Uzsākta dzīvojamās ēkas pārbūve par viesnīcu
Laura Afanasjeva

Jēkabpils pašvaldība ir noslēgusi iepirkuma līgumu ar SIA «LC būve» par pašvaldībai piederošās dzīvojamās mājas Brīvības ielā 187 pārbūvi.
     Dzīvojamā ēka atrodas valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļa «Jēkabpils pilsētas vēsturiskais centrs» teritorijā un ir tā neatņemama daļa. Ēka atrodas Brīvības un Akmeņu ielas stūrī un veido daļu no abu ielu vēsturiskās apbūves. Zemes gabala kopējā platība ir 382 m2.
     Ēkas pārbūves mērķis ir sakārtot degradēto teritoriju un dzīvojamo māju pārveidot par viesnīcu. Pārbūve paredz ēkas pārplānošanu, izveidojot astoņus viesnīcas studijas tipa numuriņus. Viens no tiem būs pielāgots cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Tiks veikta ēkas, bēniņu un pagraba siltināšana. Ēkai nomainīs sijas, kā arī jumta segumu. Telpām nomainīs logus un durvis. Pagrabā uzstādīs apkures katlu.
    Pārbūves ietvaros labiekārtos arī ēkas apkārtni – tiks izbūvēts jauns žogs un automātiski iebraucamie vārti, tiks izveidota autostāvvieta, atkritumu konteineru laukums, uzstādīti soliņi, veikta apzaļumošana un sakārtota ēkai pieguļošā ietve.
     Pārbūvi plānots veikt gada laikā. Pēc pārbūves organizēs ēkas nomas tiesību izsoli. Ēkas apsaimniekošana un izmitināšanas pakalpojumu sniegšana tiks nodota komersantam.
    Pārbūves kopējās izmaksas ir 261 691,78 eiro ar PVN. Plānots, ka 85% izmaksu segs, izmantojot Eiropas Savienības struktūrfondu līdzekļus, bet 15% būs Jēkabpils pašvaldības līdzfinansējums.
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (6)

 1. He
  He
  pirms 1 gada

  Laikam ar šo viesnīcu dome grib Dišleram ieriebt. Pavērosim vai netiks iznomāta kādam Reģionālās partijas biedram vai atbalstītājam.

  Atbildēt
 2. eh!
  eh!
  pirms 1 gada

  Būs pils iespiesta starp būdām. Pašvaldības policiju, kurai ar laiku štati tikai pieaugs, labāk būtu ievietojuši, vis jau vairāk vietas. Viesnīca tajā šaurībā un starp vecām, noplukušām būdām, galīgi neiederas.

  Atbildēt
 3. fantomass
  fantomass
  pirms 1 gada

  Eh kā nu gribas vēl parullēt, Leonīd! Kādus tik projektus un pasākumus nesoli. Pilnīga lejputrija Jēkabpili sagaida- gan halle, gan tilts, gan viesnīca un lēta apkure un zema atkritumu cena utt. .Pilnīgs vāks! Abus ar Goguli gaisa balonā palaist

  Atbildēt
 4. Frīdis
  Frīdis
  pirms 1 gada

  Būs vēl viena normāla ēka Jēkabpilī,citādi tā noplukusī stāvēja kā rēgs.Vēl tik jāpadomā par apkārtnes sakopšanu,tur viens otrs grausts prasīt prasās pēc buldozera lāpstas.

  Atbildēt
 5. Frīdim
  Frīdim
  pirms 1 gada

  Būs kā vienmēr. kaut ko uzprišinās, bet apkārt bardaks. Piemērs ir zirgs pie klostera. Lakums it kā daudz maz sakopts, bet apkārt noplukušas mājas. Līdzīgi būs jaunajā viesnīcā. Uzcels pili starp netīriem graustiem.

 6. lai nu kā
  lai nu kā
  pirms 1 gada

  85% ES naudas.Tas ir labi.Vietējiem ir darbs un alga+sakārtota kaut viena ēka.

  Atbildēt

Pievienot komentāru