Tieslietu administratīvā centra pamatos iemūrē simbolisko kapsulu
Ilga Sokolova, SIA “Arčers” sabiedrisko attiecību speciāliste

Ceturtdien, 10. maijā, Jēkabpils tieslietu nama būvlaukumā ar simbolisku kapsulas iemūrēšanu ēkas pamatos tika atzīmēts projekta būvniecības pirmais posms. Visus būvniecības darbus plānots pabeigt nākamā gada vasaras sākumā, bet būvniecības kopējās izmaksas lēšamas aptuveni 6,8 milj. eiro apmērā.
     Projekta attīstības stadija vienlaikus rosinājusi iesaistītās puses parakstīt nodomu protokolu par vairāku Jēkabpils tieslietu ēku un zemes īpašnieku maiņu ar mērķi paaugstināt nekustamā īpašuma apsaimniekošanas efektivitāti.
    Klātesot tieslietu ministram Dzintaram Rasnačam, VAS “Tiesu namu aģentūra” valdes loceklei Santai Sausiņai, Jēkabpils domes priekšsēdētājam Raivim Ragainim un SIA “Arčers” valdes loceklei Maijai Baltgalvei, topošās ēkas pamatos tika iemūrēts vēstījums nākamajām paaudzēm, kā tas ierasts būvniecības procesa nulles cikla laikā. 
   “Tieši pēc gada durvis vērs jauns un moderns tieslietu nams. Jaunajā tieslietu administratīvajā centrā atradīsies visu tieslietu nozares iestāžu struktūrvienības. Tas nodrošinās visu tieslietu iestāžu sniegto pakalpojumu saņemšanas iespēju vienuviet – pakalpojumi kļūs pieejamāki un ērtāki iedzīvotājiem,” projekta nozīmi akcentē tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs.
   Jaunais tieslietu nams būs vairāku Tieslietu ministrijas padotības iestāžu mājvieta, kas veidos jaunu administratīvo centru pakalpojumu saņemšanai. Aptuveni 5500 kvadrātmetru plašajās telpās trīs stāvos atradīsies  tieslietu nozares iestādes, Dzimtsarakstu birojs un Tieslietu nozares arhīvs. 
     “Tiesu namu aģentūra šogad ir uzsākusi trīs vērienīgus būvniecības projektus dažādās Latvijas pilsētās – Tukumā, Ventspilī un tagad arī Jēkabpilī –, lai izveidotu mūsdienu prasībām atbilstošu infrastruktūru un darba telpas tieslietu sistēmā strādājošajiem. Jēkabpils ir vērienīgākais no trim projektiem, kur kopējās investīcijas ir aptuveni 6,8 milj. eiro. Šis projekts ir unikāls tieslietu nozarē, jo Jēkabpils būs pirmā vieta, kur visas tieslietu nozares iestādes būs vienā ēkā, tādējādi apmeklētājiem to sniegtie pakalpojumi būs pieejami vienuviet. Visus darbus plānojam pabeigt 2019. gada vasaras sākumā,” atzīst VAS “Tiesu namu aģentūra” valdes locekle Santa Sausiņa.
    Jēkabpils domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis uzsvēra: “Priecājamies, ka Jēkabpils iedzīvotājiem tiks nodrošināti kvalitatīvi pakalpojumi jaunās un modernās telpās. Svarīgi minēt arī to, ka šobrīd institūcijas, kas plānotas jaunajā tiesu namā, atrodas praktiski pa visu pilsētu, līdz ar to, izveidojot jaunu, plašu ēku, iedzīvotājiem tiks atvieglotas ikdienas gaitas. Paldies Tiesu namu aģentūrai, ka, rūpējoties par jēkabpiliešiem, tieši pie mums taps šis administratīvais centrs.”
    SIA “Arčers” valdes locekle Maija Baltgalve pasākuma laikā īpaši uzteica pasūtītāja lēmumu uzdot būvuzņēmējam ēkas projektēšanu un būvniecību veikt BIM jeb Būves informācijas modelēšanas sistēmā. “VAS “Tiesu namu aģentūra” ir drosmīgi definējusi, ka grib būt viens no celmlaužiem valsts kapitālsabiedrību vidū – strādāt ar nākotnes tehnoloģijām būvniecībā un ēkas apsaimniekošanā. Pateicoties pasūtītāja tālredzīgajam plānam, jaunais Tieslietu nams kļūs ne tikai par pilsētas administratīvo centru, bet arī par zināšanu centru BIM sistēmas apguvē, stāsta M. Baltgalve. 
    Būvlaukumā šobrīd aktīvākais darba process saistīts ar ēkas nesošā karkasa betonēšanu, kā arī ārējo inženierkomunikāciju būvniecību. To plānots pabeigt līdz vasaras beigām, lai rudenī varētu uzsākt jumta seguma izbūvi. 
 
D. Gagunova foto
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (8)

 1. vērotājs
  vērotājs
  pirms 10 mēnešiem

  Nu kur jau tik traki zīmēties, pozēties ar to kapsulu, pie tam ar cilvēkiem no malas? Pilnīgi riebjas! Vai jau nepietika ar vienu Raivīti? Vot, piem., Leonīda mazmājiņa par 85 štukām, neviens kapsulu tur neiemūrēja, bet ziņa par šo būvi pāršalca visu Latviju. Vot tā bija būve! :D Pilsētā pagājušo gadu bļāva , ka kūtsmēslu smaku jūt, bet ģerevņā, blet, viss gaiss smird pēc ķīmijas pēc lauku miglošanām un kaisīšanām. Kā lai cilvēki ārā uzturās un strādā??? Un smirdēs vismaz nedēļu! Zemnieki jo..aniie! Blet, maitas pēdējie, bojā lauku ekoloģiju!

  Atbildēt
 2. Izsmiekls
  Izsmiekls
  pirms 10 mēnešiem

  Vajadzēja pamatos iemūrēt ragaino vai pašu Rasnaču, lai tas korumpēto amatpersonu pārpilnais šķūnis ilgāk stāv.

  Atbildēt
 3. izsmiekls 2
  izsmiekls 2
  pirms 10 mēnešiem

  400 000 eiru grūdīs simtgadei taraļi vaļi. Bet kā izskatās Mežaparks, pilsētnieku iecienīta vieta? Anglijā zooloģiskais dārzs ir skaistāks par mūsu Mežaparku. Ne celiņu normālu, ne košumkrūmu, ne pludmales, ne apgaismojuma, ne bufetes, ne sakārtotas pludmales. Tik skaisti tur varētu iekārtoties, bet nē, nauda ir jāgrūž pašos kungos, nevajadzīgos izbraucienos, mielasta galdos, vides objektos, par kuriem suns pat smejas, dārgos dienesta autiņos, uzpūstajos štatos ar bezkaunīgi lielajām algām utt, utt. Cik izkaisītas naudas desmitiem gadu. Nu nemaz nedomā par pilsētas attīstību! Leonīda gados varēja daudz vairāk izdarīt. Ļoti negodprātīgi tiek saimniekots! Apklusis ir gan Leonīds, gan Kraps. Nez kāpēc?

  Atbildēt
 4. vaimana
  vaimana
  pirms 10 mēnešiem

  viss slikts,viss slikts....jāmeklē šņore un jāpakaras

  Atbildēt
 5. bļin!
  bļin!
  pirms 10 mēnešiem

  jā, patiešām dome slikti strādā un lielās algas saņem nepenīti, karies tu vai nē.

  Atbildēt
 6. smīns
  smīns
  pirms 10 mēnešiem

  Te ir runa par jaunā Tieslietu administratīvā centra būves uzsākšanu. Kur problēma? Ja nemaldos, bet maldos pareizi, tad dome šo ēku nebūvēs, bet SIA “Arčers” . Starpību jūti? Bet vaimanāt tomēr vajag - to prasa organisms. Vai tā? Jautājums, protams, retorisks un atbildi nevajag.DDDD

 7. vērotājs/smīns
  vērotājs/smīns
  pirms 10 mēnešiem

  Ko tev vaimanāt, alga ripo kontā, sēd un spļauj griestos un tik bezdē krēslā. :D Smaidi draugs!

 8. smīns > to vērotājs
  smīns > to vērotājs
  pirms 10 mēnešiem

  Alga kontā man sen vairs neripo, nu jau divus gadus ripo pensija. A,ko citu darīt šajā svelmē, ogas mežos vēl nav, sēnes arī nav, jāsēž krēslā un jāpalasa ko ļaudis stāsta.DDDD

Pievienot komentāru