Svinīgā pasākumā atzīmē Viesītes 90. dzimšanas dienu
ILZE BIČEVSKA

1928. gada 7. februārī Latvijas valdība ar savu lēmumu piešķīra Viesītei pilsētas tiesības. Līdz ar to šogad februārī Viesītei aprit jau 90. dzimšanas diena. 
Šim notikumam par godu aizvadītajā ceturtdienā, 8. februārī Viesītes kultūras pilī notika svinīgs sarīkojums, uz kuru bija aicināti pilsētas iedzīvotāji, iestāžu un uzņēmēju pārstāvji. 
     - Protams, ka mums šis gads būs kā jubilejas gads visā tā garumā ar dažādiem pasākumiem, bet dzimšanas diena ir jāatzīmē tieši konkrētajā mēnesī. Tāpēc svinīgais sarīkojums notika tieši februārī. Pašvaldība pirms tam izsūtīja ielūgumus visiem astoņiem Viesītes Goda pilsoņiem, tāpat katrai pilsētā esošajai iestādi un uzņēmuma. 1928. gadā Viesītē bija 1 124 iedzīvotāji, bet dati uz šā gada 8. februāri liecina, ka patlaban te dzīvo 1 626 iedzīvotāji. 1928. gadā Viesītē bija 43 tirdzniecības un pakalpojumu sniegšanas vietas, bet patlaban to ir 49. Iedzīvotāji un uzņēmēji ir tie, kuri dara pilsētu dzīvu, un novada pašvaldība par to šā svinīgā pasākuma laikā uzņēmējiem sacīja paldies, pasniedzot nelielas dāvanas, - stāsta Viesītes novada pašvaldības priekšsēdētājs Alfons Žuks.
    Svinīgajā sarīkojumā „Daudz laimes, Viesīte!” par godu un kā dāvana pilsētas iedzīvotājiem izskanēja Daumanta Kalniņa koncertprogramma „Atspulgi”. Vēl šajā dienā kultūras pils izstāžu zālē tika atklāta novadnieces, mākslinieces un Viesītes Goda pilsones Ligitas Caunes gleznu personālizstāde „TE un Tālumā” – ainavas, kas tapušas Latvijā, tajā skaitā arī Viesītē, kā arī ārzemju ceļojumos. 
    Par godu pilsētas dzimšanas dienai visi pasākuma dalībnieki tika cienāti ar kliņģeri, ko cepa Viesītes Māmiņu kluba pārstāves kopā ar Jauniešu iniciatīvu centra jauniešiem. Cienastu papildināja vietējās uzņēmējas Jolantas Kovnackas jaunais dzēriens „Kafeja Viesīte”, kuras recepte radīta tieši par godu pilsētas deviņdesmit gadu jubilejai. 
 
Foto no kultūras pils arhīva

iesaki šo rakstu:

Komentāri (5)

 1. bļin!
  bļin!
  pirms 10 mēnešiem

  Sasmējos, kur jau nu tik daudz cilvēku piedalījās viena kliņģera cepšanā?

  Atbildēt
 2. GedertsPiebriedis
  GedertsPiebriedis
  pirms 10 mēnešiem

  Kauč kas traks, ja tagad Viesite dzīvo tikpat cilvek, cik 1028.gada! Toreiz jau pilsēta nevienc baig dzīvot negribej, ja bij zem, un vis dzīvoj ārpus pilsēt. Bet cik tagad cilvek dzīvo laukos? Vot, ar to vajdzej sākt un padomat, nevis lielites!

  Atbildēt
 3. GedertsPiebriedis
  GedertsPiebriedis
  pirms 10 mēnešiem

  Pirmit nejauš pielaid kļūd ar gadskatļim. Vajdzej 1928. nevis kā es ir ierakstiš.

  Atbildēt
 4. A
  A
  pirms 10 mēnešiem

  Tagad indes kule no kaiminu novada rej uz visām pusēm, lai novērstu uzmanību no sava bāreņu nama problēmām. Viesitiesi malači: muzejs super, novadnieki Stradiņi, Rurani uc godā celti Saulītē. Daudz pasākumu, sadarbojas ar uzņēmējiem, prieks par Jolantu!

  Atbildēt
 5. pu
  pu
  pirms 10 mēnešiem

  Mēram gan vēders pamatīgi uzaudzis, ka žakete knapi aiztaisas!

  Atbildēt

Pievienot komentāru