Uzsākta Jēkabpils  multifunkcionālās sporta halles būvniecība
INESE ZONE

Jēkabpils dome šī gada 8. martā  parakstīja līgumu par multifunkcionālās sporta halles būvprojekta izstrādi, būvniecību un autoruzraudzību. Projektu īstenos juridisko personu apvienība, kurā apvienojušies trīs uzņēmumi: lietuviešu SIA «Panevežio statybos trestas», SIA «ARMS Group» un Jēkabpils uzņēmums SIA «LC Būve». Līguma kopējā summa plānota 13,1 miljona apmērā. Šobrīd jau uzsākti būvbedres sagatavošanas darbi, un Jēkabpils domē tika rīkota preses konference, lai  pastāstītu par darbu norisi un halles ekspluatācijas plāniem. 
    Jēkabpils domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis pateicās projekta vadītājiem un uzņēmējiem par to, ka darīts viss, lai iekļautos izpildes termiņos un varētu apgūt šogad piešķirto valsts finansējumu. Viņš pauda cerību, ka process būs veiksmīgs un 2020. gada jūlijā halle būs pabeigta pilnā apmērā tā, kā tas ir plānots.
   SIA «LC būve» valdes loceklis Sandis Dzērvītis informēja, ka grafiku darbu izdevies apsteigt par trīs mēnešiem. Ir uzsākti zemes darbi, un jau pabeigta liela daļa demontāžas darbu. Atlikušos veiks nākamgad, kas atbilst būvdarbu organizācijas iecerei. Šogad plāno pabeigt darbus, kas saistīti ar ar būvbedri, un uzsākt betonēšanu. 
    -Ja laika apstākļi ļaus, ceram sarīkot ceremoniju ar svinīgu kapsulas iebetonēšanu ar vēstījumu nākamajām paaudzēm. Šobrīd nekādi satiksmes ierobežojumi nav paredzami. Pirmie varētu būt pavasarī, kad būvēs tīklu pieslēgumus. Šobrīd notiek konstrukciju detalizācijas izstrāde, lai ražotājam varētu nodot darbu rasējumus to izgatavošanai, kā arī tiek iepirkti materiāli, jo būvniecības darbu tirgus šobrīd strauji aug un materiālu izmaksas kļūst arvien neprognozējamākas, – sacīja Sandis Dzērvītis.
    Hallē ir plānoti divi pilna izmēra laukumi, kas atbilst volejbola, besketbola, florbola vai rokasbumbas spēļu rīkošanai. Kopā ar izbīdāmajām teleskopiskajām tribīnēm laukumam būs līdz 1000 sēdvietām. Ikdienā laukumu  varēs sadalīt un izmantot kā vairākus atsevišķus treniņlaukumus, bet, kad nepieciešams, kā vienu lielu laukumu. Blakus otrā halles daļā atradīsies ledus laukums 2000 m2 platībā ar 300 sēdvietām. 
     -Tā plānota kā halle treniņiem, ko varētu izmantot Latvijas Hokeja federācija, kā arī piesaistīt ārzemju komandas. Viens no iemesliem, kāpēc izvēlējāmies celt halli blakus stadionam, ir, lai  halle būtu tajā integrēta un visa infrastruktūra būtu izmantojama treniņnometņu rīkotājiem. Ieguvums būs arī teritorijas sakārtošana. Sakārtos  autostāvlaukumu gar poliklīniku ar 30 stāvvietām un pret halli gar Brīvības ielu izbūvēs stāvvietu ar 90 vietām, – saka Raivis Ragainis.  
Sporta centra direktors Juris Bobrovs informēja, ka hallē būs arī fitnesa zāle 150 m2 platībā, ļoti liela trenažieru zāle 300 m2 platībā ar labu aprīkojumu, kur varēs trenēties ne tikai pieaugušie, bet arī jaunieši un bērni. Otrajā stāvā būs bistro tipa kafejnīca ar skatu uz hokeja halli. Lielajai zālei būs divi celiņi ar drošības zonām treniņu procesiem vieglatlētikā. Pie halles būs laukumi ar sintētisku segumu āra nodarbībām. 
   -Tā kā daļa finansējuma ir no valsts – Izglītības un zinātnes ministrijas -, prasība bija, lai visi laukumu izmēri un aprīkojums būtu saskaņoti  ar tām federācijām, kuru sporta veidiem halle būs paredzēta.  Pamatā tas būs basketbols, volejbols un hokejs. Ar visām trim federācijām kopīgi izskatījām plānojuma risinājumus, saskaņojām laukuma izmērus, skatītāju vietas, lai var rīkot Latvijas un starptautiska mēroga sacensības, – skaidro Pilsētvides departamenta direktors Raits Sirmovičs. 
   Atbildot, kāpēc bija vajadzīga bērzu zāģēšana pie stadiona, viņš sacīja, ka tāda nepieciešamība rodas jebkuras būvniecības gaitā. Visu izvērtējusi koku novērtēšanas komisija, un  rezultāts nodots publiskai apspriešanai. Tās laikā neviena iebilde par koku zāģēšanu neesot saņemta. S. Dzērvītis piebilda, ka koki zāģēti tikai divās vietās, kur bija jāizbūvē    «Sadales tīkla» un «Lattelecom» komunikācijas, kā arī lai izveidotu iebraucamo ceļu saimnieciskām vajadzībām no poliklīnikas puses. 
     J. Bobrovs skaidroja, ka būvdarbi sporta centra darbu stadionā netraucēs, tiek plānotas sacensības.  Slidotava ar visu namiņu ir pārcelta uz Pils rajonu, un no 1. janvāra tur varēs iznomāt slidas. Skeitparku pārcels uz teritoriju pie tiesu nama, kur nākotnē plānots izbūvēt pampaku trasi, tā veidojot vietu velosporta nodarbībām. R. Sirmovičs piebilda, ka pavasarī rampu uzreiz neuzstādīs, jo būs jāizstrādā būvniecības dokumenti, jāveic pārvietošana un uzstādīšana.
BD interesējās, kas notiks ar Pelītes ielas posmu gar stadionu? Plānojot halles celtniecību, sākotnēji tika apsvērta iespēja, ka šo Pelītes ielas posmu varētu pārbūvēt par autostāvvietu, jo transporta kustībai tas tik pat kā netiek izmantots. Ja uzbūvēs halli un sakārtos apkārtnes infrastruktūru, Pelītes ielas posms  šajā teritorijā paliks vizuāli nepievilcīgs.
    -Šajā projektā  tādi darbi nav paredzēti. Dažādu teritoriju sakārtošanas plānu mums ir daudz. Pašlaik izstrādājam ielu remontdarbu programmu nākamajam gadam. Ideja par Pelītes ielu nav zudusi, taču šobrīd tas nav primārais darbs plānā, – atbildēja R. Sirmovičs. Viņš pauda cerību, ka līdz halles atklāšanai izdosies ielas posmu sakārtot.  R. Ragainis piebilda, ka Pelītes ielas segumu ar saknēm ļoti bojā tur augošie koki. Ja gribētu atjaunot segumu, nāktos kādus kokus nozāģēt.
     Jautāts par to, kā trīs iesaistīto uzņēmumu starpā tiks sadalīti darba pienākumi un kāda ir līdzšinējā būvnieku darba pieredze, S. Dzērvītis sacīja, ka ģenerāluzņēmējs  «Panevežio statybos trestas»  piedalās ar projekta vadību un, ja tas būs nepieciešams, pieslēgs savus tehniskos resursus. 
-Šobrīd zemes darbus veic «LC būve», SIA «ARMS group» plāno veikt ārējās un iekšējās elektroinstalācijas izbūves darbus. Būvei ir specifiskas konstrukcijas, kuras ne mēs, ne viņi neražo, bet mēs cenšamies panākt to, lai šis pasūtījums par aptuveni miljonu eiro neizietu ārpus Jēkabpils, lai to ražo Jēkabpilī. Var teikt, ka šī būve mums ir jauns izaicinājums, bet  katrs būvniecības process ir izaicinājums, un tieši tas rada entuziasmu un vēlmi strādāt.  Ģenerāluzņēmējam  ir pietiekoši daudz objektu ar labu pieredzi. Savukārt «LC būve» viens no pēdējiem lielākajiem objektiem bija Ropažu vidusskolas rekonstrukcija ar piebūves celtniecību. Konstrukcijas  pat ir līdzīgas hallei. Taču jaunbūve, manā uztverē, ir vieglāks objekts, nekā pieslēgšanās esošai ēkai, – sacīja S. Dzērvītis.
R. Sirmovičs piebilda, ka objekts ir komplicēts ar lielām laiduma konstrukcijām, bet viņš esot pārliecināts par labu rezultātu, jo darbu gaita liecinot par būvnieku interesi un spēju visu darīt labi. 
   -Pozitīvi ir tas, ka «LC būve» ir Jēkabpils kompānija, un tas ir viņu ieguldījums pilsētā, ko atcerēsies tieši ar viņu vārdu, jo halle mums būs liels ieguvums, kas noderēs vēl nākamajām paaudzēm, – tā domā R. Ragainis.
 
 
Fakti
Uzņēmums «Panevežio statybos trestas» izveidots 1957. gadā, šobrīd tas ir lielākais Lietuvas ģenerāluzņēmējs, kas nodarbina vairāk nekā 1000 cilvēku un kura apgrozījums gadā pārsniedz 90 miljonus eiro. PST grupa nodarbojas ar projektēšanu, ražošanu un būvniecību, realizējot projektus Lietuvā, Skandināvijā un arī Latvijā. 
SIA «LC būve»  būvniecībā darbojas kopš 1958. gada. Uzņēmums ar šādu  nosaukumu izveidots 1991. gadā. Tā darbības galvenais virziens ir ēku būvdarbu vadīšana un izpilde. «LC būve» informē, ka ir atjaunojusi un būvējusi veselības aprūpes ēkas, skolas un bērnudārzus, dažāda veida sabiedriskās ēkas, kā arī lauksaimniecības objektus Jēkabpilī, Aizkrauklē, Madonā, Rīgā, Jelgavā, Ogrē, Salaspilī un citur.
 SIA «ARMS group» mājaslapā informē, ka uzņēmums būvē sabiedriskās un dzīvojamās ēkas, būves ar sociālo funkciju, hidrobūves, veic ceļu būvniecību un rekonstrukciju. Kā uzņēmuma jaunākie projekti minēti stadiona un vieglatlētikas manēžas būvniecība Valmierā, kas, tāpat kā Jēkabpils halle, arī jāpabeidz 2020. gadā, Rēzeknes tehnoloģiskās akadēmijas dienesta viesnīcas būvniecība, bet kā pabeigtie objekti  - autoceļu un kuģu piestātņu būvniecība un atjaunošana, Lubānas ezera aizsargdambja rekonstrukcija, Krimuldas novada tautas nama ēkas rekonstrukcija un citi.

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru