Tuvojas jaunais mācību gads – kā izvēlēties mēbeles mazā skolnieciņa istabai?
Apmaksāts raksts

Bērnu istabās platība mēdz būt pavisam neliela, tāpēc šīs telpas iekārtošana un mēbeļu izvēle var kļūt par īstu izaicinājumu. Domājot par gultas, krēslu, dīvāna, plauktu, skapju un galda iegādi bērnam, kas sācis iet skolā, uzmanība jāpievērš ne tikai dizainam, bet arī tam, vai izvēlētie modeļi ir ergonomiski, cenu ziņā izdevīgi un pielāgoti tavas atvases vajadzībām. 
 • Gulta
   Šīs mēbeles aizņem visvairāk vietas, taču nedrīkst aizmirst arī to nozīmīgo funkciju. Domājot par labāko variantu, prātīga izvēle ir divstāvu gulta. Šis ir risinājums, daudzām problēmām un raizēm, kas saistās ar bērnistabas mēbeļu izvēli. Tu vari atrast lētas divstāvu gultas dažādos dizainos ne tikai mēbeļu veikalos, bet arī interneta veikalā 220.lv, kas regulāri piedāvā pircējiem izdevīgas atlaides un akcijas. 
    Divstāvu gultas galvenā priekšrocība ir nelielā platība, kuru tā aizņem uz grīdas. Piemēram, ja ģimenē ir divi bērni, bet istaba tikai viena – šis ir lielisks risinājums, lai vietas pietiktu visiem. Tāpat ir pieejamas divstāvu gultas, kuru augšējā līmenī atrodas guļamzona, bet apakšējā līmenī ir galds vai platība, kur bērns var spēlēties, mācīties un nodarboties ar citām aktivitātēm. Izvēloties divstāvu gultu, pārliecinies, ka tās kāpnes ir pietiekami izturīgas un bērnam drošas. Tāpat pievērs uzmanību gultas malām, kas neļaus tavai atvasei izripot no gultas. 
    Bērnam kļūstot lielākam, aug ne tikai viņš pats, bet mainās arī prasības un vajadzības. Kad divstāvu gulta kļuvusi par mazu, laiks meklēt ko piemērotāku, tādēļ var lūkoties pēc klasiskas, vienvietīgas gultas ar ērtu matraci un veļas kasti. Arī 220.lv pieejami dažādi šādu gultu modeļi ikvienai gaumei. 
 • Galds
   Kamēr bērns vēl apmeklē bērnudārzu, viņam pilnībā pietiek ar nelielu galdiņu vai virsmu, uz kuras zīmēt, līmēt un radoši izpausties. Taču tiklīdz tava atvase sāk iet skolā, vajadzētu iegādāties mēbeles, kas atvieglos mājas darbu pildīšanu. Tas var būt ērts datorgalds vai rakstāmgalds, kurš ir ne tikai pietiekami liels, lai uz tā saliktu visu nepieciešamo, bet arī ergomisks, kvalitatīvs un daudzpusīgs. Labi, ja galds ir papildināts ar atvilktnēm un/vai skapīti, plauktiņiem, kur salikt grāmatas, burtnīcas un citur piederumus. Tā kā mūsdienās bērni daudz laika pavada pie datora, gan mācoties, gan izklaidējoties, ir vērts ieguldīt līdzekļus tādā galdā, kurš nebojā bērna stāju. Laba izvēle ir kāds no 220.lv atrodamajiem koka vai citu materiālu galdiem. 
 • Plaukts
    Cenšoties optimāli izmantot visu pieejamo platību bērna istabā, noteikti ir vērts padomāt par tāda plaukta iegādi, kuru iespējams montēt pie sienas, lai grīdas zona būtu brīva, radot plašuma sajūtu. Laba alternatīva ir arī plaukti uz kājiņām. Šīs mēbeles iespējams ērti izmantot, lai saliktu grāmatas, žurnālus, rotaļlietas, rokdarbu piederumus, dažādus dekorus, foto rāmīšus un daudz ko citu. Atceries, ka atvērtie plaukti mudinās bērnu biežāk tos sakārtot, radinot viņu pie kārtības. 
 • Krēsli un dīvāni
     Pirmā lieta, par kuru jāpadomā, ir piemērots krēsls, kurā bērns varētu sēdēt pie sava datorgalda. Tas nozīmē, ka krēslam jābūt pietiekoši ērtam un ergonomiskam, lai tā augstumu varētu mainīt, kā nepieciešams. Krēslam ir jānodrošina nepieciešamais atbalsts mugurai, lai bērnam veidotos pareiza stāja. Savukārt atpūtas stūrītim var izvēlēties stilīgu sēžammaisu vai pufu, kurā paslēpta mantu kaste. Interneta veikalā 220.lv atradīsi tos plašā klāstā un cenu diapazonā. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (4)

 1. Jefiņš
  Jefiņš
  pirms 1 gada

  Uzlikt par pienākumu Ošukalnam sanaglot dažāda izmēra kumodes un ķebelīšus.

  Atbildēt
 2. GedertsPiebriedis
  GedertsPiebriedis
  pirms 1 gada

  Man tas absolūt neinterese. Lai sēž kauč uz grīd.

  Atbildēt
 3. zinātājs
  zinātājs
  pirms 1 gada

  Divstāvīga gulta ar 220 kw/h pieslēgumu?

  Atbildēt
 4. mūlāps
  mūlāps
  pirms 1 gada

  Domā, ka derēja ar 380 V pieslēgumu?

Pievienot komentāru