Svinīgi atklāj kokapstrādes rūpnīcu «AmberBirch» Krustpils novadā (+foto)
ILZE BIČEVSKA

Ar svinīgu pasākumu, klātesot investoru un «AmberStone Group» valdes locekļu, Ekonomikas ministrijas, koksnes piegādātāju un citu šajā nozarē strādājošo, Krustpils novada un Jēkabpils pašvaldības, Krustpils novada apvienotās būvvaldes, rūpnīcas darbinieku un plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem, Krustpils novadā tika atklāta kokapstrādes rūpnīca «Amber­Birch», kas atrodas agrākā armijas lidlauka teritorijā.
      Rūpnīcas būvē ieguldīti 10 miljoni eiro. No tiem 2,3 miljoni eiro ir «Altum» līdzfinansējums. Šī ir pēdējā laika viena no lielākajām investīcijām mūsu reģionā.
     – Reiz Latvijā bija VEF, «Alfa» un «Liepājas metalurgs». Nu šo lielo ražotņu vairs nav, un tāpēc īpaši liels prieks par šādas jaunas, modernas, turklāt orientētas uz produkta ar augstu pievienoto vērtību  rūpnīcas tapšanu, turklāt nozarē, kas Latvijā atrodas valsts ekonomikas augšgalā – kokrūpniecībā, – uzrunā atklāšanas pasākumā uzsvēra ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro.  
      Krustpils novada domes priekšsēdētājs Kārlis Pabērzs atcerējās laiku, kad pirms vairākiem gadiem ražotnes investoru un uzņēmēju pārstāvji interesējās par iespējām šo rūpnīcu būvēt tieši novada teritorijā, un tika risinātas sarunas šajā jautājumā. 
     – Mums kā lauku novadam ir gandarījums par to, ka pēdējos gados tieši mūsu teritorijā ir uzbūvētas divas nopietnas ražotnes, un man kā pašvaldības vadītājam īpašs prieks par to, ka te jau ir un tiek plānotas vēl darba­vietas, uz ko var pretendēt tieši vietējie iedzīvotāji. Pieļauju, ka gana daudz šo darbavietu aizņems Jēkab-pils iedzīvotāji, kuriem, iespējams, ir labāka izglītība un kuri ir apsviedīgāki. Bet arī lauku iedzīvotājiem ta­gad ir uz ko censties, – sacīja Kārlis Pabērzs.
     «Altum» valdes loceklis Aleksandrs Bimbirulis teica, ka šis ir vēsturisks brīdis, jo šī ražotne dos lielu pienesumu valsts ekonomikai, kā arī novēlēja veiksmi cīņā par produkcijas eksporta tirgu. – «AmberBirch» ražotnes tapšana ir lielisks piemērs tam, kā «Altum» kā attīstības finanšu institūcija var sekmēt nozīmīgu investīciju projektu īstenošanu. Turklāt svarīgi, ka šis projekts ne vien veicina Latvijas eksporta apjomu, bet arī sekmē nodarbinātību un veicina iedzīvotāju vēlmi atgriezties Latvijā, – sacīja Aleksandrs Bimbirulis. 
    No darbā pieņemtajiem rūpnīcas strādniekiem trešdaļa ir no ārvalstīm reemigrējušie Latvijas iedzīvotāji. Patlaban te strādā 25 darbinieki, bet plānots, ka rūpnīcā tiks nodarbināti ap 100 strādnieki. Šī tehniskā finiera ražotne ir tikai projekta pirmā kārta. Tuvākajā laikā, ieguldot vēl 55–60 miljonus eiro, plānots uzbūvēt mo­dernu saplākšņa ražotni, tā nodrošinot pilnu ražošanas ciklu. Līdz ar to nākotnē «AmberBirch» rūpnīcā varētu būt darbs jau līdz pat 250 strādniekiem. Patlaban darbiniekiem nodrošināts vismaz 1 100 eiro atalgojums pirms nodokļu nomaksas. 
     – Ar ceļiem šajā pusē tā ir, kā ir (pievadceļš, kas ved uz tuvumā esošo asfalta rūpnīcu un šo jauno ražotni, ir sliktā stāvokli – aut.). Bet kopumā liels prieks, ka, sadarbojoties labu profesi­onāļu komandai, ir tapusi šī mūsdienīgā kokapstrādes ražotne Krustpils pagastā, – savu uzrunu sāka «Amber­Stone Group» padomes priekšsēdētājs Ernests Bernis. – Rūpnīcas modernās tehnoloģijas ļauj  maksimāli efektīvi izlietot koksnes resursu. Tas ir pirmais pluss. Vēl svarīgi, ka rūpnīca atrodas kvalitatīvu izejvielu piegādātāju tuvumā, un tehniskais finieris ir pasaules tirgū pieprasīts produkts. Tas mums ļauj nākotnē raudzīties ar cerībām. Domājam pilnu ražošanas ciklu te izveidot tuvāko piecu gadu laikā. 
     Veiksmīgu vietas izvēli rūpnīcai, koksnes piegādātāju tuvumu, iespējas  izveidot pilnu ražošanas ciklu uzsvēra arī «AmberBirch» valdes loceklis Kārlis Kavass.
     Patlaban finiera ražošana norisinās testa režīmā, bet nākamnedēļ rūpnīca strādās jau divās maiņās. Pirmā gatavās produkcijas partija jau aizceļojusi pie pircējiem Vjetnamā. Ražot­nei darbojoties ar pilnu jaudu, gada laikā plānots pārstrādāt līdz 100 tūkstošiem m³ bērza sīkfiniera klu­ču, saražojot līdz 40 tūkstošiem m³ finiera. Sagaidāms, ka visa «AmberBirch» rūpnīcā saražotā produkcija tiks eksportēta galvenokārt uz Austrumāziju un Eiropu.
    «AmberBirch» ir daļa no «AmberStone Group» AS, kas ir 2013. gadā Latvijā dibināta holdingkompānija, kura pārvalda savas meitas un asociētās sabiedrības dažādās nozarēs. Tās galvenais ilgtermiņa finanšu mērķis ir visa holdinga vērtības pieaugums, kā arī savu meitas un asociēto sabiedrību darbības ilgtspējas un stabilitātes nodrošināšana. «Am­berStone Group» līdz šim veikusi investīcijas medicīnas, lauksaimniecības, kuģniecības, viesmīlības un citās nozarēs Latvijā.  
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (3)

 1. skatos
  skatos
  pirms 7 mēnešiem

  A kur ir strādnieki, blet. Atkal visādi pāvi, kuri bez strādnieku rokām ir apaļas nulles, grozās un pozē.

  Atbildēt
 2. A
  A
  pirms 7 mēnešiem

  Str'dnieki bez darba devēja arī ir nulles kvadrātā

 3. nu nu
  nu nu
  pirms 7 mēnešiem

  Strādnieks vēl kaut ko izdomās- rokas , kājas ir, bet ko tie smalkie ļautiņi, baltām rociņām darīs bez strādniekiem? Nulles kubā.

Pievienot komentāru