Svētku izaicinājums - kā nenopirkt par daudz?
Apmaksāts raksts

Katru gadu daudzi no mums iztērē lielas naudas summas, lai pienācīgi sagatavotos Ziemassvētkiem. Finanšu līdzekļi nepieciešami ne tikai pārtikai, bet arī dekorācijām, saviesīgu pasākumu apmeklēšanai, transportam un, protams, dāvanām. Kā gan vispār ir iespējams pavadīt šo laiku, neradot milzīgu robu savā budžetā? Kā norāda finanšu eksperti, šis nav viegls uzdevums, taču ir daži padomi, kuri var noderēt, lai Ziemassvētku laikā nepārtērētos un neiegādātos lietas, kuras patiesībā nemaz nav vajadzīgas. 
 
  • Izveido Ziemassvētku budžetu.
    Tikai neliela daļa sabiedrības īpaši plāno budžetu svētku sezonai, kā rezultātā daudzi šajā laikā pārtērējas. Un tas savukārt var nest nepatīkamus pārsteigumus janvārī, kad nepietiek naudas rēķinu apmaksai vai arī konts ir tukšs, bet līdz algai vēl jāgaida nedēļa. Protams, šādos un arī citos ārkārtas gadījumos var palīdzēt arī Ladyloan.lv aizdevums, taču tad rūpīgi jāpārdomā, vai varēsi kredītu pēc tam atdot, neiekļūstot jaunos parādos. 
    Budžeta izveidošana nozīmē visu ienākumu un izdevumu apkopošanu. Ziemassvētku laikā Tev noteikti plānotas dažādas izmaksas, un tās visas nepieciešams piefiksēt. Pārliecinies, lai vispirms tiktu iekļauti svarīgākie maksājumi, piemēram, par īri, auto, pārtiku un citiem pakalpojumiem un tikai tad sāc plānot, cik daudz naudas vari atļauties tērēt dāvanām un izklaidei svētkos.
  • Sastādi Ziemassvētku dāvanu sarakstu.
    Veidojot budžetu, būtu ieteicams arī pastrādāt pie dāvanu saraksta, kurā pieminēt cilvēkus, kurus plāno apsveikt, ko viņiem iegādāsies un cik lielu summu vari dāvanai atvēlēt. Dāvināšanas prieks Ziemassvētkos ir kas īpašs, turklāt ne vienmēr vajadzīgs tērēt daudz naudas, lai kādam sasildītu sirdi. Dažkārt pietiek pat ar paštaisītu dekoru. 
  • Izdari mājas darbu.
   Finanšu eksperti iesaka – pirms dodies iepirkties, izdari mājas darbu. Aplūko veikalu interneta vietnes, lai atrastu izdevīgākos piedāvājumus un lielākās atlaides. Iespējams, daļu dāvanu vieglāk un prātīgāk iegādāties internetā. Pievērs uzmanību veikalu sūtītājiem e-pastiem un īsziņām, jo šajā laikā ikviens uzņēmums cenšas piedāvāt pēc iespējas izdevīgākas cenas, lai pircēji dotos tieši pie viņiem. 
  • Esi radošs.
    Mūsdienās arvien biežāk cilvēki sūdzas par to, ka nespēj atrast dāvanas saviem draugiem, kolēģiem vai radiem, jo “ko var uzdāvināt tādai personai, kurai viss jau ir”. Taču patiesībā šis ir tieši tas iemesls, kādēļ aizmirst par dārgām precēm un padomāt par radošu pieeju dāvanu veidošanā. Piemēram, ja Tev ir kāds mīļš cilvēks, kura ģimenē ienācis mazulis, uzdāvini viņiem “kuponu” bērnu pieskatīšanas pakalpojumam no sevis vai arī dāvanu karti Tevis pagatavotai maltītei. Tāpat, protams, vari arī uzdāvināt biļetes uz teātri vai koncertu, SPA vai kādu ceļojumu. Vienmēr ir iespējams rast risinājumu, atliek tikai pielietot radošumu. 
 
  • Izveido iepirkšanās karti.
    Kad Ziemassvētku budžets ir gatavs, dāvanu saraksts izveidots un cenas salīdzinātas, ieteicams pierakstīt veikalus, kurus vēlies apmeklēt. Pēc tam vari noteikt dienu, kuru atvēlēt, lai dotos uz visiem veikaliem un iegādātos nepieciešamās preces. Kādam var šķist, ka tik detalizēta budžeta plānošana vēl vairāk sarežģī ikdienu, taču patiesībā tā gatavošanos svētkiem tieši padara vienkāršāku. Tu iegādāsies tieši to, kas nepieciešams, neļaujoties atlaižu kārdinājumiem un vēlmei iztērēt vairāk, nekā vari atļauties. 
    Atceries, ka dāvanu sarūpēšanu nav ieteicams atlikt uz pēdējo brīdi, pretējā gadījumā var nākties iekļūt pirmssvētku burzmā un stresā, kas nebūt nav patīkamākā atmosfēra – cilvēki steidzas visu iegādāties, veikalos ir rindas, stāvvietas aizņemtas, un apkārt redzami nervozi un pat dusmīgi pircēji. Tā vietā labāk sarūpē visu laicīgi un pavadi svētkus mierīgā atmosfēra!

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru