Svinīgi atklāj Jāņa Akuratera daiļrades taku Ābeļos
ILZE BIČEVSKA

25. maijā pie Ābeļu pagasta pārvaldes ēkas tika atklāta Jāņa Akuratera daiļrades taka. Šā vides objekta izveide finansēta no LEADER projekta naudas, un tai dots arī Jē­kabpils novada pašvaldības līdzfinansējums.
    – Divu gadu laikā teritorijā, kas atrodas līdzās Ābeļu pagasta pārvaldes ēkai, vietā, kur atrodas jau agrāk ierīkotā Veselības taka, nu esam izveidojuši vēl vienu labiekārtotu teritoriju. Jāņa Akuratera daiļrades taka izklāta ar betonētu celiņu, te izvietoti deviņi mazi un viens liels  stends, kurā ro­dama informācija par J. Aku­ratera daiļradi, mājām, viņa dzimtas salidojumiem, izlasāmi citāti no rakstnieka darbiem. Savukārt mazajos stendos apskatāmi skolēnu zīmējumu konkursa labākie darbi, kas tapa par godu rakstnieka 140. dzimšanas dienai. Šogad uzstādījām arī atpūtas soliņu (tas vienlaikus ir kā veltījums Latvijas simtgadei), – stāsta Ābeļu Tautas nama vadītāja Svet­lana Koriņeva.
    Par godu takas atklāšanai bija sagatavots arī koncerts ar nosaukumu «Kad Ābeļos baltas ābeles zied», kurā uzstājās Tautas nama jauktais vokālais ansamblis «Tomēr», senioru deju kopa «Ābelītes», Viesītes pūtēju orķestris Harija Zdanovska vadībā, kā arī izskanēja dzejas lasījumi. Ar stāstījumu uzstājās rakstniece Lūcija Ķuzāne. Uz pasākumu bija aicināti arī novadpētnieki Ausma Bērziņa, Valda Bēr­ziņa un Arnolds Jakubovskis. 
    – Jāņa Akuratera daiļrades taka laika gaitā tiks vēl vairāk apzaļumota: stādīsim košumkrūmus. Uz šo brīdi ir noslēgusies šā projekta pirmā kārta. Cerēsim, ka laika gaitā varēs realizēt visas trīs ieplānotās šā projekta kārtas, – stāsta S. Ko­riņeva. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru