet, lasiet raksta turpinājumu, kurā apkopoti faktori, kam pievērst uzmanību, izvēloties smaržas!
 
Cena
 
Smaržas ir luksusa prece, ko ne visi var atļauties, tādēļ sākumā nosakiet pieejamo budžetu un izlemiet, cik Jūs esat gatavs tērēt, lai iegādātos sev tīkamo aromātu. Ja smaržas ir dāvana, apdomājiet gan savas personiskās finanses, gan attiecības ar dāvanas saņēmēju - ja dāvināsiet smaržas, piemēram, sievai, iespējams, vēlēsieties tērēt vairāk, nekā tad, ja dāvināsiet smaržas kolēģim. 
 
Veids un koncentrācija
 
Atkarībā no noturības, smaržām ir dažādi nosaukumi. Ja aromāts ir ilgnoturīgs, visticamāk, tas būs dārgāks un otrādi.
 Parasti smaržas veidu vai koncentrāciju var redzēt zem smaržas nosaukuma pudeles priekšpusē.
 
Odekolons (eau de Cologne) ilgst apmēram divas stundas, sastāvā ir aptuveni 3-5% smaržu eļļas.
Tualetes ūdens (eau de Toilette) ilgst aptuveni 3-4 stundas, sastāvā ir aptuveni 4-8% smaržu eļļas.
Parfimērijas ūdens jeb smaržūdens (eau de Parfum)  ilgst aptuveni sešas stundas, sastāvā ir aptuveni 15-18% smaržu eļļas.
Smaržas (parfum) ilgst visu dienu, sastāvā ir aptuveni 15-30% smaržu eļļas.
 
Aromāta notis
 
Apdomājiet, kādi aromāti Jums vai smaržu saņēmējam patīk. Smaržas parasti tiek iedalītas četrās aromātu kategorijās, lai gan mūsdienās daudzas smaržas satur dažādu aromātu kombināciju.
 
Ziedi – šādas smaržas atgādina svaigi grieztu ziedu aromātus. Visbiežāk smaržās izmanto rozes, lavandas, neļķes un apelsīnu ziedus.  Salduma un sievišķības dēļ ziedu smaržas ir populārākās sieviešu smaržas. Tās pieejamas arī 220.lv!
 
Citrusi/augļi - šādas smaržas atgādina augļu, īpaši citrusaugļu aromātus. Visbiežāk smaržās izmanto apelsīnus, greipfrūtus, laimus, aprikozes, ābolus un persikus. 
 
Austrumnieciskas/pikantas - šādas smaržas atgādina muskusa un tā sajaukumu aromātus. Visbiežāk smaržās izmanto zvaigžņveida anīsu, kanēli un vaniļu. 
 
Koks - šādas smaržas atgādina koksnes un zemes aromātus. Visbiežāk smaržās izmanto bergamotes, plūmju evernijas un pačūlijas. 
 
Pārdevējs
 
Iegādājoties smaržas, ļoti svarīgi izvēlēties uzticamu pārdevēju, kas pārdod tikai un vienīgi oriģinālas smaržas. Diemžēl mūsdienās pastāv ļoti daudz smaržu viltojumu, un daudzi pārdevēji nav godprātīgi, piedāvājot pircējam it kā oriģināla nosaukuma un iepakojuma, taču daudz zemākas noturības smaržas. Pircēji bieži piedzīvo vilšanos, jo iegādājušies smaržas, kas it kā tiek pozicionētas kā smaržas, taču patiesībā tas ir tualetes ūdens. 
Izvēlieties populāru un iecienītu veikalu – izvēlieties 220.lv, kur sieviešu smaržas pieejamas plašā izvēlē ikvienai gaumei!
 
Testēšana
 
Izvēloties īstās smaržas, jābūt pacietīgam un jārēķinās, ka tas var aizņemt daudz laika, jo cilvēka smaržu uztvere ir ierobežota. Vienā reizē iespējams pārbaudīt ne vairāk kā sešas smaržas – ja mēģināsiet vairāk, patiesie aromāti vairs netiks uztverti, līdz ar to vēlāk izvēlētā smarža var likties pavisam citāda. Lai arī veikalos smaržas nomākšanai tiek piedāvātas kafijas pupiņas, nepārspīlējiet! 
 
Tā kā iepriekšējie punkti jau sašaurinājuši Jūsu izvēles iespējas, uzmanīgi novērtējiet katras smaržas aromātus un noturību. Ņemiet vērā, ka smarža pudelītē var smaržot pavisam citādi, nekā smarža uz miesas, tādēļ izmēģiniet iespējamos variantus, izsmidzinot tos uz rokas delnas! 
 
Smarža ir kā cilvēka vizītkarte. Smarža ir pirmais, ko uztver un ņem vērā apkārtējie cilvēki, tādēļ izvēlieties smaržas apdomīgi. Lai veicas! 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru