Ātri aizņēmumi pret automašīnas ķīlu
Apmaksāts raksts

Kreditēšana pret auto ķīlu – samērā plaša prakse finanšu tirgū, kuru piedāvā ne tikai bankas, bet arī līzinga kompānijas, lombardi, kā arī dažādas kredītiestādes. Bet visizplatītākais kredīta veids pret auto ķīlu tomēr ir patēriņa kredīts, kas darbojas pēc parastas shēmas: aizņēmējs atbrauc uz banku ar savu auto, vērtētāji nosaka automašīnas tirgus vērtību, pēc tam klients saņem uz rokām līdz 90% no ekspertu noteiktās summas un sākas parāda atmaksas process. 
 
Kāpēc kredīts pret auto ķīlu ir tik izdevīgs? 
 
Mēs bieži saskaramies ar neparedzamām finanšu grūtībām, kas steidzami jāatrisina, bet tieši to dēļ arī rodas problēma: sabojāta kredītvēsture, nav oficiālu ienākumu u.t.t. Visi šie faktori neļauj mums noformēt izdevīgu kredītu prestižā un uzticamā bankā. Bet šajā gadījumā nevajag izsamist, ja jūs esat sava auto īpašnieks. Turklāt tikpat kā nav svarīgi, kādas markas vai modeļa automašīna jums ir vai kādā stāvoklī tā atrodas – jūs vienmēr varēsiet atrast kreditoru, kas aizdos konkrētu naudas summu ar nosacījumu, ka auto kļūs par kredīta nodrošinājumu. 
 
Viens no unikāliem kreditoriem, kas izsniedz kredītu pret auto ķīlu, ir Mogo. No visām pārējām kredītiestādēm to atšķir maksimālais kredītu apmērs (līdz 90% no auto tirgus vērtības) un pilnīga “vienaldzība” pret aizņēmēja kredītvēsturi. Citiem vārdiem sakot, pat ja jūsu finanšu “pagātne” varētu būt labāka, tad kredīts Mogo tāpat tiks apstiprināts. Turklāt noformēt kredītu pret auto ķīlu pie šī kreditora iespējams vienas dienas laikā. Auto uzliktais apgrūtinājums nesamazinās jūsu pilnvaras – jūs varēsiet izmantot savu automašīnu tikpat pilnvērtīgi kā agrāk. 
 
Lai atrastu sev visizdevīgāko piedāvājumu, katrs potenciālais aizņēmējs var izmantot kredītu starpnieka, piemēram, Latvijas Kredītu Centra pakalpojumus. Šādu finanšu brokeru darba galvenais mērķis ir optimālākās kreditēšanas programmas atrašana saviem klientiem. Nākamajam aizņēmējam ir tikai jāatstāj pieteikums kredīta saņemšanai, bet starpnieks atrod kreditorus, kas ir ar mieru sniegt finansējumu konkrētam pieteicējam. Kreditēšanā pret auto ķīlu izdevīgu piedāvājumu iespējams saņemt daudz biežāk, nekā tad, ja nepieciešams noformēt aizņēmumu bez nodrošinājuma. Tāpēc, vēršoties pie starpnieka pēc kredīta pret auto ķīlu, aizņēmēji pēc izvēles var izmantot vispiemērotāko programmu šim finansējuma veidam. 
 
Kā ķīlu var izmantot ne tikai vieglo auto, bet arī jebkuru citu transportlīdzekli, kuru kreditors uzskatīs par likvīdu. Šis ķīlas īpašums var būt jebkura spectehnika vai komerctransports. 
 
Lai iepriekš aprēķinātu, cik jums izmaksās kredīts pret auto ķīlu, jebkurš aizņēmējs var izmantot online kredītu kalkulatoru, kas iebūvēts kreditora tīmekļa vietnes interfeisā. Šādas virtuālas ierīces prasīs ievadīt tikai dažus parametrus, piemēram: kredīta atmaksas termiņu, aizņēmuma summu vai pirmo iemaksu. Uzreiz pēc tam tiks parādīts ikmēneša maksājuma apmērs. Bet šādus aprēķinus var uzskatīt tikai par aptuveniem, jo procentu likmi noteiks individuāli pats kreditora pārstāvis. 
 
Kā notiek kredīta noformēšana pret auto ķīlu? 
 
Lai kur jūs arī nevērstos (tieši pie kreditora vai kreditora starpnieka), vispirms jūs iesniedzat pieteikumu aizņēmuma saņemšanai, norādot ziņas par auto. Šādu pieteikumu var iesniegt kā internetā, tā arī personīgi, apmeklējot kreditora biroju. Kad būsiet saņēmis atbildi uz savu pieteikumu, jums ir jāpieņem lēmums: vai jums ir piemēroti šādi nosacījumi vai nē. Pozitīvas atbildes gadījumā jums būs jāpārskaita 0,01 eiro uz kreditora  kontu, lai sevi identificētu (lai kreditors varētu tālāk pārskaitīt kredīta summu uz jūsu bankas kontu). Pēc tam kreditora pārstāvis un aizņēmējs dodas uz CSDD, lai pārreģistrētu auto. Tiklīdz automašīna juridiski kļūs par kreditora īpašumu, aizņēmējs varēs saņemt kredītlīdzekļus. Kad kredīts tiks pilnībā atmaksāts, auto tiks pārreģistrēts uz aizņēmēja vārda. 
 
Lai kreditoru ieinteresētu jūsu auto un tas gribētu jums izsniegt finansējumu, aizņēmēja automašīnai ir jāatbilst kreditora prasībām, piemēram: 
 
1. automašīna vēl nedrīkst būt 20 gadus veca; 
2. auto ir jābūt OCTA apdrošināšanai; 
3. auto ir jābūt labā stāvoklī, tātad jābūt atzīmei par nesen izietu tehnisko apskati; 
4. ja kredīts pārsniedz 5000 eiro lielu summu, būs nepieciešama arī KASKO apdrošināšanas polise. 
 
Kas var noformēt kredītu pret auto ķīlu? 
 
  • Pilngadīgas fiziskas personas. 
  • Juridiskas personas. 
  • Personas, kam ir uzturēšanās atļauja LR. 
 
Kādi dokumenti būs nepieciešami, lai noformētu kredītu pret automašīnas ķīlu: 
 
1. ID karte jeb pase; 
2. auto reģistrācijas apliecība; 
3. aizņēmēja bankas rekvizīti. 
 
Par alternatīvu kredīta noformēšanai pret auto ķīlu var būt atgriezeniskais auto līzings. Šīs finanšu operācijas gaitā aizņēmējs nodod savu auto pilnā kreditora īpašumā, bet pēdējais savukārt noformē šo automašīnu līzingā šim pašam klientam. Tādā veidā aizņēmējs vispirms pārdod savu auto un saņem par to naudu, bet pēc tam sāk atmaksāt līzinga summu, lai atgrieztu automašīnu savā īpašumā. 
 
 
    

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru