TOP 3 faktori, kas auto akumulatoram ziemā liek ātrāk izlādēties
Apmaksāts raksts

Pēkšņa auto akumulatora izlādēšanās ir viena no nepatīkamām lietām, ar ko var sastapties autovadītājs. It īpaši, ja ir saplānota diena ar svarīgiem darbiem vai sakravātas somas brīvdienu ceļojumam. Izlādējies akumulators var sabojāt dienu vienā acumirklī. Tāpēc, iestājoties gada aukstajai sezonai, ir būtiski sekot līdzi sava auto akumulatora stāvoklim un izslēgt tos riska faktorus, kas varētu veicināt akumulatora pēkšņu izlādēšanos. Nepieciešamības gadījumā jau laikus nomainīt veco auto akumulatoru pret jaunu.
 
Cilvēciskas kļūdas un neuzmanība
 
Diemžēl tieši pašu autovadītāju kļūdas un neuzmanība kļūst par vienu no biežākajiem iemesliem, kāpēc auto akumulators ziemā izlādējas un pieviļ visnepiemērotākajā brīdī. Kādas kļūdas tad autovadītāji pieļauj?
 
 • Neizslēgti lukturi un salona apgaismojums. Jaunākajām automašīnām apgaismojums izslēdzas automātiksi, bet, ņemot vērā automašīnu vidējo vecumu Latvijā, kas ir vairāk nekā 10 gadi, tad lielai daļai automašīnu, visticamāk, gaismas ir jāizlēdz manuāli. Tas attiecas arī uz salona apgaismojumu, kas bieži vien neuzmanības pēc paliek ieslēgts, kad automašīnā neviens neatrodas.
 • Neatvienotas ierīces. Lieliski, ka automašīna piedāvā tādas ērtības kā iespēju pielādēt telefonu un pieslēgt citas ierīces pie elektropadeves. Tikai jāatceras visas ierīces atvienot, kad tas vairs nav nepieciešams, kā arī neatstāt pievienotas tad, kad izkāpj no auto. 
 • Intensīvs un ilgstošs elektronikas lietojums. Radio, navigācija, sēdekļu apsilde un citi elektronikas elementi nenoliedzami ir mūsdienīgas automašīnas neatņemama sastāvdaļa. Tomēr to lietošana intensīvi, reizē un arī tad, kad auto motors nedarbojas, rada akumulatoram pamatīgu slodzi, no kuras vēlams izvairīties, ja vēlaties, lai ziemā akumulators nepieviļ.
 
Korozija un akumulatora sistēmu bojājumi
 
 
Katram autovadītājam ziemas laikā īpaši rūpīgi vajadzētu sekot tam, kādā tehniskajā stāvoklī ir pats akumulators, ar to savienotās sistēmas. Piemēram, korozija savienojumu vietās un ap tā saucamajām klemmēm var traucēt akumulatora uzlādi. Lai no tā izvairītos, ik pa laikam vajadzētu veikt vizuālu un manuālu akumulatora pārbaudi, vajadzības gadījumā novērst problēmas.
 
 • Notīriet akumulatoru. Pamanot korozijas pēdas, jāveic akumulatora tīrīšana. To var izdarīt ar sausu lupatiņu, kā arī var izmantot speciālos tīrīšanas līdzekļus. Atcerieties, ka tīrīšanas laikā jāievēro visi drošības pasākumi, dzinējam jābūt izslēgtam, jāizmanto cimdi.
 • Pārbaudiet un nostipriniet savienojumus. Tāpat rūpīgi jāpārbauda, vai akumulatora savienojumu vietas ar vadiem ir stingras un pareizas. Savienojumi var būt izkustējušies vai pat pilnībā atvienojušies. Pārbaudes laikā arī jāpārliecinās, ka akumulators ir pienācīgi nostiprināts.
 
Zema gaisa temperatūra
 
Jāatgādina, ka auksts laiks ir papildu faktors, kas apgrūtina akumulatora darbību, zema gaisa temperatūra izmaina ķīmiskos procesus baterijas iekšienē, samazinot efektivitāti. Gaisa temperatūrai sasniedzot -18 °C, akumulatora veiktspēja samazinās pat par 60%, līdz ar to motoram nepieciešama daudz lielāka enerģija, lai sāktu savu darbību.
 
Labā ziņa ir tā, ka jūs varat veikt piesardzības pasākumus, lai aukstā laikā mazinātu iespēju, ka akumulators izlādējas.
 
 • Turiet automašīnu garāžā un aizvējā. Ja vien ir tāda iespēja, vislabāk ziemā auto turēt garāžā. Ja tas nav iespējams, tad vismaz izvēlēties vietu, kas ir aizvējā. Tas samazinās aukstuma negatīvo ietekmi uz akumulatoru.
 • Veiciet papildu uzlādi pirms ziemas. Eksperti iesaka veikt akumulatora papildu uzlādi pirms ziemas. Ikdienas lietošanas rezultātā akumulatora veiktspēja tomēr samazinās. Ja vēl temperatūra noslīd krietni zem nulles atzīmes, tad ir liela iespēja, ka šāds akumulators var pievilt. 
 
Ja nav pārliecības par akumulatora veiktspēju un savām tehniskajām prasmēm, vienmēr drošāk vērsties auto servisā, kur veiks pārbaudi un trūkumu novēršanu. Ja akumulators kalpo jau vismaz 4-5 gadus, tad ieteicams domāt par akumulatora nomaiņu, lai ziemā nebūtu jāsaskaras ar nepatīkamām situācijām
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (3)

 1. Kaspars
  Kaspars
  pirms 1 gada

  Manam autiņam aķis kalpo jau ceturto gadu bez problēmām pie kam nebiju pircis jaunu, bet gan lietotu. Pat ziemā nav pievīlis :)

  Atbildēt
 2. Kurbulis
  Kurbulis
  pirms 1 gada

  Nāvīgi gudri padomi

  Atbildēt
 3. Jefs
  Jefs
  pirms 1 gada

  Viens mīnusa grāds paņem no akumulatora vienu procentu jaudas.

  Atbildēt

Pievienot komentāru