Turpinās uzbērt kalnu un plāno rodeļu trasi
INESE ZONE

Pie ziemas atpūtas kalna  Mežaparkā regulāri tiek vestas kravas ar izrakto zemi no pilsētas būvobjektiem. Acīmredzot tās domātas kalna nogāžu veidošanai, taču šobrīd zeme vienkārši tiek bērta virzienā uz Biržu pusi un  kaudzes jau gandrīz sasniegušas Radžu ūdenskrātuves krastu. Ar smago tehniku izdangāts ceļš, pa kuru pieved zemi. Tas viss veido nepievilcīgu ainu un apgrūtina pārvietošanos aktīvās atpūtas mīļotājiem, kuri regulāri skrien vai nūjo ap ezeru vai vienkārši pastaigājas. BD interesējās, kādam nolūkam pie kalna ber zemi un vai to nevarētu darīt, pēc iespējas mazāk bojājot ceļu un neaizšķērsojot pieeju sportistiem un atpūtniekiem. 
    Jēkabpils domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis sacīja, ka zemes vešana uz kalnu ir domes akceptēta, taču atzina, ka tur izveidojusies nepatīkama situācija, jo ceļš ir izdangāts. Viņš pats regulāri skrienot ap ezeru un redzot, ka tas traucē. Viņš esot vērsies pie būvniekiem, lai braukšanai izmanto vienu ceļa pusi, lai otru  varētu sakārtot un izmantot sportojot.   
     – Šādos laika apstākļos tehnika ar kravām kalnā uzbraukt nevar. Pagaidām zeme tur tiek bērta, bet iecere ir izveidot garāku kalna nogāzi uz Biržu pusi vai, ja grunts būs  vairāk, ar ieloku veidot otru kalnu, lai sakārtotu šo teritoriju, – skaidroja R. Ragainis. 
BD vaicāja, kuri tad ir šie būvnieki, kas ved zemi un nav bijuši saudzīgi pret ceļu?  Tāpat vaicājām, kā kalna nogāzes pagarināšana vai otra kalna uzbēršana sasaucas ar agrākiem plāniem veidot kalna nogāzes tā, lai bez jau esošās kameršļūkšanas trases tur izveidotu arī slēpošanas un  snovborda trasi. Tātad, vai primārais ir kaut kur sabērt un sastumt grunti no būvbedrēm vai izveidot no tās vietu atpūtai un sportam?  Do­mes priekšsēdētāja vietnieks tautsaimniecības jautājumos Aivars Kraps skaidro, ka zemi ved šobrīd aktīvo objektu būvnieki no Pasta un Neretas ielas (no Biržu puses) un multihalles būvlaukuma, bet varot pieņemt, ka ved arī citi. 
      Runājot par kalna funkcijām, amatpersonas stāsta, ka bijušās idejas  neesot gluži aizmirstas, taču ieceres ar laiku mainoties, un tagad esot doma par rodeļu trasi.
     Domes izpilddirektors Guntars Gogulis sacīja, ka pērn domes speciālisti bijuši Lietuvā, kur viņiem iepatikusies rodeļu trase, kas šķitusi laba ideja kalnam Jēkabpilī. Tas, ko un kā veidot no sabērtās grunts un kādas tur piedāvāt aktīvās atpūtas iespējas, būšot atkarīgs no rodeļu trases uzstādītājiem. Viss mainoties procesā. Sākotnējā doma bijusi par slēpošanas kalnu, izmantojot dabīgo vai ar sniega lielgabalu sapūsto sniegu. Taču redzot, kādas ir ziemas, īstenota ideja par kameršļūkšanas trasi. Tad pieaicināts cilvēks, kam ir pieredze šādas trases ierīkošanā, un viņš arī noteicis, kā veidojama trase. Tāpat darīšot arī ar rodeļu trasi. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru