Sveic medmāsas, kas pacientiem veltījušas 50 un vairāk gadu
INESE ZONE

12. maijā  visā pasaulē atzīmē Starptautisko mā­su dienu. Nenoliedzami, veselības aprūpes sistēmā ārsti ir vienas no galvenajām personām, taču ne mazāk būtisks ir māsu darbs.
     Māsām ir ļoti nozīmīga loma visās veselības aprūpes jomās, jo tieši māsas ir atbildīgas par pacientu labklājību. Jēkabpils reģionālās slimnīcas kolektīvs Māsu dienu atzīmēja 14. maijā, suminot piecas māsas, kas profesijā nostrādājušas 50 un vairāk gadus. Gan viņas, gan visas slimnīcas māsas ir cilvēki, kurus dažādās dzīves situācijās sastapuši daudzi Jēkabpils un apkārtnes iedzīvotāji. Tieši māsas vai, kā slimnieki mīļi saka  – mā­siņas, ir tās, kas saskaras ar dažādiem pacientiem un dažādās situācijās un ir ieguvušas pamatīgas zināšanas un prasmes. Viņu darbs  bieži saistīs ar emocionālo spriedzi, lielu atbildību. Māsām visu laiku jāpapildina zināšanas un iemaņas, viņas palīdz pārvarēt slimniekiem grūtus brīžus un katram atrod labu vārdu un pieeju, neskatoties uz sma­go darbu un ilgajām dežūru stundām. Ne velti šī gada Māsu dienas devīze ir «Māsu vadošā balss – veselība ir cilvēktiesības».
    – Liels paldies par jūsu ieguldījumu, jo bez jūsu 24x7 darba grafika slimnīca nespētu funkcionēt. Uz jūsu pleciem ir svarīga aprūpes daļa, lai slimnieki varētu sekmīgi atkopties un būt veseli, – tā māsas sveica Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs Gvido Liepiņš. Pateicības vārdus māsām teica arī valdes loceklis galvenais ārsts Andrejs Miļčevskis. Viņš uzsvēra, ka slimnīcas kolektīva darbs ir komandas darbs un pacientiem kontakts ar māsām ir biežāk nekā ar ārstiem. Slimnīcas galvenā māsa Māra Skro­dere, sveicot visas māsas, sacīja, ka 12. maijs ir Māsu, bet 13. maijs šogad bija Mātes diena. Abu datumu atrašanās blakus ir bijusi zīmīga, jo tās ir dienas, kad sakām paldies  par sirsnību, sievietes veikumu, jo māte un māsa ir vienmēr kopā ar tiem cilvēkiem, par kuriem rūpējas. M. Skrodere māsas dēvēja par slimnīcas nodaļu dvēseli un labajiem gariņiem.
   Par mūža ieguldījumu māsas darbā tika sumināta ilggadējā traumatoloģijas nodaļas māsa Arta Boga­čeva, kas aizvadījusi 58 dar­ba gadus. Darba gaitas sāktas Subates slimnīcā, tad turpinātas Kalnciema slimnīcā, bet lielākā daļa nostrādāta Jēkabpilī. Ambulatorās daļas psihiatrijas māsa Irēna Smuļko darbā aizvadījusi 54 gadus. Strādājusi Aknīstes psihoneiroloģiskajā slimnīcā, tad Jēkabpilī dzelzceļa slimnīcā un ilgus gadus Jēkabpils slimnīcā. 53 darba gadu jubileja svinama ķirurģijas nodaļas  māsai Initai Vanagai.  Viņa savas darba gaitas sākusi Medņu ambulancē. 52 gadus māsas dar­bā aizvadījusi ambulatorās daļas māsa Ināra Mūr­niece, kurai Jēkabpils reģionālā slimnīca ir vienīgā darbavieta. 50 gadu darba jubilejā tika sveikta arī neiroloģijas no­daļas māsa Aina Klau­cāne, kura arī visus darba gadus vadījusi Jēkabpils slimnīcā. 
    Māsas viņu darba svētkos bija ieradies sveikt arī Saeimas deputāts Guntis Kalniņš. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (3)

 1. Vēlētājs parastais (vulgaris)
  Vēlētājs parastais (vulgaris)
  pirms 10 mēnešiem

  A ko tas deputāts Kalniņš visur lien. Viņam darīt nav ko? Kur tik var pazīmēties, tā šis klāt. Cer uz balsīm Saeimas vēlēšanās? Nu ar tādu uzbāzību no manis 100% nedabūs.

  Atbildēt
 2. Izsmiekls
  Izsmiekls
  pirms 10 mēnešiem

  Šitās vecās piepes nedod vietu jaunajiem. Varēja sēdēt pensijā, skatīties Panorāmu un adīt zeķes, bet nē. Vajag tak klenderēt pa slimnīcas gaiteņiem kā rēgiem.

  Atbildēt
 3. Fuuu
  Fuuu
  pirms 10 mēnešiem

  Tev kauna galīgi nav??? Lai Dievs dod tev tā "klenderēt" vecākos gados...

Pievienot komentāru