Uz bērnudārziem bērnus ved, bet mazāk nekā parasti
AIJA VALDMANE

    Lai apmeklētu pirmsskolas iestādi, vecākiem, 13. martā vedot savu mazuli uz dārziņu, bija jāiesniedz rakstisks apliecinājums, ka bērns un ģimene nav apmeklējuši “Covid-19” skartās valstis vai teritorijas, nav bijuši kontaktā  ar koronarvīrusu saslimušajiem  vai kontaktpersonām, un vecākiem nav iespējams citādā veidā nodrošināt bērna pieskatīšanu. 
     Kāda situācija ir Jēkabpils bērnudārzos? Pirmsskolas izglītības  iestādes  “Zvaniņš” vadītāja Silvija Bērziņa pastāstīja, ka vispirms ir jāpasaka paldies pilsētas pašvaldībai, kura informēja izglītības iestāžu  vadītājus par situāciju, lai darbinieki paspētu tam  visam laikus sagatavoties. Tika izdrukāti apliecinājumi un informēti vecāki.
     -Mūsu bērniem ir gudri, saprotoši un inteliģenti vecāki, kuri nāk un daudz ko godīgi izstāsta,-  turpināja  S. Bērziņa.- Šie apliecinājumi ir labs līdzeklis, lai novērstu aizdomas, un mēs visi būtu pārliecināti par drošību. Mēs no savas puses preventīvo darbu sākām jau pirms divām nedēļām, tādējādi sagatavojot gan vecākus, gan bērnus. Galvenais šobrīd ir nekrist panikā un saglabāt emocionālo līdzsvaru. Ar vecākiem esmu gatava sadarboties arī ārpus darba laika, un, ja kas  neskaidrs, viņi ar mani var kontaktēties  arī vakarpusē.
     13. martā “Zvaniņā“ ieradās 92 bērni ar apliecinājuma zīmēm. Taču dažus nācās aizsūtīt atpakaļ uz mājām, jo viņi bija kontaktējušies ar cilvēkiem, ar kuriem varbūt tobrīd nevajadzēja.  Neviena no kontaktpersonām nav bijusi slima, vienīgi varbūt bijis kādā ceļojumā, un bērnu sūtīšana  uz mājām  bija tikai kā profilaktisks drošības pasākums. Kopā dārziņā izglītojas vairāk nekā 300 mazuļu.
    Pirmsskolas izglītības iestādē “Zvaigznīte” rīta pusē ar apliecinājumiem bija ieradušies  118 mazuļu. Taču vadītāja Anita Apine stāstīja, ka  turpina pienākt e-pasti un atskan telefona zvani ar ziņām par to, ka vecāki tomēr vēlas vest mazuļus uz dārziņu ar attiecīgo dokumentu. Tā ka patiesais apmeklējumu daudzums būs zināms tikai 13. marta vakarā. Kopējais bērnu skaits šajā bērnudārzā ir 420.
     Pirmsskolas izglītības iestādē “Kāpēcītis” piektdien ar attiecīgo dokumentu bija ieradušies 99 bērni. Vadītāja Janīna Anspoka stāstīja, ka piektdienās dārziņu parasti apmeklē mazāk bērnu – ap 180, bet šajā piektdienā bija vēl uz pusi mazāk. Kopā bērnudārzu apmeklē 305 audzēkņi. 
   Pirmsskolas izglītības iestādes “Auseklītis” vadītāja  Anita Paģire informēja, ka ar apliecinājumiem  ieradies 51 audzēknis. Kopā te izglītojas 245 mazuļi. Aptauja liecina, ka nākamajā  nedēļā pirmsskolas  iestādi varētu apmeklēt  50–60  bērnu.
   Pirmsskolas izglītības iestādē  “Bērziņš” piektdien ar rakstiskajiem apliecinājumiem bija ieradušies 30 audzēkņu. Kopā “Bērziņu” apmeklē 120 mazuļu.
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru