Vācu karavīri sakopj karavīru kapus  Daģos un Muktānos
Sagatavoja J. Apīnis

Aptuveni desmit gaisa spēku karavīru no Vācijas arī šogad piedalījās Tautas apvienības kara kapu kopšanai organizētajā kapu sakopšanas talkā Latvijā.
       10 dienu darba programmas laikā tika labiekārtota 850 m² lielā nomaļā kapsēta Daģos, kurā apbedīti ap 100 krievu un vācu karavīri, kas krituši laika posmā no 1915. līdz 1918. gadam pozīciju cīņās pie Daugavas. Aptuve­ni 100 gadus vecie Pirmā pasaules kara kapi bija iegrimuši līdz par 80 cm dziļumā zemē un aizauguši. Ar jauniem pamatiem, notīrītiem kapakmeņiem un sakoptiem apstādījumiem kapsēta atkal ir kļuvusi par cieņpilnu atceres vietu.
      Vācu karavīrus esot sevišķi iepriecinājusi vietējo iedzīvotāju ieinteresētība un vēlme sadarboties, nodrošinot darbam nepieciešamos materiālus. Svinīgajā noslēguma ceremonijā, kad tika nolikti arī vainagi, ar uzrunām uzstājās Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs  Aivars Vanags, Dvietes pagasta pārvaldniece Iveta Plone, Dunavas pagasta pārvaldes vadītājs Andris Balt­a­ruņķis un Tautas apvienības pilnvarotais Latvijā atvaļinātais pulkvedis Jānis Raciņš. Viņi visi brīdināja, godinādami kritušo piemiņu, ka miers nav pats par sevi sa-protams, bet gan tā saglabāšanai nepieciešams aktīvs darbs. Arī militārais atašejs pulkvedis Torstens Frīss, kas uz svinīgo ceremoniju bija ieradies speciāli no Viļņas, pateicās vācu karavīriem par darbu un kopā ar Latvijas puses pārstāvjiem godināja abos pasaules karos bojāgājušo cilvēku piemiņu.
      Vecākā virsniekvietnieka Mario Šlūtera vadībā arī Jēkabpils no­vada  Rubenes pagasta Muktānos  tika sakopti Pirmajā pasaules karā kritušo vācu karavīru kapi. Sakopšanas darbos piedalījās desmit karavīri. Viņi izcirta aizaugušās apbedījuma vietas, notīrīja 44 krustus un atjaunoja mūra nožogojumu.
Pēc darbu noslēguma  kapos notika piemiņas brīdis,  piedaloties arī pašvaldības pārstāvjiem.
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru