Trijos pagastos – citi ārsti
AIJA VALDMANE

Jēkabpils novada apvienotajā komitejā tika spriests par to, ka ar 1. aprīli tiks izbeigtas līgumattiecības ar ģimenes ārstu Valēriju Bolotovu pēc viņa paša vēlēšanās.  Ārsta darbības pamatteritorija  ir  Ābeļu, Dignājas  un Dunavas pagasts. Domes priekšsēdētājs Aivars Vanags informēja, ka ģimenes ārsts tiekot meklēts jau ilgi. Ir uzrunāti cilvēki, bet pagaidām nesekmīgi.
     Pēc Nacionālā veselības dienesta (NVD) Zemgales nodaļas ieteikuma var  iedalīt 0,5 slodzes feldšerpunktam Dunavā  un 0,5 - Dignājā. Problēmas ir Dignājā, jo tur nav pieejamības cilvēkiem ar invaliditāti. Dignājā pārbūve nav iespējama, jo uzbrauktuvi ierīkot vēl var, bet gaiteņa durvis ir par šaurām. Pat masīvākam cilvēkam grūti ieiet, kur nu vēl invalīdam. Jautājums ir par to, vai meklēt citas telpas vai pārveidot šīs? Citas telpas var parādīties pārvaldes ēkā. Tur ir divas istabas, un, attiecīgi aprīkojot, viena var būt dakterim, otra – procedūrām. Ja ārstniecības process Dunavā varētu sākties ar 1. aprīli, tad Dignājā diezin vai ātrāk par 1. maiju. Feldšerpunkti būs  tikai Dunavā un Dignājā. Ja tas  saglabāsies,  Dunavā varētu palikt arī aptieka. Izpilddirektors Jānis Subatiņš informēja par to, ka Latgalē ir ap 40 feldšerpunktu, un tos uztur pašvaldība. Ģimenes ārsti gan tur brauc  reti. Citos reģionos tā nav.
Domes sēdē J. Subatiņš informēja par NVD Zemgales nodaļas  veselības norēķinu centra apspriedi, kurā piedalījās gan ārsts V. Bolotovs, gan ārsti Anita Eglīte, Ivars   Eiduks, kuri ir ar mieru pārņemt V. Bolotova pacientus. Klāt bija Jēkabpils reģionālās slimnīcas pārstāvji. Uzrakstīts protokols ar vienošanos par to, ka Dignājas pamatteritorijas pacientus pieņems ārste A. Eglīte, bet Dunavas – I. Eiduks. Savukārt  par Ābeļu pagasta  pacientiem rūpēsies daktere Ināra Antonova. Ārstiem nebūs pienākums izbraukt uz konkrētajiem pagastiem. Feldšerpunkti atradīsies Dunavā, adresē “Dunavas skola”, bet Dignājā – Vandānos “Kamenēs”. Vandānos vēl būs vajadzīgs neliels remonts, kā arī jāpērk aprīkojums, jo medicīniskais punkts tiek iekārtots pārvaldes  ēkā. Taču, kā  tika nolemts, tas jebkurā gadījumā prasa  mazāk naudas nekā iepriekšējā punkta pārveide.
     A. Vanags informējam ka “Zemgalē mēs esam otrie, kas izveidojuši feldšerpunktus”.
    Feldšerpunktu Dunavā atvērs ar 1. aprīli, bet Dignājā – ar 1. maiju.
      Protams, iedzīvotājiem ir brīva izvēle aiziet arī pie cita ārsta,- turpināja A. Vanags. – Taču ārstniecības sistēmā kā tādā šajos pagastos nekas nemainās. Turklāt feldšeris varēs apkalpot arī tos pacientus, kas nav reģistrēti pie konkrētā ārsta, rakstot receptes uz parastajām veidlapām.
 
Uzziņai 
Nacionālā veselības dienesta  Zemgales nodaļa informē, ka līgumattiecības izbeigušā ārsta darbības pamatteritorijas pacienti tiks reģistrēti, – Ābeļu pagastā pie I. Antonovas (tālr. 65238992, 26558584); Dignājas pacienti pie A. Eglītes (tālr. 22460920); Dunavas – pie I. Eiduka (tālr. 65228176).
  Pārējie  pacienti aicināti reģistrēties pie ārsta, kura darbības pamatteritorijā atrodas personas dzīvesvieta.
 Vienoties par reģistrāciju var arī ar citu ģimenes ārstu, kuram ir līgums ar valsti  par primārās veselības pakalpojumus sniegšanu un apmaksu. Saraksts pieejams Nacionālā veselības dienesta mājaslapā www.vmmde.gov.lv sadaļā “Veselības aprūpes pakalpojumi. Ģimenes ārsti”.
   Ja ir jautājumi, var sazināties ar Zemgales nodaļu, zvanot pa tālruni 63027249; e- pasts zemgale@vmnvd.gov.lv.
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru