Telpu futbolisti sāk ar uzvaru
Juris Šteinbergs

Trešdien ar maču pret  «Tukumu 2000/TSS»  savu otro sezonu Latvijas telpu futbola virslīgā sāka «Jēkabpils lūši/Ošukalns».
      Šosezon sacensībās ne­piedalīsies valsts titulētākā komanda «Nikars». Tāpat no dalības  virslīgā atteikusies «Beitar» un «New Project», bet pēc sportiskā principa līgu pametis  «Monarhs».  Virslīgā bez jēkabpiliešiem  startē   Daugavpils «Loko­motiv» (iepriekšējais nosaukums «LDz Cargo/DFA»),  «FC «Petrow», TFK «Rē­zekne»,  FK «Raba». Virslīgai šosezon piebiedrojušās «RSU/BAO-Dobele», «Tu­kums 2000/TSS» un  TFK «Salaspils».
     Jēkabpiliešu sastāvā starpsezonā notikušas iz­maiņas. Klāt nākuši vairāki spēlētāji no izjukušās «Bei­tar» komandas: vārtsargs Artjoms Križanovskis, Va­dims Atamaņukovs un Alek­sejs Sergejevs, kā arī bombardieris Dmitrijs Kuzmins, bet  Mārtiņš Bojārs Jēkabpilī atgriezies no «Nikara».  Ko­mandu pametis Mak­sims Potlovs, kas devies uz Dau­gavpili. Komandu arī šogad vadīs treneris Intars Šleseris.
     Sezonas ievadmaču pret tukumniekiem «Jēkabpils lūši/Ošu­kalns» sāka ar pa­matīgu spiedienu uz pretinieku vārtiem. Jau pirmajā minūtē mājinieki tika pie 6 m soda sitiena, ko realizēja Dmitrijs Kuzmins. 2:0 mājinieku labā panāca Igors Lapkovskis, 3:0  – Rolands Putāns pēc lieliskas bumbas apstrādes vārtu priekšā, savukārt  4:0  – Dairis Ja­kubovskis. Pēc ceturtajiem gūtajiem vārtiem «lūši» atslābinājās un iniciatīva pārgāja viesiem. Minūtes laikā viņi iesita divus vārtus, panākot 4:2. Līdz pārtraukumam komandas vārtus vairāk neguva.
      Pēc pārtraukuma vārtos mājiniekiem A. Križanovska vietā stājās Dainis Balis. Pretinieki viņa sargāto cietoksni otrajā puslaikā apdraudēja reti, bet ar trim bīstamiem viņu raidījumiem Dainis tika galā pārliecinoši. Lielo mājinieku pārsvaru  26. minūtē vārtu guvumā  pārvērta Rainers Ragainis, no burzmas vārtu priekšā panākot 5:2. Vēl pa vieniem vārtiem guva R. Putāns un D. Kuz­­­mins, un «lūši»  uzvarēja pārliecinoši ar  7:2.
     Pirmajā sezonas mačā bez jau minētajiem vārtu guvējiem un vārtsargiem spēlēja arī Oļegs Peņkovskis, A. Sergejevs un V. Atama­ņuks. Trau­mas dēļ pirmajā mačā nespēlēja Oskars Zeps un M. Bojārs.
     Nākamo spēli Jēkabpils komanda aizvadīs 6. oktobrī Rēzeknē.