Topošo skeitparku rotās Jēkabpilij netradicionāla zaļā zona un 350-gades soliņš
INESE ZONE

3. jūnijā Jēkabpils domes priekšsēdētājs Aivars Kraps apmeklēja topošā skeitparka un āra vingrošanas, kā arī trenažieru laukuma izbūvi Filozofu ielā 15. Jaunie aktīvās atpūtas objekti atradīsies līdzās pērn izbūvētajai velotrasei (teritorijā aiz vecā tiesu nama). Darbus objektā veic SIA «Jēkabpils pakalpojumi», kas sagatavo bruģētos laukumus, asfalta pamatni skeitparka elementu novietošanai un ierīko zaļās zonas.
      Teritorijas plānošanas nodaļas vadītāja Kristīne Garde  un vecākais ainavu arhi­tekts Jānis Vagoliņš in-formēja par darbu gaitu un plānoto objektu izvietojumu. Trenažieru laukumā jau uzstādīti pieci trenažieri personām ar īpašām vajadzībām. Turpat būs vēl trīs āra vingrošanas ierīces. Skeitparkam tiek gatavota asfaltētā laukuma pamatne ar atpūtas un zaļo zonu vidusdaļā. Tajā tiks novietotas vairākas liela izmēra betona vāzes jeb podi, kuros stādīs skujeņus – priedes, kas sasniedz aptuveni trīs metru augstumu, bet ap šo zaļo saliņu izvietos soliņus un uz asfaltētās daļas dažādas rampas un citus skeitparka elementus. Soli būs no izturīga materiāla, lai skeiteri tos var izmantot arī kā skeitparka daļu. Skeitparks būs savienots ar jau darbojošos pamptreka trasi, lai var pārvietoties no viena uz otru. Jānis Vagoliņš stāsta, ka lielie podi ar priedēm iecerēti, lai radītu pavēni, jo tā trūkums parasti ir problēma šādos atklātos laukumos. Skeitparka elementus pasūtīs un atvedīs jau gatavus. Paš­laik tiek gatavota dokumentācija iepirkumam, ko plāno izsludināt tuvākajā laikā.
    BD jau minēja, ka šogad uz dambja netiks uzstādīts kādai sadraudzības pilsētai veltīts dizaina soliņš, bet tā vietā pilsētas 350 gadu jubilejai veltītu soliņu uzstādīs pie skeitparka. Tā forma veidos skaitli 350, un, tā kā objekta elementi – koka vir­smas uz metāla kājām –atradīsies divos līmeņos, to varēs izmantot gan kā galdu, gan kā solu. Solu novietos blakus aktīvās atpūtas objektiem pie sienas, kur jau izveidots grafiti zīmējums. Nākotnē iecerēts sadarbībā ar šī žanra māksliniekiem izveidot tur vēl citus grafiti.
    Darbi šobrīd notiek atbilstoši plānotajam grafikam, un objekts «Jēkabpils pakalpojumiem» jāpabeidz līdz jūlija beigām.  

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. svilpe
    svilpe
    pirms 7 mēnešiem

    Vai uz 350-gades soliņa varēs katrs sēdēt, vai tikai goda viesi?

    Atbildēt

Pievienot komentāru