Telpu futbolisti attālinās no bronzas medaļām
Juris Šteinbergs

Trešdien Jēkabpils Sporta namā Latvijas telpu futbola virslīgas bronzas sērijas pirmajā mačā «Jēkabpils lūši/Ošukalns» uzņēma «FC «Lokomotiv Daugavpils». Šī bija pirmā spēle sporta namā kopš marta, kas notika  skatītāju klātbūtnē.  To gan nebija pārāk daudz, tādēļ ievērot distancēšanas noteikumus nebija pārāk sarežģīti.
     Pirmajās minūtēs  bīstamāk uzbruka viesi. Vismaz trijās epizodēs no vārtu zaudējuma glāba tikai mājinieku vārtsarga Artjoma Križanovska meistarība. Devītajā  spēles minūtē savu izdevību sagaidīja «lūši»  – no patālas distances tieši vārtu augšējā stūrī trāpīja Pāvels Tarasovs, izvirzot mājiniekus vadībā ar 1:0. Otro pirmā puslaika pusi aktīvāk aizvadīja mājinieki, un viņi bija tuvu arī otro vārtu guvumam – labas izdevības bija gan Raineram Ragainim, gan Vladimiram Terenam, gan P. Tarasavam, taču sitieni tika bloķēti vai arī bumba lidoja nedaudz garām vārtiem. Pēdējā puslaika minūtē mājinieki iekrita aizsardzībā – pirmo sitienu vārtsargs atsita, bet tā nonāca pie viesu komandas spēlētāja  Aigara Liņģa, kas aukstasinīgi sita tukšo vārtu vidū. Vārtsargs izmisīgā lēcienā līdz bumbai neaizsniedzās, un rezultāts kļuva neizšķirts  1:1.
     Otrais puslaiks ritēja līdzīgā cīņā, līdz vārtus 29. minūtē pēc stūra sitiena izspēles guva  daugavpilietis Jurijs Halimons, panākot 2:2 savas vienības labā. «Lūši»  metās atspēlēties un apsēda pretinieku vārtus. No tālienes pretinieku vārtsargu mēģināja pārspēt Oļegs Peņkovskis, bet neveiksmīgi. No tuvas distances iebakstīt bumbu vārtos centās Ro­lands Putāns un Igors Lapkovskis, taču bumba vārtos negāja. 48 sekundes līdz pamatlaika beigām mājinieku treneris Intars Šleseris paņēma pārtraukumu pirms pēdējās ofensīvas. Pēc tā jēkabpiliešu vārtsargs tika nomainīts pret piekto laukuma spēlētāju.  Vēl pēc desmit sekundēm «lūši» ieguva tiesības izpildīt bīstamu soda sitienu. Diemžēl no tā nekas prātīgs nesanāca. Pēdējās sekundēs mājinieki vairāk saspēlējās, viesi prasmīgi aizsargājās,  un bīstamu sitienu pa vārtiem nebija. «Jēkabpils lūši/Ošukalns» pirmo bronzas sērijas spēli zaudēja ar 1:2. Jāpiebilst, ka šo maču diskvalifikācijas dēļ izlaida jēkabpiliešu rezultatīvākais vīrs Dmitrijs Kuzmins un Oskars Ikstens.
    Nākamais sērijas mačs starp abām komandām notiks svētdien, 5. jūlijā, Daugavpilī. Ja arī tajā uzvarēs «Lo­komotiv Daugavpils»,  bronzas medaļas saņems viņi, bet, ja pārāki būs jēkabpilieši, notiks arī trešā spēle, un tā norisināsies Jēkabpilī.