Stāvvietas ir nepieciešamas, nākotnē cer tās noasfaltēt
INESE ZONE

Jēkabpils pašvaldība uzsākusi solīto autostāvvietu ierīkošanu daudzdzīvokļu namu mikrorajonos. Pirmā stāvvieta ierīkota pie mājām Viesītes ielā 43  un 45, un drīz būs pabeigta stāvvieta Nameja ielā.  Stāvlaukumi tiek noklāti ar šķembu un dolomīta atsiju segumu. 
      Tieši tas izraisījis arī iebildumus. Kāda Viesītes ielas iedzīvotāja pauda viedokli, ka jaunā stāvvieta ir vizuāli nepievilcīga un nav devusi būtisku uzlabojumu. Ja iepriekš automašīnas stāvējušas uz mājas piebraucamā ceļa un tā malā dubļos, tad tagad esot tāpat. Tikai ta­gad tie ir dolomīta atsiju dubļi un izcirsti krūmi, sa­mazinot zaļo zonu. Skats pa logu un no balkoniem esot kļuvis nepievilcīgāks, un iedzīvotāja pauda bažas, ka sausā laikā pa logiem nāks iekšā dolomīta atsiju putekļi. Viņa stāsta, ka mājas dzīvokļu īpašnieki jau vairākkārt vērsušies pie pašvaldības ar lūgumu ierīkot trotuāru gar mājas iebraucamo ceļu, jo to cilvēki, kas ar automašīnām brauc uz un no lielveikala «Aura», iz­manto kā ielu, un mājas iedzīvotājiem un gājējiem uz piebraucamā ceļa nav kur palikt. Pēdējā iesniegumā domei iedzīvotāji lūdza vismaz noteikt gar māju vienvirziena kustību, lai samazinātu automašīnu plūsmu, kas faktiski neprasītu nekādus finansiālus ieguldījumus. Taču nekā!
     BD ar šo viedokli iepazīstināja Jēkabpils domes priekšsēdētāju Aivaru Krapu. Viņš pauž viedokli, ka autostāvvietas ir aktuālas un tās ierīkos arī citur. Viņš esot bijis jaunajā stāvlaukumā pie Viesītes ielas 43. un 45. nama  un pārliecinājies, ka pēdējās dienās, kad nelīst lietus, dubļu tur nav.
     – Varbūt lietavu laikā būs mazliet dubļains. Taču ar šķembām vien bez atsijām nebūtu jēgas nobērt laukumu, jo ar automašīnu riteņiem šķembas ātri vien izcilās uz visām pusēm. Atsijas kalpo kā sasaistes materiāls, kas tās notur vietā.  Šis ir pirmais stāvvietu iekārtošanas posms, lai tūlīt atrisinātu automašīnu novietošanas problēmu. Ir plāns otrajā posmā stāvvietas noasfaltēt, tas varētu notikt aptuveni pēc gadiem diviem. Tāpat jāpiekrīt, ka gar mājām pirms «Auras» piebraucamais ceļš tiek iz­mantots kā iela. Īpaši bīstama situācija ir tur, kur blakus ir rotaļu laukums, jo bērni iet uz to pāri ceļam. Tur būtu ne tikai braucamā daļa jānoasfaltē, bet arī jāizbūvē trotuārs. Taču pašvaldība nevar ieguldīt naudu māju piebraucamo ceļu remontos. Tagad tiek izvērtēta situācija, un ir doma panākt, ka šiem posmiem nosaka ielas statusu, bet tas prasīs laiku. Tad pašvaldība varēs tos sakārtot. Taču arī to var solīt ne ātrāk kā vismaz pēc diviem gadiem vai ilgāk, – sacīja Aivars Kraps. 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru