Sēlpils pagasta traktoru parādē šogad  bija 26 dzelzs rumaki (+foto)
ILZE BIČEVSKA

Sēlpils pagastā 5. maijā notika nu jau tradicionālais pasākums – traktoru parāde, kas šogad pulcēja vislielāko dalībnieku skaitu: divdesmit sešus spēkratus no Sēlpils, Salas un Staburaga pagasta. Brauciena maršruts sākās no Raiņa kluba («Klintniekiem») un beidzās Taborkalnā. 
     – Laiks gan mums šogad nebija labs: līdz pat trijiem dienā lija, bet tik un tā vairākās pagasta vietās visā aptuveni 15 kilometru garā brauciena garumā mūs sagaidīja no mājām iznākušie cilvēki, māja un sauca sveicienus. Savukārt daļa līdzi jutēju bija devušies uz Sēlijas centru, kur koncertēja kapela «Kreicburgas ziķeri», – stāsta pasākuma organi­zators, saimniecības «Med­­­nieki» īpašnieks Kas­pars Kalvāns. 
    Ar šā notikuma dokumentēšanu viņš pārāk neaizraujas, un tāpēc uz jautājumu, kuru gadu pēc kārtas traktoru parāde notiek, K. Kalvāns lēš, ka šis varētu būt septītais gads. 
    – Septītajā gadā, lūk, jau ir veseli 26, bet pirmajā gadā gan bija tikai septiņi traktori šajā mūsu parādē, un cilvēki sākumā nemaz ne­saprata, ko tie daži traktori te braukā. Pavizinā­jāmies kādus kilometrus piecus, un viss. Nākamajā gadā jau caur paziņām un tuviniekiem informēto un dalībnieku bija vairāk, un tā ar katru gadu to skaits pieauga. Es vienbrīd domāju, ka jābeidz šīs lietas organizēšana, bet kur nu – jau gada sākumā man zvana vīri un prasa: kad būs, kā būs un vai būs gadskārtējā parāde. Esi sācis, tad jāturpina, – smejas Kaspars Kalvāns.
    Šā gada brauciens noslēdzās ar pirmo zaļumballi šajā pusē, kurā spēlēja no­vad­nieks Ēriks Gruzniņš. Kā stāsta K. Kalvāns, nākamgad traktoru parāde varētu no­tikt maija pirmajā sestdienā. 
    – Lai arī zemniekiem sējas laikā brīvdienu nav, tomēr ir labāk, ja pēc šāda pasākuma nākamā diena ir brīva. Šogad gan daudzi mūsu pusē ar sēju jau tikpat kā tikuši galā, un šis faktors arī labi kuplināja parādē braucošās tehnikas daudzumu, kā, piemēram, lielzemnieka Andra Bārzdiņa dalība parādē, jo viņš līdz ar sējas darbu pabeigšanu varēja pa­rādē palaist veselus trīs savas saimniecības traktorus. Jo vairāk, jo iespaidīgāk! – teic Kaspars Kal­vāns. 
 
Jolantas Grandānes foto

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. Nauris
    Nauris
    pirms 1 gada

    Vai tad no traktoru uzraugiem neviens šādā pasākumā nepiedalījās, ka nav minēti?

    Atbildēt

Pievienot komentāru