Trīs SK Jēkabpils Lūši komandas svin uzvaras

Nedēļas nogalē SK “Jēkabpils lūši” komandas cīnījās Latvijas Basketbola līgas 3. divīzijā, Virslīgas čempionātā telpu futbolā un Credit24 Meistarlīgā volejbolā. Visas spēles tika aizvadītas Jēkabpils Sporta namā un visās jēkabpilieši uzvarēja.

Pirmā piekdienas vakarā  laukumā izgāja “Jēkabpils Lūšu/SC” komanda basketbolā. LBL3 B apakašgrupas otrā apļa spēles jēkabpilieši uzsāka pret vienu no līderkomandām BK “Jaunpils”, kurai pirmā apļa spēlē izbraukumā zaudēja ar 59:61. Atbildes mačā izdevās pārliecinoši revanšēties. Jēkabpilieši drošā vadībā bija jau pēc trim nospēlētām minutēm -13:4. Pārsvars pieauga arī līdz +15 (25:10), bet pirmā ceturtdaļa noslēdzās ar rezultātu 26:17. Otrajā ceturtdaļā mūsējo pārsvars saruka līdz 3 punktiem (28:25), taču pirmā puslaika  izskaņā  E. Leja, E. Čaupjonoks un E. Stiebriņš pārsvaru atkal uzaudzēja līdz divciparu skaitlim – 44:28, komandām ejot atpūtā. Trešajā desmitminūtē mājinieku handikaps sasniedza 20 punktus (57:37). Izšķirošajā spēles nogrieznī jaunpilieši lika mājiniekiem nedaudz panervozēt, pietuvojoties 9 punktu attālumā, taču izšķirošajos brīžos augstasinīgi nospēlēja jau pieminētie komandas līderi. “Jēkabpils lūši/SC” izcīnīja  uzvaru ar  78:66. E. Leja guva 28 punktus, E. Stiebriņš un D. Šteinarts – pa 12.
Savukārt svētdien basketbolisti izbraukumā spēlēja pret “Daugavpils novadu”. Mūsējie bija pārāki no mača  sākuma līdz beigām, uzvarēja visas ceturtdaļas un  kopumā bija pārāki ar 77:51 (19:10;  18:11; 18:16; 22:14). E. Leja guva 22 punktus (13 ab), A. Grustāns – 13 (11 ab), E. Čaupjonoks – 10.
Nākamo maču jēkabpilieši aizvadīs 4. decembrī mājās pret  “Rugāju SC”.

Sestdien pirmā apļa pēdējo spēli telpu futbola Virslīgā aizvadīja “Jēkabpils Lūšu”  futbolisti, kas tikās ar vienu no pastarīšiem SK “Monarhs”. Jau mača 3. minūtē izcēlās konflikts, kas pārauga kautiņā. To pārtraukt ieradās pat pašvaldības policija. Viesu spēlētājs pēc šī incidenta saņēma sarkano kartīti, bet jēkabpilietis M. Potlovs tika cauri ar dzelteno. Rezultātu 5. minūtē atklāja mājinieks I. Lapkovskis. Līdz pirmā puslaika beigām jēkabpilieši tika arī pie divus soda sitienu  izpildīšanas. R. Putāns vārtus neguva, bet M. Potlovs doto iespēju realizēja, panākot 2:0 mājinieku labā. Pēc pārtraukuma “Jēkabpils lūši” guva vēl četrus vārtus (R. Putāns, P. Tarasovs – 2, E. Zvaigzne), bet viesi atbildēja ar vieniem, un tas notika tad,  kad rezultāts bija jau 5:0 mājinieku labā. Uzvara ar 6:1 ļauj “Lūšiem” pēc pirmā apļa ar 12 punktiem  gozēties  turnīra tabulas piektajā vietā  vismaz līdz trešdienai, kad mūsējie mājās uzņems  vicelīderi FC “Petrow”. Spēles sākums 20.00.

“Jēkabpils Lūšu” volejbola komanda brīvdienās aizvadīja tikai vienu spēli –  mājās pret turnīra tabulas kaimiņu “Daugavpils universitāti”. “Lūši” bez lieka stresa uzvarēja pirmo setu ar 25:21. Otrajā mūsējie nonāca iedzinējos ar 3:7, panāca izlīdzinājumu 11:11 un uzvarēja pārliecinoši ar 15:18. Trešajā setā jēkabpilieši laukumā bija kā sapīti, savukārt daugavpilieši aizsardzībā vilka ārā  grūtas bumbas un sekmīgi uzbruka, tāpēc likumsakarīga bija viņu uzvara ar 25:21. Jasaka, ka mājinmieki pievilka tikai seta beigās, un rezultāts neatspoguļo to, kas patiesībā notika laukumā. Ceturtais sets iesākās nervozi, komandas nelielā vadībā bija pārmaiņus, taču seta vidū  “Lūšiem” izdevās neliels atrāviens. Ieguvuši pārsvaru 18:14 viņi novadīju setu līdz uzvarai ar 25:17. Visā spēlē izcīnīta uzvara ar  3:1. R. Puķītis un E. Voroņko guva pa 14 punktiem, V. Blumbergs – 11, Z. Adamovičs – 10. Desmit  punkti arī “Jēkabpils junioru”  līderim K. Dardzānam, kas jau otro maču pēc kārtas nāca sākumsastāvā J. Medeņa vietā. Saspēles vadītāja  E. Skrūdera kontā  6 punkti. Laukumā, saprotams, bija arī libero D. Melnis, bet epizodiski spēlē iesaistījās J. Medenis un  M. Pejukevičs.
Izcīnītā uzvara   ļāva “Jēkabpils Lūšiem” turnīra tabulā apsteigt daugavpiliešus  un arī “TalTech”. Ar 12 punktiem mūsējie tagad ir 7. vietā.   Nākamās spēles mūsu volejbolisti aizvadīs 15. un 16. decembrī pret “”Biolaru/Jelgavu” un “RTU/Robežsardzi”.