Suņu treniņlaukumam atvesta zeme ar stikliem
INESE ZONE

Domes vadība sola nogreiderēt un gādāt labu zemi 
     – Esmu šokā par «Jē­kabpils pakalpojumu» rīcību. Pēc ilgu gadu gaidīšanas Jēkabpilī tiek iekārtots suņu pastaigu un treniņu laukums. Sākumā darbi ritēja raiti, tad aptrūka finansējuma. Nepieciešamo naudu barjerām ziedoja pilsētas suņumīļi. Viss notiek, jo laukums suņu treniņiem ir ļoti nepieciešams. Pagājušajā ceturtdienā notika talka laukuma labiekārtošanā. Šoks bija, kad ieraudzījām «Jē­kabpils pakalpojumu»  a­t­vesto melnzemi, kas īstenībā bija miskaste... Talcinieki līdz spēku apsīkumam lasīja no šīs «melnzemes» ārā drazas, akmeņus, stiklus... Sanāca gandrīz auto krava ar atkritumiem un akmeņiem. Kāpēc to vajadzēja vest? Lai suņi sagrieztu ķepas uz stikliem, jo izlasīt visus nav iespējams? Lai talciniekiem būtu darbs? Vai atrasta atkritumu izgāztuve? Tā vienkārši ir atklāta ņirgāšanās. Salasīto atkritumu kaudzi var apskatīt pie suņu sporta laukuma žoga. Lūdzu, noskaidrojiet šīs rīcības pamatojumu un informējiet mūs, jo šoks ir liels. Patiesībā arī bailes par savu suni, jo sagriezt ķepas ir ļoti reāls drauds! – šādu informāciju BD saņēma 23. jūlija rītā. Kā zināms, laukuma izbūves iniciatori ir jēkabpilieši, kas trenē savus suņus kinologa Aleksandra Marjonova vadībā, piedalās ar suņiem sacensībās un  ta­gad nodibinājuši biedrību –kinologu klubu «Lūšu ķe­pas». Biedrība bija gatava iespēju robežās laukumu arī apsaimniekot. Un talka zemes izlīdzināšanai acīmredzot bija viens no līdzdarbības pasākumiem.
      SIA «Jēkabpils pakalpojumi» valdes priekšsēdētājs Guntars Leitāns BD skaidroja, ka pagaidām uzņēmumam tikai mutiski uzticēts atbildēt par suņu pastaigu laukuma uzturēšanu. Uz­ņēmumam esot uzdots pievest tuvāk pie laukuma augsnes virskārtu, kas turpat  netālu bija sastumta, laukumu veidojot. Tas arī esot izdarīts. Kāda nu tā zeme bijusi, tādu arī nācies bērt uz laukuma. Tas neesot tā, ka uzdots atvest labu melnzemi, bet atvesta nepiemērota. Zemes bēršanā uz laukuma iesaistīti arī labiekārtošanas  darbu veicēji, ko pašvaldība nodarbina sadarbībā ar  Nodarbinātības valsts aģentūru. Jēkabpils domes priekšsēdētājs Aivars Kraps sacīja, ka nav īsti informēts par šo situāciju, jo ar to nodarbojies izpilddirektors. Taču zinot to, ka tagad biedrība vairs nevēlas pilnībā uzņemties laukuma apsaimniekošanu. Par zemi bijusi saruna kādā no domes sēdēm, kad deputāti mudinājuši atvest to zemi, kas turpat blakus, un beidzot izlīdzināt laukumu.
    – Sākotnēji ar biedrību bija saruna, ka viņi ir gatavi pilnībā apsaimniekot laukumu. Bet vienā no pēdējām sarunām to vairs negribēja uzņemties. Tad mums atlika iespēja nodot laukumu «Jēkabpils pakalpojumiem» un plānot, kā turpmāk to apsaimniekosim. Ar «Lūšu ķepu» vadību vienojāmies tieši par tās zemes pievešanu laukuma izlīdzināšanai, kas tur ir nostumta blakus kaudzē. Jau tad sacījām, ka nezinām, vai tā nebūs ar kādiem piemaisījumiem. Viņi solīja rīkot talku, paši tos atlasīt un ar zemi izlīdzināt laukumu, tāpēc tagad esmu pārsteigts par iebildumiem, jo visu, ko mums prasīja un ko mēs solījām, to arī izdarījām. Viņi arī gribētu vēl papildu šķēršļus, bet dome jau ir daudz ieguldījusi žoga, lapenes, bruģa un pamatnes būvniecībā un daļēji finansēja arī šķēršļu izgatavošanu. 2018. gadā  laukuma izbūvei tika atvēlēti 19 446 eiro, bet šogad – 17 879 eiro, kopā – 37 325 eiro, – sacīja domes izpilddirek­tors Guntars Gogulis. Jautāts, kā organizēs laukuma apsaimniekošanu, G. Go­gulis sacīja, ka tas acīmredzot būs publiski pieejams objekts, kas atradīsies pilnīgā domes pārziņā. Un būs jāizstrādā laukuma izmantošanas noteikumi. 
    Materiāla tapšanas laikā ar BD vēlreiz sazinājās A. Kraps un informēja, ka viņš, saņemot informāciju par stikliem, ir apskatījis laukumu un piekrīt, ka zeme nav izmantojama tā izlīdzināšanai, jo tur ir daudz stiklu un citu piemaisījumu. Stikli ar zemi nonākuši uz laukuma, kas tagad pēc lietus labi redzams.
– Secinājums ir tāds, ka tagad laukumam noņems uzbērto kārtu, vienosimies ar biedrību, ka viņi noņems uzstādītos šķēršļus, un nogreiderēsim visu teritoriju. Tur vēl ir palikuši celmi no izzāģētajiem krūmiem, tāpēc viss jāizlīdzina. Tad atvedīs labu melnzemi. Varēs uzbērt kādus 15 centimetrus, un laukums būs gatavs darbam. To varētu izdarīt apmēram četru darbadienu laikā, – sacīja Aivars Kraps.  
   Kad par pozitīvo atrisinājumu BD informēja personu, kas bija ziņojusi par nederīgo zemi, secinājums bija, ka galvenais, protams, ir fakts, ka viss ir operatīvi atrisināts un suņu īpašnieki tiks pie sen izlolotā sporta laukuma. Taču žēl laika, kas tika pavadīts bezjēdzīgā talkošanā. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (3)

 1. afigeķ
  afigeķ
  pirms 1 gada

  jo tālāk, jo trakāk. nu kur jau šitā?

  Atbildēt
 2. Fantomass
  Fantomass
  pirms 1 gada

  Atkal gogulis. Cik ilgi.vēl šī persona sēdēs izpilddirektora krēslā

  Atbildēt
 3. Ha
  Ha
  pirms 1 gada

  Goguļa benefice.

  Atbildēt

Pievienot komentāru