Turpinās veiksmīgā Jēkabpils slimnīcas un Rotari klubu sadarbība
INESE ZONE

11. jūnijā Jēkabpils reģionālajā slimnīcā notika «Rotary Global Grant» Projekta «GG 1980295» noslēguma svinīgais pasākums. Starptautiskā projekta rezultātā Jēkabpils reģionālās slimnīcas dzemdību nodaļai un Perinatālās aprūpes centram tika piegādāta aparatūra 43 000 eiro apmērā: trīs jaundzimušo sildošās gultiņas ar matračiem un fototerapijas ligzdiņām, trīs pulsa oksimetri, bilirubīna daudzuma mērītājs un seši perfuzori. Jēkabpils slimnīcas perinatālās aprūpes centrā ārstējas pacienti no visas Austrumlatvijas -  Madonas, Rēzeknes, Preiļu, Daugavpils dzemdību nodaļām.
Projekts īstenots, pateicoties Rīgas un «Rīga Rīdzene» (Latvija) un Lidesbergas, Nora, Filipstad, Arboga un Hellefors Grythyttan, Arjang, Fellingsbro, Monsteras, Karlskoga, Degerfors, Kalmar (Zviedrija) un Oklahoma Nord West (ASV), kā arī Jēkabpils Rotari klubiem un sadarbībā ar Jēkabpils domi.
Gan Jēkabpils domes priekšsēdētājs Aivars Kraps, gan vietniece Kristīne Ozola, kā arī slimnīcas perinatālās aprūpes nodaļas vadītāja neonatoloģe Inguna Kalēja pauda gandarījumu par sekmīgo sadarbību ar Rotari klubiem. Paldies rotariešiem par doto iespēju sniegt bērniem palīdzību ar kvalitatīvu aparatūru sacīja arī slimnīcas valdes pārstāvji  Gvido Liepiņš un Andrejs Miļčevskis.
-Man prieks, ka pašvaldības un jūsu domas sakrīt attiecībā uz to, kam un kā nepieciešams palīdzēt. Slimnīca arī pašvaldībai ir prioritāte, un vienmēr esam atvērti atbalstīt kādu no projektiem, kas sniedz atbalstu bērniem un slimnīcai, – sacīja Aivars Kraps.  Savukārt Kristīne Ozola sacīja, ka īpašs paldies jāvelta Ingūnai Kalējai, kam no sirds rūp perinatālās aprūpes nodaļa.
Jēkabpils Rotari kluba darbība ilgst jau 12 gadus, un šis ir jau trešais sadarbības projekts ar Zviedrijas un citu valstu kolēģiem, kā arī Rīgas klubiem, kas vainagojas ar atbalstu Jēkabpils slimnīcas dzemdību nodaļai un Perinatālās aprūpes centram. Arī zviedru puses pārstāvis pauda gandarījumu par sadarbību un secināja, ka  trīs projektu gaitā slimnīca saņēmusi ziedojumu ap 200 000 eiro vērtībā, un visi trīs projekti kopā ir milzīgs pasākums pasaules, ne tikai Latvijas mērogam vien. Ne velti šis projekts pieminēts un guvis atzinību Rotari klubu konferencē Hamburgā. Par starptautisko sadarbību gandarījumu pauda arī ASV kluba pārstāvis. Pateicības vārdi par talantu dibināt sakarus un atvērt cilvēku sirdis un prātus sadarbībai un atbalstam tika veltīti arī projekta koordinatorei no Rīgas Rotari kluba Inesei Priedniecei.
Arī iepriekš Jēkabpils reģionālās slimnīcas sadarbība ar Rotari klubu bijusi veiksmīga. Pērn tika īstenos viens no lielākajiem Rotari projektiem Baltijā. Sadarbībā ar Jēkabpils pašvaldību un Jēkabpils slimnīcu kopā tika investēti  103 000 eiro. Slimnīcas dzemdību nodaļai tika iegādāts aprīkojums visas ziedotās summas vērtībā – kardiotokogrāfs, fototerapijas lampa, ultraskaņas diagnostikas iekārta, mākslīgās plaušu ventilācijas iekārta, jaundzimušo inkubators, jaundzimušo vitālo funkciju monitors, audiometrs un trīs funkcionālās gultas grūtniecēm.
 
Gundras  Mucenieces foto
Slimnīcas valdes loceklis Andrejs Miļčevskis un Perinatālās aprūpes centra vadītāja Ingūna Kalēja Rotari klubu pārstāvjiem kā jau mediķi dāvāja zāles – ekoloģisku medu.
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. fakts
    fakts
    pirms 11 mēnešiem

    Prieki beigušies, nekāda palīdzība vairāk no Rotari kluba nebūs.

    Atbildēt

Pievienot komentāru