Vai šos kokus arī nozāģēs?
Ilze Bičevska

    –  Esmu ievērojusi, ka vietumis pilsētā uz kokiem tiek ar koši sarkanu krāsu uzpūsts punkts. Tā tos iezīmē tad, kad koki nolemti nozāģēšanai. Ikdienas gaitās bieži nākas pārvietoties pa Pasta ielu, un nu redzu, ka tās malā augošajiem ozoliem (es lēšu, ka tiem varētu būt jau ap simts gadiem) stumbra lejasdaļā ir uzkrāsoti šādi koši punkti. Vai arī šos iespaidīgos kokus plānots nocirst? Jēkabpilī, manuprāt, pārāk daudz izcērt kokus pilsētas apstādījumos. Un ozoli jau vispār ir tādi koki, kas aug ļoti lēni. Šie konkrētie vēl ir gana spēcīgi. Vai tie nolemti nociršanai sakarā ar ielas rekonstrukciju? Ja tā, vai tomēr nebija iespējams kokus pasaudzēt? – jautā jēkabpiliete. 
    Atbild Jēkabpils domes Pilsētsaimniecības departamenta ainavu tehniķe Mārīte Breimane: 
– Jā, šie koki tiks nozāģēti, jo Pasta ielas rekonstrukcijas gaitā te paredzēts ierīkot komunikācijas. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (16)

 1. jēe!
  jēe!
  pirms 10 mēnešiem

  koku bendēšana jēkabpilī nekad nebeigsies, paskatieties kaut vai kāda palikusi Rīgas iela kad visus izzāģēja - kā tuksnesis, akmeņi, smiltis un putekļi. Laikam jau maz jēkabpils visas latvijas mērogā izskanējusi ar negatīvām ziņām, vajadzētu vēl Latvijas TV parādīt, kā Ošukalna projekta laikā pilnīgi veselus ozolus izzāģēs, tad varbūt atjēgtos. Un iedzīvotāji arī kā aitas, ne pret ko neiebilst

  Atbildēt
 2. he he
  he he
  pirms 10 mēnešiem

  Lieli koki pilsētā nav vajadzīgi. Tie noēno logus, var nolūst kāds zars vai pats koks un uzveltie uz galvas vētras laikā, daudz lapu jāgrābj utt. Labāk ir vidēja lieluma koki. Lai stāda vietā jaunus, gan izaugs, ko tur kreņķēties. Tā jau tā Pasta iela ir šaura ar pussabrukušām mājām, traks skats uz dzīvi.

  Atbildēt
 3. Dusmas
  Dusmas
  pirms 10 mēnešiem

  Šito cinisko "daiļdārznieci"zāĝētāju sen vajadzētu izzāĝēt no pilsētas!

 4. aaa
  aaa
  pirms 10 mēnešiem

  Piekrītu Dusmām par visiem 100 procentiem! Nahren viņa tur vajadzīga? Ainavu tehniķe, kura to vien dara kā piekrīt izzāģēt visus kokus, kurus biznesmeņi pasūta? Tā aibavu tehniķe kādu kpku ir izglābusi no nozāģēšanas? Vai arī viņas ainavās kpkiem nav vietas?

  Atbildēt
 5. nata
  nata
  pirms 10 mēnešiem

  Ludzu beidziet zagetkokus.plikas ielas,paskatoties uz rigas ielu sausmas,viss izzagets.

  Atbildēt
 6. aha
  aha
  pirms 10 mēnešiem

  Nu bet vismaz mašīnas ir kur nolikt, garas kabatas. Koku ir pietiekoši. Bet Breimani točna vajadzētu palaist, tolka no viņas nav.

 7. Ha
  Ha
  pirms 10 mēnešiem

  Ir gan tolka no Breimanes,jo viņas figūras īpatnības ļauj aizņemt divus krēslus uzreiz. Tātad viens algas ietaupījums. Un tad vēl pašreizējās domes darbības liek secināt,jo glupāks darbinieks ,jo labāks.

  Atbildēt
 8. ainavu arhitekte
  ainavu arhitekte
  pirms 10 mēnešiem

  reti kurš zina ka domē bez breimanes vairākus gadus ir vēl arī otrs amats - ainavu arhitekte. vai kāds ir dzirdējis, ko šī dāma ir paveikusi pilsētas apzaļumošanā?

  Atbildēt
 9. xxl
  xxl
  pirms 10 mēnešiem

  Lasu , un tas Breimanes komentārs, tad par kokiem atbildīga ir viņa, nevis ainavu arhitekte. Bet gribu teikt , ka neviena , sevi cienoša pilsēta ( un tādus piemērus varētu nosaukt) tik necienīgi neattiecas pret dižkokiem pilsētā, šinī gadījumā ozoliem. Nemaz nerunāsim par Eiropu, kur atrod risinājumu ( iebūvējot pat starp ēkām) Nu gan "dzelžains arguments" - jāļiek komunikācijas, viegls un ātrs risinājums! Arī liepas pie koledžas nobendēja. Kas notiek ?

 10. to/xxl
  to/xxl
  pirms 10 mēnešiem

  ko nu te piesauc eiropu? pastalnieki pa 30 gadiem neatkarības visu savu zemi nolaiduši līdz kliņķim, puse latvijas aizlaidusies. bet ko tie duraki tur ozolus piestādīja? varēja ceriņus, jasmīnus sastādīt.

 11. pilsētsaimniecības darbiniece
  pilsētsaimniecības darbiniece
  pirms 10 mēnešiem

  tā daiļdārzniece taču ir garde? kas saņem lielo algu bet par ko? vēl salceviča laikā ielikta, rotē pa iestādēm, bija laikam kultūras pārvaldē iepriekš. Meistars uz visām rokām

 12. xxl - to
  xxl - to
  pirms 10 mēnešiem

  Vēl labāk alkšņus, vai ne ? Un neuzskatu , ka mani senči bija duraki , tas tā, starp citu!

  Atbildēt
 13. qqq
  qqq
  pirms 10 mēnešiem

  zāģēs arī liepas, kas gar Zaļo ielu, sākot no krustojuma ar Pasta ielu, ir jau iezīmētas ar sarkanu

  Atbildēt
 14. vietējā
  vietējā
  pirms 10 mēnešiem

  Jāceļ augšā sabiedrība! Rīgā tādā veidā kokus nosargāja. Un cien . ainavu tehniķe , lūdzu aizej ar labu ! Paldies sabiedrības modrajai acij! Vēl viss nav zaudēts.

  Atbildēt
 15. motorzāģis
  motorzāģis
  pirms 10 mēnešiem

  Lēmums par kokiem pareizs. Cita izeja nav iespējama,ja gribam plašāku un ērtāku ielu. Ozoli nav piemēroti stādīšanai pilsētās gar ielām, tiem jāaug laukos. Nezinu kāds ir šis projekts, bet pieļauju,ka tajā ir paredzēta arī apzaļumošanu veikt no jauna, tas jājautā arhitektei.

  Atbildēt
 16. Leks
  Leks
  pirms 9 mēnešiem

  Visu tu ļoti labi zini:))) vai tad nepietiek ielai,kas ir vienvirziena,tagadējā platuma? Un tu kaut vienu ozolu esi iestādījusi?

Pievienot komentāru