Tautas nama rekonstrukciju, visticamāk, nāksies atlikt uz nenoteiktu laiku
INESE ZONE

Vēl šovasar – jūnijā – Jēkabpils dome izšķīrās atbalstīt Jēkabpils tautas nama rekonstrukcijas projektu, ņemot aizņēmumu Valsts kasē. Projekts nav atsaukts un ir izvērtēšanas stadijā, taču ir problēmas ar iespēju paņemt aizņēmumu, jo darbu izmaksas ir lielas, bet atbalsta summa – salīdzinoši maza.
      Tautas nama pārbūve bū­tu aktuāla jumta rekonstrukcijas dēļ, jo nav novērsta mitruma iekļūšana ēkā, un bija plānots pārbūvēt bibli­otēkas telpas, pārceļot bibliotēku uz bijušo SEB bankas ēku Pormaļa ielā. Tas sniegtu jaunas iespējas gan apmeklētājiem, gan amatiermākslas kolektīviem.
      – Mums gribētos, lai tur kaut kas notiek, bet šobrīd, godīgi sakot, ir maz cerību, ka kaut kas notiks. Tas ir siltināšanas projekts. Valsts un Eiropas reģionālās attīstības fonda atbalsts siltināšanai un būvniecībai ir ap 800 000 eiro, bet kopējās plānotās izmaksas ir aptuveni pieci miljoni eiro.  Valsts kase mums to neaizdos. Tagad projekts ir vērtēšanas stadijā. Ar deputātiem esam par to diskutējuši, un viedoklis ir šo procesu neapstādināt, virzīt uz priekšu ar cerību, ka mainīsies nosacījumi un pašvaldība varēs aizņemties. Vērtē­šanas procesā esam saņēmuši informāciju, kādas nepilnības projektā ir jānovērš, un attīstības un investīciju nodaļa pie tā strādā, lai projektu varētu nodot izvērtēšanas komisijai pārbaudei. Tad redzēsim, ir vai nav finansējums, vai kas ir mainījies. Cerību dabūt lielāku atbalstu šajā sadaļā ir maz, bet ar esošo atbalsta apmēru ir tā kā paņemt pogu un piešūt pie uzvalka. Pašval­dībai jānodrošina vairāk nekā 4,3 miljoni eiro no kopējās tautas nama atjaunošanai nepieciešamās summas. Tas ir tik liels finansējums, ka vietvara no sava budžeta šādu summu tautas nama rekonstrukcijai nevar atvēlēt, – skaidro Jēkabpils domes priekšsēdētājs Aivars Kraps.
     Viņš informē, ka gadījumā, ja finansējumu neizdosies atrast, tiks vērtētas nākamā gada budžeta iespējas, lai varētu novērst būtiskākās problēmas. 
      – Citu resursu nav, un pašvaldībai nav iespēju veikt ēkas rekonstrukciju no sava budžeta, un domāju, ka daudzu tuvāko gadu laikā tādas iespējas arī nebūs, – saka Aivars Kraps. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru