Svinīgi atklāta jaunā Jēkabpils multifunkcionālā halle
INESE ZONE

15. oktobrī Jēkabpils multifunkcionālā sporta un atpūtas kompleksa atklāšanas pasākumā piedalījās iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens, Latvijas sporta federāciju vadība un citi viesi.
Jēkabpils domes priekšsēdētājs Aivars Kraps savā uzrunā multihalli salīdzināja ar ģimenē ilgi gaidītu un lolotu bērnu, jo ideja par halles celtniecību bijusi plānota jau vairāku gadu garumā. A. Kraps minēja, ka tieši ģimenēm šis komplekss būs ļoti aktuāls, lai varētu sportot gan bērni, gan vecāki, un tāpēc jānovēl, lai no ķipariem, kas tagad sāks trenēties hallē,  izaug starptautiska līmeņa sportisti, lai gan ne mazāk svarīgi, ka jaunie sportotāji vienkārši kļūs par sportiskiem, veselīgiem cilvēkiem. 
A. Kraps deva vārdu arī Leonīdam Salcevičam, sakot, ka bez ilggadējā pilsētas vadītāja sapņa par halli un ledus laukumu šo ieceri neizdotos īstenot. L. Salcevičs atgādināja 1997. gadu, kad bijusi iecere celt Jēkabpilī ledus halli, un par piemiņu tam palicis Ledus ielas nosaukums. Taču tad esot saprasts, ka vispirms jāveic citi darbi, jānostiprina skolu sporta bāze - sporta zāles un  stadioni, kas arī izdarīts, un nu īstenots arī halles projekts. L. Salcevičs minēja, ka pašvaldību reformas sakarā hallei ir liela nozīme, jo to varēs izmantot visa jaunā novada skolēni. 
Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens sacīja, ka viņam īpašs prieks par to, ka šāds objekts tapis dzimtajā pilsētā. Tas esot svarīgi, jo valsts attīstoties tikai tad, ja attīstās visas pašvaldības. Jēkabpils šajā ziņa esot perspektīva pilsēta, kur tiek domāts par to, ko bērniem un jauniešiem darīt brīvajā laikā. Viņš arī minēja, ka cer: Jēkabpils pašvaldība atradīs iespēju atbalstīt ģimenes, lai bērni varētu nodarboties ar sportu, jo daži sporta veidi, kā hokejs, vecākiem izmaksā dārgi.     
-Tas ir liels notikums Latvijas hokejam, ka šodien atveram jaunu halli, un pēc gadiem 10 jaunie Jēkabpils sportisti varēs pārstāvēt Latviju starptautiskā līmenī, – sacīja Latvijas Hokeja federācijas prezidents Aigars Kalvītis. Viņš federācijas vārdā dāvināja jaunajiem Jēkabpils hokejistiem  bērnu formas. Arī  hokeja kluba «Dinamo» padomes priekšsēdētājs Juris Savickis uzsvēra jaunas halles nozīmību ne tikai Jēkabpils, bet Latvijas sporta dzīvē. Arī viņš pasniedza dāvinājumu – «Dinamo» hokeja nūjas un divus  «Dinamo» spēlētāju kreklus ar Mika Indraša un Roberta Zīles autogrāfiem. 
Jaunajā Jēkabpils multihallē ir ne tikai ledus laukums, bet arī basketbola un volejbola zāle, ko var izmantot dažādiem komandu sporta veidiem.  
-Man ir prieks par halles atklāšanu gan kā  basketbola federācijas prezidentam, gan kā Olimpiskās komitejas pārstāvim, jo tas būs sporta centrs visai Latvijai, un ir prieks, ka šajā hallē būs pārstāvēts gan hokejs, gan basketbols, gan volejbols,  – sacīja Latvijas Basketbola savienības prezidents Raimonds Vējonis
Halles būvnieku – SIA «LC būve» - valdes loceklis Sandis Dzērvītis pateicās Jēkabpils pašvaldībai par to, ka tā uzņēmās  halles būvniecību un ka uzticējās vietējam  būvniecības uzņēmumam. Savukārt viņa kolektīvam šis objekts bijis liels izaicinājums kā būvniekiem.  
-Es domāju, ka šodien ir piepildījies ne tikai mans, bet arī visu jēkabpiliešu sapnis.  Jēkabpilieši ir aktīvi sportisti, sportotāji un labākie līdzjutēji. Mēs kopā esam liela saime, kam halle dos jaunas iespējas, –  tā klātesošos uzrunāja Jēkabpils Sporta centra direktors Juris Bobrovs
Pēc svinīgās lentes griešanas pasākuma dalībnieki nelielā ekskursijā tika iepazīstināti ar halli. Ledus hallē pasākuma dalībniekiem par prieku arēnas ledu iemēģināja Jēkabpils un halles simbols – lūsis. Jaunā sporta zāle atbilst starptautiskiem standartiem, ir vizuāli pievilcīga un varēs uzņemt daudz sporta fanu.
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. Žanis lustīgais
  Žanis lustīgais
  pirms 3 dienām

  Leonīds stāv svēti godbijīgā pozā, nez ko viņš domā.

  Atbildēt
 2. viņš domā
  viņš domā
  pirms 1 dienas

  cik slikti , ka aizmirsām uzaicināt Žani.

  Atbildēt

Pievienot komentāru