Vai nevajadzētu atkritumu urnas arī suņu mēsliem?
Sa­ga­ta­voja A. Vald­mane

 No jēkabpilietes G. Ap­­sī­tes saņēmām, lūk, šāda sa­tura vēstuli: 
«Gribēju jautāt – kā rast ri­sinājumu problēmai, kas skar suņu saimniekus? Daudz sliktu vārdu izskan par neapzinīgiem saimniekiem, kuri nesavāc aiz sava suņa atkritumus. Tā kā arī es esmu suņu īpašniece, tad tas skar arī mani. Bet – vai kāds vispār ir pievērsis uz­manību tam, cik tad ir tādu at­kritumu urnu, kur to suņa ka­ku likt? Pirms nosodoši kra­tīt ar pirkstu, vajadzētu par to padomāt. Man arī ne­sen viena kundze rādīja neapmierinātus žestus pat tad, kad suns nokārtojās tā­dā vietā, kur cilvēki nestaigā, un vienmēr viss ir aizaudzis ar garu zāli. Citur, ja ga­­dās «avārija», es atkritumus vien­mēr savācu. Savākt ir nieks, bet kur tos likt – tā jau ir problēma. Parkos ir betona konteineri. Bet kas notika, piemēram, šoziem? Pie­grūsti ar visādu drazu ar kal­nu, pa virsu sniega cepure ar kaudzi. Kad kļūst siltāks, sniegs izkūst, un tā dra­za peld ūdenī, ko neviens ne­aizvāc. Tāds skats vērojams Strū­ves parka konteineros un skvērā pie zirga. Es­tē­tis­ki, vai ne? Gadījās man diezgan komiska situācija, kad suns vēl bija ku­cēns. «Avā­rija» notika tieši pie domes ēkas sliekšņa. Savācu un domāju – kur tad likt? Sirds­apziņa neatļāva likt domes at­kritumu urniņā pie durvīm. Nesu uz pieturu pie grā­­matnīcas «Aisma». Vēl pie­­mērs – cilvēks ved suni no Vecpilsētas laukuma tā­lāk pa Brīvības ielu. Līdz skvē­ram pamatīgs gabals. Vai tad, ja notiek kāda «avārija», suņa izkārnījumu maisiņš jāmet urnā pie kāda veika­la, par ko veikala personāls nebūt nebūs ie­priecināts. Arī runājot ar citiem pa­ziņām, kuriem ir suņi, iz­skan tādas pašas domas, ka par atkritumu urnām tieši šā­dam mērķim nav padomāts».
Šīs vēstules sakarā sazinājos ar SIA «Jēkabpils pa­kal­pojumi».               
Atbilstoši sabiedrisko attiecību speciālistes Ievas Gādmanes sniegtajai in­for­­mācijai, šī nav pirmā rei­ze, kad «pie mums vēršas ie­dzīvotāji ar jautājumu par to, kad tiks uzstādītas urnas su­ņu ekskrementu savākšanai. Diemžēl nevaram sniegt at­bildi, jo šis jautājums ir jā­adresē Jēkabpils pašvaldībai. Ja pašvaldība dos uzdevu­­mu mums šādus konteinerus uzstādīt, mēs to darīsim.
Šobrīd vienīgais risinājums ir izmest suņu izkārnīju­mus jebkurā sadzīves at­kritumu konteinerā – suņu ek­skrementi ir kvalificējami kā sadzīves atkritumi un arī uti­lizējami kā sadzīves atkritumi.»             
 
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (8)

 1. Nesapratu?
  Nesapratu?
  pirms 1 gada

  Pie domes urnā neiemetu, gāju uz pieturu "Aisma". Nu jā, pie domes takš kungi,sanāk ka pieturā stāv necilvēki, tur var iemest.

  Atbildēt
 2. he he
  he he
  pirms 1 gada

  Suns bija gudrāks par saimnieci. Tas nolika kluci uz domes lieveņa. :DD

 3. A
  A
  pirms 1 gada

  Nu iemet parastajā urnā! Kaka tak maisiņā un nesmird. Kur problēma, nesaprotu. Vai tiešām kāds mazajā, nabadzīgajā Latvijā var tērēt desmitiem tūkstošu euro suņu kaku urnām? Nu var arī nest maisiņus uz mājām un gatavot kompostu mēslojumam vai aprakt zem savas ābeles

  Atbildēt
 4. āksts
  āksts
  pirms 1 gada

  Beigu beigās to maisiņu ar suņa kaku var iebāzt sev kabatā un iekāpjot autobusā Nr.5 to neuzkrītoši pārlikt blakussēdētāja (stāvētāja) somā. Var arī atstāt uz autobusa sēdekļa izpurinot to no maisiņa.

 5. Minna
  Minna
  pirms 1 gada

  Svaiga kaka smird ļļoti! Arī maisiņā..Un, suņu kakas kā komposts galīgi nav derīgs!

 6. Sala
  Sala
  pirms 1 gada

  Salā šādas speciālās urnas ir, vairākas uz aizsargdambja gar Sakas upi un pāris ciematā. Piekrītu, ka šādas urnas nepieciešamas vietās/maršrutos ko visbiežāk izmanto suņu saimnieki, taču pilsētas centrā, manurpāt, ierīkot šādas urnas būtu nelietderīgi - ir taču "parastās" atkritumu tvertnes gandrīz uz katra stūra, kur problēma - aizsien maisiņu un iemet jebkurā miskastē - ne tur smaka, ne kas cits...

  Atbildēt
 7. A
  A
  pirms 1 gada

  Nezinu kas ir Salā uz dambja, bet atkritumus no privātmājām Salas novads neizved. Pakozuha Salas novadā ar mātes pienu iezīdusies. Potjomkina sādža tā tava Sala

 8. vietējais
  vietējais
  pirms 1 gada

  Rasmiņ,noslēdz vispirms līgumu par atkritumu izvešanu un tad te raksti kārtējās muļķības.No manas lauku un kaimiņu mājām gan izved atkritumus ,nav nekādu problēmu.Nelaid kārtējo kašķi,jo uz citu rēķina ir nesmuki gribēt saņemt pakalpojumu.Tava "problēma " mums vietējiem sen zināma.

  Atbildēt

Pievienot komentāru