Ukrainas armijas pārstāvji pateicas jēkabpiliešiem par sniegto atbalstu
INESE ZONE

3. aprīlī Jēkabpils domē viesojās divi Ukrainas armijas virsnieki un brīvprātīgie armijas kapelāni, kas vizītē Latvija ieradušies, lai dalītos pieredzē ar kolēģiem Latvijas Bruņotajos spēkos un izteiktu pateicību pašvaldībām, kas organizējušas humānās palīdzības vākšanu sūtījumiem uz Ukrainas konflikta zonu. Tai skaitā arī Jēkabpils pašvaldībai un jēkabpiliešiem, kas gada sākumā piedalījās Jēkabpils pašvaldības rīkotajā akcijā, aicinot palīdzēt karadarbībā cietušajiem iedzīvotājiem Ukrainā.
     – Cilvēki Latvijā ir lieliski – laipni un atvērti, un visi zina par notikumiem Ukrainā un grib mums palīdzēt. Ukrai­nas Austrumos – konflikta zonā – nav gluži humanitārā krīze, taču ir ekonomiskas un apgādes problēmas. Ir daudz personu, kas pārvietotas no karadarbības zo­nas. Cilvēki ir pavisam bez iedzīves, viņiem zudis viss agrākais dzīves pamats un ir ļoti grūti adaptēties tādā situācijā. Mūsu pilsētā vien ir 56 000 bēgļu. Viņiem ir svarīga arī garīgā palīdzība. Pie baznīcas esam nodibinājuši misiju, kas sadarbībā ar sociālo dienestu sniedz viņiem atbalstu no palīdzības sūtījumiem. No daudzām Latvijas pašvaldībām ir saņemts atbalsts. Arī no Jēkabpils bija liels sūtījums. Liels paldies jums par to! Mums tas ļoti daudz nozīmē, un jūsu atbalsts mūs morāli stiprina, – stāstīja viens no kapelāniem.
     Viens no ciemiņiem de­monstrēja unikālus personīgi filmētus videoierakstus no karadarbības zonas, kur redzams iebrukums un apšaude viņa dzimtajā pilsētā Slavjanskā brīdī, kad viņš kopā ar ģimenes locekļiem mēģina glābt savu mēbeļu ražotni, kas jau ir sākusi degt. Videomateriāla autors pats tika ievainots, apšaudē bijuši arī citi civilpersonu upuri, arī bērni. Divi viņa brāļi pazuduši. Vēlāk no­skaid­rojies, ka viņi sagūstīti, spīdzināti un nogalināti. Tikuši aizturēti un nogalināti garīdznieki un citi, kas varētu ietekmēt sabiedrību un organizēt pretošanos. Šo darbību upurus atrod masu kapos. Un valstīs, kur valda miers, esot grūti saprast, ka tepat, Eiropā, var notikt kaut kas tāds. Viesi no Uk­rai­nas atzina, ka viņiem ir vērtīga Latvijas armijas kolēģu un arī pašvaldību darba pieredze. Savukārt Latvijā ir noderīga Ukrainas pieredze hibrīdkarā. Sabiedrība nereti nenovērtējot iespējamos riskus, kas var rasties provokatīvās situācijās. Arī Ukrainā, sevišķi daudznacionālajā zonā pie Krievijas robežas, nekad neticējuši, ka būs tāds konflikts un agresija. Kritiskās situācijās esot būtisks katrs vārds un rīcība, arī no pašvaldības puses, lai nepieļautu provokācijas un konfliktu eskalāciju. 
       – Kopš 2014. gada notikumiem dzīve ir pilnīgi iz­mainījusies. Viss notiekošais pamodināja Ukraiņu pašapziņu. Cilvēki ieņēma aktīvāku sabiedrisko pozīciju, dibināja nevalstiskās organizācijas, iesaistījās pašvaldību politikā, kļūstot par deputātiem, – stāstīja viesi no Slavjanskas pilsētas Doņec­kas apgabalā.
      Viesus pavadīja Latvijas Bruņoto spēku virskapelāns Elmārs Pļaviņš un Zemes­sardzes 56. kājnieku bataljona komandieris  Vents Ko­dors. Elmārs Pļaviņš stāsta, ka Ukrainas armijas kapelāni nav garīdznieki, taču ir saņēmuši garīgu iz­glītību kapelāna darbam. Viņu vidū ir uzņēmēji, paš­valdību deputāti. Tie ir cilvēki, kas kopš konflikta sākuma sniedz garīgu un praktisku atbalstu ukraiņu karavīriem, gan organizējot pārtikas sagādi un tehnisko no­drošinājumu, gan palīdzot sazināties ar tuviniekiem.  Tieši Ukrainas situācijā varot saprast, ko nozīmē kapelāna darbs. E. Pļaviņš ir viens no palīdzības akciju Ukrainai organizatoriem un iesaistās mantu nogādāšanā konflikta zonā. Ziedojumus ved ar armijas autotransportu, un pateicība par atbalstu pienākoties arī Ārlietu ministrijai. Ukraiņu kolēģi viesojušies arī citās Latvijas pašvaldībās gan pieredzes apmaiņai, gan lai pateiktos par ziedojumiem, jo cilvēki daudzviet bijuši atsaucīgi. Savukārt Ukrainai šis atbalsts tiešām esot ļoti vajadzīgs. 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. Pindoss un gosdepa aģents
    Pindoss un gosdepa aģents
    pirms 1 gada

    Slava Ukraiņe! Gerojam slava! Smertj Putinskim banditam!

    Atbildēt

Pievienot komentāru