Tāds nemierīgs Adventes laiks
EBENĪZERS TAURE

BD feļetons
 
Ar simtgades svinību fanfarām esam gandrīz ie­braukuši Adventes laikā. Tam nu vajadzētu būt mie­ra, apceres brīdim, bet nekā.  Būvnieki  nespēj noticēt, ka šogad no aktīvākās darba sezonas apmēram no Mārtiņiem līdz Meteņiem nekas nesanāks, jo  meteorologi vēsta, ka pēc ilgiem gadiem beidzot būs vērojama neparasta dabas parādība – ziema ar salu un sniegu. Jēkabpils domē it kā jau bija manāmas miera vēsmas: opozīcija pieklususi, visu negāciju atklājējs Kas­pars devies šo amatu piekopt valsts līmenī, bet viņa vietā nākusi jauka, jauna sievišķīga būtne, ar kuru nospiedošā vairākumā esošie vīriešu kārtas domnieki cer sadzīvot pa labam. Turklāt, lai miera, laba prāta un spožu lampiņu virteņu šogad būtu divreiz vairāk, izsludināti pat divi Ziemas­svētku noformējuma konkursi – egļu un namu. Ce­rams, ka aktivitāte būs un deputāti rādīs piemēru, pušķojot un instalējot savu eglīti. Pietuvinātas personas melš, ka tā būšot par tēmu «par», «pret» un «atturas», kurā simboliski tiks parādīts tautas kalpu titāniskais darbs. Novados arī valda nebeidzama līksmība, ko atspoguļo pašvaldību mā­jas­lapu aktualitāšu sadaļās publiskotais pasākumu afi­šu kvantums – izrādes, koncerti, sanākšanas, svinēšanas. Un, kā lai  nepriecājas, ja sausais rudens un tagad sals ievērojami uzlabojis lauku autoceļu kvalitāti, un iedzīvotājiem nav iemesla ķengāt valdīšanu. Ja neieputinās, līdz pavasara dubļiem varēs atvilkt elpu un līksmoties uz nebēdu. Prie­kā! Tas ir, atvainojiet, priecīgus Ziemassvētkus! Bet visu izbojā valdības veidošanas šļura. Valsts pirmā amatpersona laikam atkal bija pa­zaudējusi lapiņu, uz kuras viņam bija uzrakstīts par valdības galvu nominējamā vārds, un cilvēks uztraukumā pavisam apjuka un no­sauca Gobzemu. Tagad liels uztraukums valda arī paš­valdību nometnē. Tur pie varas ir nobriedušu spēku pārstāvji, kam jauno un lecīgo (nav gan zināms, kādas sviras tos jaunos dīda) domu gājiens grūti saprotams. Lielo pilsētu asociācija ar Jēkabpilī labi zināmo Valaiņa kungu priekšgalā aicina ne soli nespert, pirms nepakonsultējas ar viņiem. Bet nevajag uzreiz satraukties, nekur nav teikts, ka Gobzemu gaida izdošanās. Pēc tam pirmā persona var atrast lapiņu ar īsto vārdu, un viss atkal var strauji mainīties. 
 

 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (7)

 1. kaut kā tā
  kaut kā tā
  pirms 1 gada

  Kaspars jau nav vainīgs , ka Jēkabpils domes darbā ir tik daudz negāciju. Kāda nu tā dome ir, tāda ir. Šodien būs jāpapēta rozes pie Supernetto Rīgas ielā, vai ir piesegtas vai nav. Ļoti žēl, ka uz vietas nav tādu cilvēku kā Kaspars. Domē jau paši uzskata, ka strādā melnām mutēm sabiedrības labā, pat 5 departamentus izveidoja. :DD Arī tie būvnieki ir tādi, kādi ir. Bet galvenais ir tas, ka Ošukalnam neviens pat iebilst nevar. Ļipas trīc. Galu galā visa Pasta ielas padarīšana notika visu acu priekšā un jau laicīgi vajadzēja ņemt Ošukalnu priekšā. Tas, ka netiks uzlieta pirmā kārta, tas jau bija redzams un prognozējams vasarā. A novados jā, traļi vaļi, līksmība sit augstu vilni. Uz afišām jau skaisti saraksta.. Cilvēki, kuri vēl laukos aizķērušies, tāpat sēž mājās, jo tie pasākumi ir nebaudāmi, nekā vērtīga tur nav, pat ne atpūsties. Drīzāk kā ar aukstu lupatu dabūts pa seju atvelcies mājās. Kam tādi pasākumi? Laukos arī bez ceļiem pietiek problēmu. Nekas kopš pad laikiem nevienam nav uzlabojies, tieši otrādāk- pasliktinājusies. Darbavietu, kas cilvēkam ir pamatu pamats nav, tāpēc cilvēku ir izbraukuši no valsts vai uz citām pilsētām. To, ka cilvēku ir stipri maz, var redzēt vientuļajos lauku ceļos, nu ja tos tā var nosaukt. Bet novadi sevi liela, ka viss attīstās, ka novadu reformu nevajag :DD Un kā vēl vajag! Šī reforma kā saimnieciski attīstoša sevi nav pierādījusi. Par Gobzemu kā par ministru prezidentu ir grūti spriest, jo šajā amatā nav strādājis. Pastrādās, ja Dievs dos, tad varēsim spriest. Bet cik redzu, ka tiek darīts viss, lai šo cilvēku nomestu. A ko citu likt? Jau aizsēdējušos idiotu? Feļetonā vēl varēja ieminēties par 4. maija demonstrāciju, kā tiek frišināta pils, kā jauks graustus, ka paši vēl nezina, vai to varēs izdarīt, jo garas papīru lietas. Bet galvenais ir kladzināt, ka viss notiek.

  Atbildēt
 2. No Krustpils novada
  No Krustpils novada
  pirms 1 gada

  Laukos atkal jauna problēma. Akas sausas... Atkal nabaga valsts vīriem uz nerva dingees :D

  Atbildēt
 3. faktiski
  faktiski
  pirms 1 gada

  Īstenībā nemaz nesmejies! Cik es saprotu tev ūdens no krāna tek. Man akā ir ūdens, nekādu problēmu. Bet ir akas, kuras ir sausas, un kuriem ir lopi. Tā patiešām ir problēma. Bet tā ir jārisina pašiem savā lauku sētā. Ja reiz ir lopi, tad ir jādomā, lai ūdens nekad neaptrūktu, un tas ir dziļurbums. Kuri nodod pienu, tiem no dīķiem ir aizliegts dzirdināt govis. Bet kur tu paliksi? Ja nevar atļauties dziļurbumu ierīkot, tātad saimniekošana ir faktiski nerentabla.

 4. No Krustpils novada
  No Krustpils novada
  pirms 1 gada

  Tas vispār bija sarkasms. Dzīvoju laukos un mums ūdens sāk trūkt. Tā kā nevajag ja.

 5. zin ko
  zin ko
  pirms 1 gada

  Felss taču skandina, ka Latvijā tagad cilvēki dzīvo labāk kā nekad, a tu sūdzies, ka ūdens iet uz beigām. :DD Nu tad nesūdzies, bet paņem un izurb dziļurbuma aku. :DD

 6. No Krustpils novada
  No Krustpils novada
  pirms 1 gada

  Nu ja tik Paberza kungs palīgos atbrauks :D citādi tā lieta neies :D

 7. ahahhhaah
  ahahhhaah
  pirms 1 gada

  A kas tur vienu gadu ko nepaciesties, nepačīkstēt? Saremontēs pa smuko un varēs iet kā dziesmā- hoģit vaņka po ģerevņu, zubi novije postavil. rot ņe zakrivajetsa. :D Varēs kopā ar Varguli, Ragaini lentas griezt, šampiņus gar jauno bruģi sist. Priekā!

  Atbildēt

Pievienot komentāru