Vētrā  ievērojami bojāts Jēkabpils 3. vidusskolas jumts (papildināts)
INESE ZONE

16. aprīlī spēcīgais vējš vislielākos postījumus nodarījis Jēkabpilī, kur 3. vidusskolas jumtam norauta daļa jumta skārda 150 m2 platībā. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) izsaukumu uz notikuma vietu saņēma  ceturtdien plkst. 14.47. Ugunsdzēsēji glābēji atlūzušo jumtu noņēma un novērsa tā radīto apdraudējumu. 
     Jēkabpils domes Pilsētvides departamenta direktors Raits Sirmovičs informē, ka jumta bojājums ir visai liels. Šobrīd remontdarbu izmaksas vēl neesot aplēstas, paredzams, ka būs jāmaina arī daļa jumta siltinājuma, kas samircis lietū. Tagad svarīgi operatīvi piesegt bojājuma vietu, kas arī nekavējoties ir darīts. Darbiem piesaistīts vietējais uzņēmums SIA „MMJ”.
 
R. Sirmovičs stāsta , ka citu nopietnu vētras postījumu pilsētā nav, taču daudz koku nogāzts Mežaparkā, arī Zaļās ielas malā. Liela kļava nogāzta arī Jēkabpils Vēstures muzeja brīvdabas filiālē „Sēļu sēta”. Par laimi, koks nav uzkritis nevienai ēkai. 
 
    Apkārtējos novadus vētra saudzējusi. Pašvaldību vadības pārstāvji informē, ka nav ziņu par nopietniem postījumiem no iedzīvotājiem un nav konstatēti pašvaldības īpašumu bojājumi. Krustpils novadā gan nogāzti koki, arī uz ceļiem, piemēram, Atašienes pagastā uz autoceļa Jēkabpils – Rēzekne. Koki bija nogāzti arī Jēkabpils novadā uz autoceļa Jēkabpils – Dignāja. Tos operatīvi novākuši attiecīgie dienesti.
    Salas novada domes priekšsēdētāja Irēna Sproģe informē, ka ir ziņojumi par dažām daudzdzīvokļu ēkām Biržos un Salā, kur vējš norāvis kādu šīfera plāksni, bet nav nopietnu postījumu un sekas ir ātri novēršamas. Viņa uzsver, ka koku novērtēšanas komisija novadā regulāri izvērtē veco koku stāvokli un reaģē uz iedzīvotāju ziņojumiem par bīstamiem kokiem, un tie tiek nozāģēti, tāpēc arī vētras laikā nav daudz bažu par kritušu koku nodarītiem postījumiem.  
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests ziņo, ka saistībā ar stiprā vēja radītajiem postījumiem ceturtdien  kopumā tika saņemti 130 izsaukumi, no kuriem 108 gadījumos bija jānovāc nolūzuši un aizlūzuši koki, tai skaitā tādi, kas draudēja uzgāzties uz dzīvojamajām mājām, 17 gadījumos bija jānovērš apdraudējums, ko rada bojātas konstrukcijas, bet piecos gadījumos informācija par apdraudējumu neapstiprinājās. Vēja postījumu radītajos notikumos cilvēki nav cietuši. Lielākā daļa izsaukumu - 83 - tika saņemta ceturtdien laika posmā no pulksten 14.00 līdz pulksten 17.00. Visvairāk to bija Rīgas reģionā - 65, Ogres novadā kopumā saņemti 15 izsaukumi, lielākoties, vēja nogāztu koku dēļ. VUGD Zemgales reģiona glābēji saņēma 24 izsaukumus uz vētras postījuma vietām.
Lai gan vējš galvenokārt lauzis kokus, ir nodarīti postījumi arī ēkām un būvēm. Piemēram, Dobelē noliktavai norauta daļa jumta, Rīgā un Aizkrauklē tika bojāti  reklāmas plakāti. Stiprā vēja dēļ tika bojātas arī VUGD struktūrvienību būves – Varakļānu postenim nobruka šļūteņu žāvēšanas tornis, bet Rēzeknes daļas vieglo automašīnu garāžām tika norauts jumta segums. Raiņa ielu Pļaviņās, kur divstāvu dzīvojamajai mājai bija atlūzusi jumta loksne un radīja apdraudējumu garāmgājējiem, apdraudējumu novērsa ugunsdzēsēji glābēji. 
D. Gagunova foto
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru