Svece, kas mirdz un neapdziest
AIJA VALDMANE

    Tuvojoties Ziemassvētkiem, Jēkabpils Valsts ģimnāzijā tiek organizēta ikgadējā labdarības akcija «Brīnum­svece». 
Pagājušonedēļ skolas  vestibilā pulcējās 7.–12. klašu skolēni, lai ar pašgatavotām dāvanu pakām do­tos uz dažādām mājām Jēkab­pilī, kur šī viņu ierašanās tiek gaidīta vai arī, tieši otrādi – ir negaidīts pārsteigums.
    Pasākums notika pēc 6. stundas, kad akcijas dalībniekus, ar akordeonu spēlējot Zie­massvētku melodijas, sagaidīja mūziķis Harijs Zda­novskis un šī pasākuma iniciatore Aīda Koļesinska. Kopā piedalījās 20 klases un katrai bija pa divām dāvanu pakām. Tātad kopā – 40. Ja kāds vēlējās, varēja gatavot arī trešo paku. Jauniešiem bija zināmas 45 adreses, uz kurām doties.
   Skolēni paciņas gatavoja nedēļu, katrs nesa kaut ko no savas rocības, – stāstīja Aīda Koļesinska. – Dā­vanas bija ne tikai maisiņos. Lielu daļu viņi noformēja paši, kāda nu kuram bija tā izdoma un fantāzija. Dā­vanu pakās bija sausā pārtika, našķi, šoreiz arī dažādi Ziemassvētku spīduļi. No­rādot adreses, mēs instruējām audzēkņus par drošību un uzvedības kultūru. Sko­lēnam jābūt elastīgam, jāzina, kā runāt ar cilvēkiem. Celtnieku ielā atrodas neliels pansionāts, tur parasti mūsu audzēkņus iesauc iekšā un uzcienā. 
    Daļa bērnu jau bija devušies pa noteiktajām adresēm, bet tos, kas vestibilā vēl palika, sildīja brīnumsveces spožā gaisma.  

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru