Uzņēmums “Jēkabpils siltums” pakāpeniski uzsācis apkures sezonu
Aiga Sleže, sabiedrisko attiecību speciāliste

Iestājoties vēsam un drēgnam laikam, kā arī ņemot vērā ēku pilnvaroto personu vai  apsaimniekotāja SIA „ JK Namu pārvalde” iesniegumus, uzņēmums „Jēkabpils siltums” pakāpeniski uzsācis jauno apkures sezonu.  
    Uzņēmuma katlumājas Celtnieku mikrorajonā, Dārza ielas mikrorajonā un Tvaika ielas katlumāja tās apkalpes zonā darbojas, nodrošinot siltumenerģiju karstajam ūdenim un pakāpeniski pēc pieprasījuma tiek palielinātas nepieciešamās siltumenerģijas jaudas apkures nodrošināšanai. Ķieģeļu ielas mikrorajona katlumāja tehniski ir gatava apkures sezonai un tas tiks darīts attiecīgi pēc pieprasījuma. 
      Kā zināms, uzņēmumam “Jēkabpils siltums” izdevies samazināt siltumenerģijas tarifu un no šī gada 1. septembra stājies spēkā samazinātais  tarifs. SIA “Jēkabpils siltums” siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs (bez pievienotās vērtības nodokļa): siltumenerģijas ražošanas tarifs 36,08 EUR/MWh; siltumenerģijas pārvades un sadales tarifs - 17,29 EUR/MWh; siltumenerģijas tirdzniecības tarifs - 0,48 EUR/MWh; siltumenerģijas gala tarifs 54,22 EUR/MWh (ar dabasgāzes akcīzes nodokļa komponenti).
      Salīdzinoši ar iepriekš spēkā esošo tarifu, par siltumenerģijas patēriņu būs jāmaksā mazāk nekā līdz šim, tas ir par aptuveni 3,5% mazāk. Tomēr jāuzsver, ka maksu par apkuri dzīvojamās ēkās ietekmē gan apstiprinātais siltumenerģijas tarifs, gan siltumenerģijas patēriņš, kas atkarīgs no dažādiem faktoriem (piemēram - ēkas sienu siltumpretestība, siltummezgla un apkures sistēmas energoefektivitāte, apkures sistēmas regulēšanas iespējas un ļoti lielā mērā cilvēku attieksmes pret siltumenerģijas patēriņu). Viens no faktoriem, kas ietekmē siltumenerģijas patēriņu ēkā, ir āra gaisa temperatūra. Kā rāda Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas dati, apkures sezonas laikā āra gaisa temperatūras pazemināšanās par 1ºC palielina siltumenerģijas patēriņu apkurei par 5%. Līdz ar to pat pie nemainīga siltumenerģijas tarifa maksa par siltumenerģiju (EUR/m2) katru mēnesi var atšķirties, jo mainās siltumenerģijas patēriņš ēkā.
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. bebrs
  bebrs
  pirms 1 gada

  Siltumu atslēgs nevis no 12 grādiem,bet no 17 grādiem.Ko darīt šajā situācijā?

  Atbildēt
 2. WTF
  WTF
  pirms 1 gada

  Super!Slimnīcas ielai laikam sāk kurināt uz Ziemassvētkiem kā dāvanu pasniegdami.Kad palodzes jau sāk pelēt.

  Atbildēt

Pievienot komentāru