Testēšana uz Covid-19 Jēkabpilī ir pabeigta, trīs testi bijuši pozitīvi
INESE ZONE

Noslēgusies Jēkabpils pašvaldības organizētā skolu  kolektīvu, sociālo darbinieku un pašvaldības policijas darbinieku testēšana uz Covid-19. Kopumā tika izdalīti 600 siekalu testi. Jēkabpils domes priekšsēdētājs Aivars Kraps informē, ka testēšanu neveica tikai kādi padsmit darbinieki, kas tobrīd atradās slimības atvaļinājumā ar kādu citu veselības problēmu, vai tie, kuriem Covid-19 jau bija konstatēts.
– Kopumā no teju 600 testiem tikai trīs ir bijuši pozitīvi – divi no tiem ir skolas darbiniekiem un viens saistīts ar slimnīcu. Viens no viņiem jau iepriekš bija sajutis veselības problēmas un uz darbu negāja. Vienam trīs dienas iepriekš tests ar uztriepi bija negatīvs, bet siekalu tests – jau pozitīvs. Visiem ir apzinātas kontakt­personas, un, tā kā skolās mācības nenotika, to nav daudz. Tikai trīs pozitīvi testi no 600 ir labs rezultāts, bet nav pamata zaudēt modrību, jo mēs redzējām, kā daži cilvēki var izraisīt garu saslimšanas ķēdi, – sacīja Aivars Kraps. 
Viņš stāsta, ka pie šāda rezultāta epidemiologi nav devuši rekomendācijas Jēkabpilī vēl kaut ko ierobežot. Faktiski tas,  ko var da­rīt, lai izslēgtu vīrusa izplatību, jau esot izdarīts, un skolās vēl divas nedēļas būs at­tālinātas mācības.  A. Kraps pauda cerību, ka arī novados tiek darīts viss iespējamais, lai ierobežotu Covid izplatību, un uzraudzīti riska objekti, kā, piemēram, pansionāts Krustpils novadā. 
A. Kraps stāsta, ka lielākā daļa domes darbinieku strādā attālināti. Birojos darbs organizēts tā, lai kabinetā būtu  ne vairāk kā viens darbinieks. Arī domes sēdes un komiteju sēdes notiks attālināti, tiklīdz valdība pieņems atbilstošu lēmumu, kas tiek solīts jau no 2. novembra. 
Apvienoto topošā Jē­kabpils novada deputātu kopsapulci, kas tautas namā 29. oktobrī  notika saistībā ar gaidāmo pašvaldību vēlēšanu komisijas izveidi, gan neesot bijis iespējams rīkot attālināti, jo normatīvie akti paredz balsojumu ar biļeteniem. Taču par apvienoto visu topošā novada finanšu komitejas sēdi, kur tiek skatīti jautājumi par pašvaldību rīcību par budžeta līdzekļiem un īpašumiem, gan cerot panākt vienošanos par attālinātu darbu.
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. GedertsPiebriedis
  GedertsPiebriedis
  pirms 1 mēneša

  Tas tak baig maz! Vai tad Kraps šito situācij nevar vairs kontrolet?

  Atbildēt
 2. Skolnieciņš no svētbirzs
  Skolnieciņš no svētbirzs
  pirms 1 mēneša

  Nesvinēsim Halovīnu! Labāk paliksim mājās kopā ar saviem mīļajiem. Neblandīsimies, neķēmosimies un neubagosim saldumus. Labāk iedegsim zaļu svecīti uz palodzes un lūgsim Dabas Mātes aizsardzību! Lai Dabas Māte mūs sargā no ļaunuma! Valkāsim senlatvju spēka zīmes un pīlādžogu krelles, lai neviens mošķis mums netiek klāt. Būsim apzinīgi un ievērosim visus kovid-19 pandēmijas ierobežojumus. Sargāsim savu un savu līdzcilvēku veselību. Lai Latvju Dievi mūs svētī! Lai Latvju Dievi mūs sargā! Lai Latvju Dievi stāv mums klāt! Svētīgi, Skolnieciņš no svētbirzs [Latvju Dievu dēls] ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-) #Halovīns #DabasMāte #LatvjuDievi #LatvjuDievuSvētība #ZemesSpēks #saticība #veselība

  Atbildēt

Pievienot komentāru