Uzņēmumā «Dižmežs» norisinājās VUGD taktiskās mācības
Jānis Apīnis

Trešdien Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) kokap­strādes uzņēmumā «Diž­mežs», kas atrodas Krust­pils pagastā,  rīkoja ugunsdzēsības taktiskās mācības.
   – Mācībās tika inscenēta situācija, ka uzņēmuma angārā ir notikusi aizdegšanās, kur deg kokmateriāli un gatavā produkcija. Ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotajām uzņēmuma telpām veica darbinieku evakuāciju un ugunsgrēka dzēšanas darbus, – ziņoja   VUGD Prevencijas un sa­biedrības informēšanas nodaļas pārstāve Ilze Dāme-Birziņa.
    Mācībās, uz kurām bija ieradušies ugunsdzēsēji no Jēkabpils un Pļaviņām,  piedalījās arī  VUGD un SIA «Dižmežs» amatpersonas un nodarbinātie. Mācību mērķis bija pārbaudīt ugunsdzēsēju glābēju iegūtās iemaņas, trenēt, veikt un vadīt ugunsgrēku dzēšanu un glābšanas darbus ražošanas objektos. VUGD informācija liecina, ka ugunsgrēki nereti izceļas arī kokapstrādes uzņēmumos. Arī BD savulaik rakstīja, ka 2016. gada maijā postošs ugunsgrēks  plosījās SIA «Dižmežs» angārā, radot ievērojamus zaudējumus.
    Mācību laikā operatīvie transportlīdzekļi pārvietojās ar ieslēgtiem skaņas un gaismas signāliem,  tika izmantoti degšanu imitējoši līdzekļi un  dūmu ģenerators.
Pēc mācību beigām  Ilze Dāme-Birziņa informēja BD, ka tās noritēja veiksmīgi: – Mācības dažādos uzņēmumos notiek regulāri un arī turpmāk tiks organizētas, lai uzlabotu ne tikai ugunsdzēsēju glābēju teorētiskās zināšanas, bet arī praktiskās iemaņas. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (7)

 1. faktiski
  faktiski
  pirms 1 gada

  Līdz Dižmežam ceļš ir tā izdauzīts, ka tur nemaz tik viegli iebraukt nevar. Blet, ceļu nevar saremontēt līdz ražotnei. Bet ko tur brīnīties, vai tad krustpils novadam interesē ceļi? Pie pakaļas! Protams, ka mācības norisēs veiksmīgi, bet dzīvē viss ir savādāk.

  Atbildēt
 2. GedertsPiebriedis
  GedertsPiebriedis
  pirms 1 gada

  Ugunsdzēsej tur uz dullo ieradas vai iepriekš bij sarunāc?

  Atbildēt
 3. zinātājs
  zinātājs
  pirms 1 gada

  Vakar jau arī Krustpils pusē kaut kas dīvains notika. Es īsti nezinu kas, bet uz katra stūra bija pa policistam, ka varētu pat domāt par paša Prezidenta Vējoņa darba vizīti Jēkabpils cietumā vai Asotes šūšanas cehā. Cik es zinu, Vējonis līdz šim vēl nav cietumā bijis.

  Atbildēt
 4. Jefiņš
  Jefiņš
  pirms 1 gada

  "Grūti mācībās viegli kaujā" (īpaši stulbs)

  Atbildēt
 5. īpaši stulbs
  īpaši stulbs
  pirms 1 gada

  Izskatās, ka Jūs, kolēga, arī apmeklējat portālu kasjauns.lv? :)

 6. zem sēru bērza
  zem sēru bērza
  pirms 1 gada

  Trādi rīdi rallā. Kaut viena vecene savam vecim ir uzaudusi linu ūzas vai kreklu izšuvusi, vai novijusi pastalas ? Nekā! Nu jā, bija plātīšanās ar lupatu deķiem, kuri ļoti labi noder večiem uz gridas noklāt, kad atnāk pillā mājās.

  Atbildēt
 7. bezkaunīgais sivēns
  bezkaunīgais sivēns
  pirms 1 gada

  Redzēju un dzirdēju to trako braucienu.

  Atbildēt

Pievienot komentāru