Svarīgi jautājumi par ārdurvīm
Apmaksāts raksts

Ārdurvis var uzskatīt par visa mājokļa vizītkarti. Tām noteikti ir jābūt gan kvalitatīvām, lai nodrošinātu drošību, gan arī vizuāli pievilcīgām. Ir vairāki jautājumi, uz kuriem vajadzētu rast atbildes pirms ārdurvju iegādāšanās, jo šis pirkums ir pietiekami nopietns, lai pret to neattiektos vieglprātīgi. Raksta turpinājumā tiks rastas atbildes uz svarīgiem jautājumiem.
 
Vai veikalos ir iespējams iegādāties jaunas durvis vecai mājai?
Ir cilvēki, kuri ir nolēmuši atjaunot vecas lauku mājas, tāpēc šaubās, vai šādai mājai iespējams iegādāties arī piemērotas ārdurvis, ņemot vērā, ka gan durvju materiāli, gan izmēri ir mainījušies. 
Protams, arī mūsdienās ir iespējams veikalos iegādāties piemērotas ārdurvis vecām mājām. Jāņem vērā tikai to izmērs un jāpārliecinās, ka tas ir atbilstošs. Tomēr, ja veikalos nav iespējams atrast piemērota izmēra ārdurvis, tad tās var pasūtīt vajadzīgajos izmēros.
 
No kādiem materiāliem tiek izgatavotas ārdurvis?
Visizplatītākais materiāls ir koks, taču mūsdienās ārdurvis tiek izgatavotas arī no metāla, tajā skaitā alumīnija. Vēl veikalos ir pieejamas ārdurvis no PVC materiāla jeb vienkāršāk sakot – plastikāta. Tāpat iespējams iegādāties ārdurvis, kas gatavotas no līmētām kokšķiedras plāksnēm apvienojumā ar metāla slāni. 
 
Vai ir atšķirība starp mājas ārdurvīm un dzīvokļa ārdurvīm?
Jā, atšķirība pavisam noteikti ir. Tā kā dzīvokļa ārdurvis atrodas kāpņutelpā, tās ir pasargātas, gan no vēja, gan arī nokrišņiem un temperatūras maiņas, bet mājas ārdurvis gan nav pasargātas no šiem faktoriem. Pirms ārdurvju iegādes nepieciešams pārliecināties, ka tās būs pietiekami izturīgas pret iepriekš nosauktajiem faktoriem. Tāpat svarīgi pievērst uzmanību durvju siltinājumam. Tam jābūt pietiekami labam, lai izvairītos no siltuma zuduma.
 
Vai var izvēlēties ārdurvis ar stiklu?
Protams, stiklotas durvis ir pievilcīgas un labi izskatās, tomēr, lai tās kalpotu kā ārdurvis, ir jāpievērš uzmanība stikla biezumam. Stiklojums nekādā gadījumā nedrīkst būt plāns, pretējā gadījumā Jums būs jādzīvo aukstā mājoklī. 
Par pietiekami labām ārdurvīm tiek uzskatītas tās, kam ir vismaz trīskameru stikls. Durvis ar stiklu labāk izmantot kā iekšdurvis, tādējādi nevajadzēs satraukties par to, vai gada aukstākajos mēnešos nenāksies salt. 
Dažāda veida iekšdurvis pieejamas internetveikalā 220.lv.
 
Vai laikapstākļi ietekmē ārdurvis?
Jāņem vērā, ka ārdurvis nepārtraukti atrodas dažādu laikapstākļu ietekmē. Lai kaut nedaudz, bet tomēr tās pasargātu, vajadzētu nodrošināt, ka durvīm ir pārkare. Pārkare pasargās, gan no saules stariem, gan mitruma. 
Ja Jūs izvēlēsieties metāla ārdurvis, tad jāņem vērā, ka liela mitruma ietekmē tās var sākt rūsēt, ja tās nebūs pietiekami labi apstrādātas ar īpašiem līdzekļiem. Tas pats attiecas arī uz koka durvīm – mitruma ietekmē tās var bojāties. Arī koka durvīm ir svarīgi, ka tās ir pietiekami labi apstrādātas.
 
Kāpēc metāla durvju cenas ir tik atšķirīgas?
 Tāpat kā citām precēm, arī durvīm cenas ir atšķirīgas. Cenu atšķirību nosaka durvju kvalitāte. Jūs, protams, varat iegādāties pašas lētākas metāla durvis, taču, iespējams, tām nebūs siltinājuma, kā arī tās nevarēs uzskatīt par drošām. 
Ir vairāku veidu metāla durvis. Pašas dārgākās būs tās, kas ir ugunsdrošas, ar pietiekami labu siltinājumu un skaņas izolāciju, kās arī mazāku uzlaušanas iespēju. Ja Jūs vēlaties pēc iespējas vairāk pasargāt savu mājokli, tad uz ārdurvju rēķina noteikti nevajadzētu taupīt.  
 
Kur iespējams iegādāties labas ārdurvis?
Jūs noteikti esat pamanījis skaļas un pamanāmas reklāmas gan televīzijā, gan internetā, kurā tiek reklamētas durvis. Tomēr der zināt, ka ne vienmēr skaļa reklāma ir tā labākā un nozīmē to, ka produkts patiešām ir labs un kvalitatīvs. Lai savam mājoklim izvēlētos vispiemērotākās durvis, vislabāk ir konsultēties ar kādu speciālistu. Tāpat var pajautāt padomu kādam draugam, jo varbūt viņš pēdējā laikā arī ir iegādājies ārdurvis savam mājoklim.
Interneta veikalā 220.lv iespējams iegādāties kvalitatīvas ārdurvis par labām cenām.
 
Vai paša spēkiem ir iespējams ielikt ārdurvis?
Protams, arī paša spēkiem var ielikt ārdurvis, taču jāņem vērā, ka arī šim darbam ir nepieciešamas zināšanas. Ja Jums tādu nav vai arī nejūtaties pārāk pārliecināts par saviem spēkiem, tad labāk šo darbu uzticēt kādam profesionālim. Vismaz tad Jums būs pārliecība, ka viss ir izdarīts tā, kā vajadzīgs.      

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru