Uzvar gan “Jēkabpils juniori/JSS”, gan “Jēkabpils lūši”
Juris Šteinbergs

Nedēļas nogalē abas Jēkabpils volejbola komandas aizvadīja pirmos izlēgšanas spēļu  mačus savās līgās.
     Sestdien Nacionālajā līgā 1 “Jēkabpils juniori/JSS”, kas regulārajā čempionātā ieņēma 6. vietu, aizvadīja pirmo maču ceturtdaļfināla serijā līdz divām uzvarām  ar 3. vietā finišejušo vairākkārtējo līgas čempionu  VK “Ventspils”. Pirmais mačs notika Ventspilī. Jēkabpilieši aizraujošā spēlē  izcīnīja uzvaru ar 3:2 (25:11; 23:25; 25:18;  21:25; 16:14). “Juniori”  beidzot spēlēja savā labākajā sastāvā – ierindā pēc ilgāka laika bija gan Matīss Petjukevičs, gan Edgars Kalnozols, gan Kristers Dardzāns, tāpat komandai varēja palīdzēt arī Jānis Medenis un Reinis Prīdāns, kuri šai dienā nebija aizņemti  lielajā komandā. Jēkabpiliešu labā pa 14 punktiem guva R.Prīdāns un  Kristers Sils,  M. Petjukevičam -12,  J. Medenim - 11, K.  Dardzānam -9, bet E. Kalnozolam – 4 punkti. Vēl spēlēja libero Ritvars Elksnītis, bet Oskars Elksnītis un Edijs Krakops bija  rezervē.
  Nākamo sērijas maču komandas aizvadīs 23. martā Jēkabpilī.
    Savukārt svētdien Jēkabpils sporta namā pirmajā Credit24 Latvijas čempionāta pusfināla spēlē “Jēkabpils lūši” uzņēma siksto un neērto  “Daugavpils universitāti”. Jēkabpilieši sāka ar ierasto pamatsastāvu – Rihards Puķītis, Edvīns Skrūders, Zigurds Adamovičs, Vladislavs Blumbergs, Jānis Medenis, Ēriks Voroņko un Dāvis Melnis.
    Pirmo setu mājinieki aizvadīja pasīvi. Jau tā sākumā nonākuši iedzinējos ar 4:10, jēkabpilieši tā arī nespēja atspēlēties. Seta beigās Ē Voroņko un V. Blumbergu nomainīja M. Petjukevičs un K. Sils, savukārt R. Puķīša vietā nāca R. Prīdāns, bet šis maiņas rezultātu maz ietekmēja, un “lūši”  piekāpās ar 19:25.
    Otrajā setā Ē. Voroņklo un V. Blumbergs atgriezās laukumā, bet R. Prīdāns turpināja spēlēt. Jēkabpilieši šo spēles nogriezni uzvarēja pārliecinoši ar 25:16.
    Trešā seta ievadā notika stīvēšanās par katru punktu, bet vidusdaļā jēkabpiliešiem izdevās atrauties un galotnē “lūšiem” problēmu nebija – 25:19.
    Ceturtais sets pagāja krietni sīvākā cīņā. Nevienai no kamandām neizdevās atrauties, un vadībā bija gan viena, gan otra, bet ne vairāk par punktu. Tā tas bija līdz otrajamk tehniskajam pārtraukumam. Pēc tā daugavpilieši ieguva trīs punktu pārsvaru (18:21) un likās, ka mača uzvarētājs tiks noteikts piektajā setā. Šajā situācijā laukumā atgriezās komandas kapteinis R. Puķītis, un pakaļdzīšanās varāja sākties. Divi veiksmīgi bloki deva mājiniekiem vadību ar 22:21. Vēl punktu guva kaprteinis ar netveramu servi, bet pēc viesu kļūdas piespēlē rezultāts kļuva jau 24:22. Daugavpilieši emocionāli protestēja  pret  šādu tiesneša lēmumu, par ko saņēma pat divas dzeltenās kartītes. Pirmo mačbumbu "lūši" neizmantoja, bet nākamajā izspēlē punktu mačam ar sitienu bloks-auts pielika J. Medenis. “Jēkabpils lūši” uzvarēja ar 3:1 un sērijā līdz trim uzvarām izvirzījās vadībā ar 1:0.
    Rezultatīvākais mājiniekiem bija J. Medenis ar 20 punktiem, Ē. Voroņko – 16, bet Z. Adamovičam – 10.
   Nākamo spēli abas komandas aizvadīs trešdien, 14. martā,  Daugavpilī, bet trešā notiks Jēkabpilī 23. martā.
    Otrajā pusfinālā, kurā sacenšas “RTU/Robežsardze” un “Limbaži/MSĢ” rezutāts ir 1:0 limbažnieku labā. Pirmajā mačā Rīgā viņi sagādāja pārsteigumu,  uzvarot ar 3:2.