Svarīga informācija vēlētājiem
Jānis Apīnis

Sestdien, 6. oktobrī, notiks 13. Saeimas vēlēšanas. Vēlētāji drīkst balsot jebkurā vēlēšanu iecirknī Latvijā vai ārvalstīs. Vēlēšanu dienā visi iecirkņi vēlētājiem būs atvērti no pulksten 7.00 līdz 20.00.
     Vēlētāji, kuri nevar no­kļūt vēlēšanu iecirknī vēlēšanu dienā, šodien un rīt  dažas stundas dienā var izmantot iespēju nodot balsi glabāšanā. Kopumā tādi ir 58 iecirkņi, tie atrodas paš­valdībās, kur ir vismaz 7 500 vēlētāju. Jēkabpilī šāds iecirknis ir  tautas namā. Kā in-for­mē Jē­kabpils vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Iveta Upma­ce, Jēkabpilī  ir izveidoti 9 vēlēšanu iecirkņi:  Jēkabpils Valsts ģimnāzijā (Rūdolfa Blaumaņa iela 27); Jēkabpils tautas namā  (Vec­pilsētas laukums 3);  Jēkabpils Agrobiznesa koledžā (Pasta iela 1);  pašvaldības ēkā (Brīvības iela 45); Jē­kabpils pamatskolā  (Rīgas iela 200A); Jēkabpils 3. vi­dusskolā (Slimnīcas iela 5); Jēkabpils 2. vidusskolā (Jaunā iela 44); pirmsskolas izglītības iestādē «Ausek­lītis» (Dūmu iela 1); Krustpils dzelzceļa stacijā (Stacijas laukums 1). Sīkākai informācijai Jēkabpils vēlēšanu komisijas t. 65207411, 28447413.  
    Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā www.cvk.lv atrodama informācija par vēlēšanu iecirkņiem citās Latvijas pašvaldībās un ārzemēs. Aknīstes novadā ir izveidoti 3 vēlēšanu iecirkņi: Aknīstes novada domē; Asares pagasta pārvaldē un Gārsenes kultūras namā. Jēkabpils novadā  ir 7 iecirkņi: Ābeļu pagasta pārvaldē; Dignājas pamatskolā; Duna­vas pamatskolā; Kalna pagasta pārvaldē; Leimaņu pagasta pārvaldē; Rubenes pagasta pārvaldē; Zasas kultūras namā. Krustpils novadā – 6 iecirkņi: Atašienes pagasta pārvaldē; Krustpils pagasta pārvaldē, Zīlānu kultūras namā; Mežāres kultūras namā; Variešu sākumskolā; Vīpes pagasta pārvaldē. Salas novadā ir izveidoti 3 iecirkņi: Salas kultūras namā; Biržu tautas namā; Sēlpils kultūras namā. Viesītes novadā – 4 iecirkņi: Viesītes kultūras pilī; Elkšņu pagasta pārvaldē; Rites pagasta pārvaldē; Saukas pagasta pārvaldē.
    Visi vēlēšanu iecirkņi  ir sākuši darbu. To darbalaiks ceturtdien, 4. oktobrī, – no plkst. 9.00 līdz 12.00; piektdien, 5. oktobrī, –  no plkst. 10.00 līdz 16.00. Šajā laikā visos vēlēšanu iecirkņos var iepazīties ar kandidātu sarakstiem, priekšvēlēšanu programmām u.c.
    Iecirkņu darba laikā vēlētāji, kuri veselības stāvokļa dēļ nevar ierasties vēlēšanu telpās, un šādu vēlētāju ap­rūpētāji, kā arī slimojošu per­sonu aprūtētāji,  sev tu­vākajā vēlēšanu iecirknī var iesniegt iesniegumu balsošanai vēlētāja atrašanās vietā.
    Piedalīties vēlēšanās var tikai Latvijas Republikas pilsoņi. Balsošanas dokumenti 13. Saeimas vēlēšanās ir: derīga Latvijas pilsoņa pase vai derīga Latvijas pilsoņa personas apliecība (eID) kopā ar vēlētāja apliecību. Par dalību vēlēšanās vēlētājam pasē izdara īpašu atzīmi – spiedogu. Savukārt vēlētājiem, kuriem ir tikai personas apliecība, bet nav derīgas pases, jāizņem vēlētāja apliecība. To vēl var saņemt 4. un 5. oktobrī tajā Pilso­nības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālajā nodaļā, kur izsniegta personas apliecība. Vēlētāja apliecības izsniedz bez maksas.
Kur ziņot par vēlēšanu pārkāpumiem?
Ja kāds prettiesiskā veidā vēlas ietekmēt jūsu balsojumu, zvaniet Valsts policijai pa tālruni 110 vai nododiet jūsu rīcībā esošo informāciju Drošības policijai pa tālruni 67208964 vai e-pastu: dpdd@dp.gov.lv.
Par pamanītajiem priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumiem, tai skaitā iespējamo slēpto aģitāciju, jāinformē Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, sūtot e-pastu: knab@knab.gov.lv vai zvanot uz tālruni 80002070. Par priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumiem vidē (nav noņemti reklāmas plakā­ti) jāinformē pašvaldības policija vai Valsts policija pa tālruni 110 vai e-pas­tu: ovb@riga.vp.gov.lv.
Par aģitācijas pārkāpumiem vēlēšanu iecirkņos vai 50 m no iecirkņa ieejas jāinformē attiecīgās vēlēšanu iecirkņa komisijas priekšsēdētājs vai jāzvana uz Cen­trālo vēlēšanu komisiju. 
 
Uzziņai
Plašāka informācija par visiem ar vēlēšanām saistītajiem jautājumiem atrodama mājaslapā www.cvk.lv vai arī noskaidrojama, zvanot uz Centrālās vēlēšanu komisijas uzziņu tālruni 67049999.
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. he he
    he he
    pirms 1 gada

    Un ja solījumus neizpildīs, tad ... uz bluķīša. :D Es domāju, ka tad neviens nekandidētu, ja tā būtu. :D Solītāji, bļin!

    Atbildēt

Pievienot komentāru