«Tā gribas, lai katrs augs atrastu savu gādīgu saimnieku»
INESE ZONE

 Jēkabpils tirgus īstu tirgus gaisotni ar rosību un krāsainību iegūst pavasaros – stādu tirdzniecības laikā, kad acis priecē jau krāšņi saziedējušie petūniju, begoniju un citu puķu podi, cilvēki taujā pēc iecienītajiem puķu un dārzeņu šķirņu stādiem. Dārzkopju mums netrūkst. Ne tikai laukos, arī tepat, Jēkabpils piemājas saimniecībās, ļaudis savai iztikai un citu priekam visu gadu rosās siltumnīcās un uz lauka. 
    Katrā sēkliņā ir augšām celšanās un cerību stāsts gluži kā Lieldienu vēstī, bet šogad pavasaris dārzkopjiem atnācis pārdomu pilns – stādi gatavi tirgum, puķes rieš ziedus, bet nav skaidrs, kā tie atradīs pircējus. Puķi nevar nolikt noliktavā kā saražotu preci un gaidīt labākus laikus. Jēkabpils tirgus vēl nav slēgts, bet lielākās noieta vietas – pavasara gadatirgi un stādu gadatirgi – šogad, visticamāk, ne­notiks. 
 
Viss sākās kāpostos un ar kāpostiem
     Bažas par to ir arī jēkabpiliešiem Arnim un Regīnai Rumjanceviem, kuri savu aicinājumu dārzkopībā atraduši jau kopš pārmaiņu laikiem deviņdesmitajos ga­dos. Siltumnīcās krāšņi sakuplojušas lielās un mazās ledenes, kalibrahojas un citi augi. Zemes darbi abiem ar saknēm laukos ieaugušajiem dārzniekiem nekad nav bijuši sveši. Arī tagad papildus stādu audzēšanai piemājas dārzā Jēkabpilī dārzeņi, asteres un gladiolas tiek audzētas platībās Krustpils novadā un Viesītes novada Lonē. Viņi noteikti ir cilvēki ar zaļajiem īkšķīšiem, jo dārznieks – tas ir talants un aicinājums, bet ar to vien būtu par maz, tāpēc abi stāsta, ka zināšanas dārzkopībā gadu gaitā apgūtas dažādos semināros, pārbaudītas praksē, līdz nonākts pie sava dārzkopības modeļa. 
     Bet kā tad abi pievērsās dārzkopībai? Regīna ar Arni smejas, ka viss sācies kāpostos un ar tiem arī turpinās, jo kāpostu audzēšana un skābētu kāpostu tirgošana ir viens no abu uzņēmējdarbības stūrakmeņiem. 
 
Pilns teksts – 9. aprīļa "Brīvajā Daugavā". 
Ja vēlaties abonēt šī (vai jebkura cita BD numura, sākot no 2010. gada) numura elektronisko (pdf) versiju, rakstiet uz e-pastu: sarmite@bdaugava.lv
Piemēram: Vēlos saņemt "Brīvās Daugavas" 9. aprīļa numuru savā e-pastā: manspasts@inkaste.lv (jūsu e-pasta adrese).
Viena numura cena – 0,44 eiro, mēneša maksa – 3,80 eiro  (t. sk. PVN 21%) (būs jāveic pārskaitījums internetbankā). 

 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. laikam gan
    laikam gan
    pirms 2 mēnešiem

    Izaudzēt ir grūti, bet pārdot ir vēl grūtāk.

    Atbildēt

Pievienot komentāru