Uz jaunu Daugavas tiltu Jēkabpilī, labākajā gadījumā, var cerēt nākamajā plānošanas periodā
INESE ZONE

BD interesējās, kādas ir izredzes uzcelt Jēkabpilī jauno Daugavas tiltu? Vaicājām, cik tālu pavirzījušies tilta projektēšanas darbi un vai pašvaldība ir uzsākusi tilta būvniecībai nepieciešamo zemju atpirkšanu, cik tādu jāpērk un kā nosaka to cenu? 
    -Projekts ir, bet katram projektam vajag veikt ekspertīzi, un tilta projektam tā vēl nav pabeigta. Tikai tad, kad to pabeigs, projektu var iesniegt būvvaldē. Šobrīd finansējuma avota tilta celtniecībai nav, un nav zināms, kad to būvēs.
    Ir apzināts, cik zemes gabalu jāatpērk, un tobrīd bija redzams, ka atpirkšanai pašvaldībai būs jātērē aptuveni pusmiljons eiro. Šobrīd neviens zemes gabals nav atpirkts. Es neredzu vajadzību to darīt, nezinot,  vai tas tilts vispār būs, jo dome nav tik turīga, lai iegādātos zemi un gaidītu 10 vai nezin cik gadus, – informē Jēkabpils domes priekšsēdētājs Aivars Kraps. 
    Jautāts, vai ir bažas, ka tilta var nebūt, A. Kraps atbild, ka šobrīd var teikt, ka tas tiešām ir apšaubāms, vai tilts būs. Tā plānotās izmaksas bijušas vairāk nekā 35 miljoni eiro. Pašvaldība to nevar atļauties un pati tiltu nekad nebūvēs, pat tad, ja būtu iespēja izmantot ES fondu naudu un domei būtu jāfinansē tikai 15% izmaksu. Varbūt atbalsts Covid krīzes seku likvidācijai  ko varot mainīt, bet līdz nākamajam plānošanas periodam nevienā valsts budžeta sadaļā summa tilta celtniecībai nav iekļauta. 
    -Teorētiski tas ir iespējams, pieņemot, ka tagad pēkšņi tiek atrasta nauda  šim  projektam, jo tas ir augstas gatavības pakāpes. Bet, ja nebūs atbalsta no finansēm Covid seku likvidācijai, tad tikai varbūt nākamajā plānošanas periodā  (no 2021. līdz 2027. gadam) kaut kas varētu notikt. Tilta celtniecību atbalsta vairākas ministrijas - Aizsardzības, Ārlietu, bet mēs neesam vienīgie, kam vajag tiltu. Satiksmes ministrs Tālis Linkaits, esot Jēkabpilī, apliecināja, ka mūsu tilts nav pirmo trīs steidzīgi ceļamo tiltu skaitā. Viņam ir citas prioritātes, bet, ja mums sola miljardus eiro uz gada beigām no ES ekonomikas atbalstam, tad varbūt jauns Daugavas tilts ir reāli, –  stāsta Aivars Kraps.
     Viņš skaidro, ka gadījumā, ja izlemtu celt tiltu, ar visiem atpērkamās zemes īpašniekiem, izņemot divus, ir vienošanās, ka samaksāt var arī pa daļām. Tad noslēdz līgumus par samaksu ar vēlāku laiku, un tos var iekļaut projektā. Domei tikai jāveic pirkums, un pēc tam pašvaldība naudu saņems atpakaļ no tilta projekta naudas. Pašvaldībai ar savu 15% līdzfinansējumu būšot jātērē tikai kādi 60 vai 70 tūkstoši, ko pašvaldība varot jebkurā mirklī atļauties. Esot pasūtīts pērkamo zemju vērtējums, un atbilstoši tam  tad arī izpirks zemi. Summas bijušas adekvātas.  
 
J. Šteinberga foto
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (7)

 1. Huligāns
  Huligāns
  pirms 11 mēnešiem

  Nezin gan, kas ir tie cerētāji!?

  Atbildēt
 2. www
  www
  pirms 11 mēnešiem

  Bet Ļoņa tak ar putām uz lūpām solīja,lai tikai balso par viņu.

  Atbildēt
 3. Makarons uz auss
  Makarons uz auss
  pirms 11 mēnešiem

  Vai tad jābalso par katru duraku par to,ko sasola? :DDDD Cilvēku tomēr vērtē pēc darbiem, kas ir reāli padarīts sabiedrības labā, ne savā. Ar muti braukt prot visi. Bet tādi, diemžēl , pa lielam tiek savēlēti. 30 gadus ejam uz leju.

 4. Putu karote
  Putu karote
  pirms 11 mēnešiem

  Tās putas nāca droši vien cita iemesla dēļ. Bet solīja, ja ievēlēs Saeimā. Tā kā šoreiz neievēlēja, tilta pagaidām nebūs. Kā tikai Leonīdu ievēlēs, tā tilts kā pēc līdaka spav'\eles tiks nekavējoties celts un ar triumfu nodots ekspluatācijā. Pateicīgie Bebru ielas iedzīvotāji pilsētas goda pilsonim nekavējotie suzvcels pieminekli vēl dzīvam esot - turpat blakus bebram.

 5. juris
  juris
  pirms 11 mēnešiem

  Ja Krapa summas ir tik pat adekvātas kā tās, ko pašvaldība samaksāja atpērkot zemi zem jaunās sporta halles, mati ceļas stāvus. Šie biznesmeņi mūs iegrūdīs parādu verdzībā.

  Atbildēt
 6. jekabpiliete
  jekabpiliete
  pirms 11 mēnešiem

  Būtu ievēlējuši Leonīdu, tilts jau būvētos. Ragaiņa un Co komanda palaida garām visas iespējas....

  Atbildēt
 7. xxl
  xxl
  pirms 11 mēnešiem

  Nevajag nu fleitēt. Leonīdam svarīgāka bija sava kabata un savi draudziņi siltās vietās (lielākā daļa dunduki)

Pievienot komentāru