Tiks uzņemta filma «Pilsēta pie upes»
Jānis Apīnis

Nacionālā Kino centra (NKC) mājaslapā publicētā informācija liecina, ka beidzies   2017. gada filmu ražošanas konkurss, kurā valsts atbalstu kopumā saņēmušas 22 filmas. 
    Jēkabpiliešiem varētu būt saistoša ziņa par Vie­stura Kairiša iecerēto filmu «Pilsēta pie upes», kas tiks  veidota pēc tāda paša nosaukuma Gunara Ja­novska romāna motīviem. Sa­vulaik, no 1941.  līdz 1944. gadam, G. Janovskis ir strādājis par tulku Jēkabpils apriņķa valdē, un pilsēta  pie upes viņa romānā ir Jēkabpils. Šī darba pirmpublicējums bija  emigrācijas laikrakstā «Laiks» 1989. gadā, bet 1992. gadā tika izdots arī Latvijā.
    Filmas uzsākšanai NKC ir piešķīris   259 339 eiro. Par šo darbu, kura garums plānots 100 minūtes, NKC anotācijā teikts:  «Filma pēc Gunara Janovska romāna motīviem, stāsts par Latvijai dziļi sāpīgu un būtisku vēstures periodu – laika posmu no 20. gadsimta 30. gadu beigām līdz Otrā pasaules kara izskaņai. Daiļkrāsotājs Ansis, saukts arī par Hansu, dzīvo kādā Latvijas provinces pilsētā un mīl gan ebreju meiteni Zislu, gan latvieti Naigu. Profesijas dēļ Ansis ir spiests piedalīties visu režīmu «noformēšanā», bet visgrūtāk ir palikt pašam, nenododot nevienu.» 
   Jau iepriekš neoficiāli ir izskanējis, ka Jēkabpils  gan laikam nebūs filmēšanas vieta,  jo vizuāli vairs nav tādas «pilsētas pie upes», kāda  bija redzama 40. gadu pirmajā pusē. Dau­gavas krastu ainava ir kardināli mainījusies. Filmēšana, iespējams, varētu notikt Krāslavā, kur mazpilsētas ainavu upes krastos cilvēki un laiks ir maz pārveidojuši.  
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. krolls
  krolls
  pirms 1 gada

  Tas ir labākais romāns, kas jebkad par Jēkabpili sarakstīts! Ja vien gribētu, tad dažu labu no aprakstītajām vietām vēl jau varētu atrast. Atliek tikai pagriezt kameru pareizajā virzienā.

  Atbildēt
 2. Trollis
  Trollis
  pirms 1 gada

  Ansis mīl Rozu.

  Atbildēt

Pievienot komentāru