Vai vērts pirkt KASKO polisi savam auto?
Apmaksāts raksts

Ikviens, kuram pieder auto, būs kaut mazliet informēts par to, kas ir OCTA un KASKO polises, un kā tās atšķiras. OCTA ir apdrošināšana, kas jāiegādājas ikviena sauszemes transportlīdzekļa īpašniekam, ja tas piedalās satiksmē. Savukārt KASKO sedz krietni vairāk risku un piedāvā dažādas priekšrocības. Iepazīsimies ar šiem abiem polišu veidiem, lai saprastu, vai mums nepieciešamas tās abas, vai arī varam iztikt tikai ar OCTA.
    OCTA polise pasargā tās īpašnieku no izdevumiem, kas viņa izraisīta negadījuma rezultātā radušies trešajām personām vai to mantai. Šajā gadījumā trešā persona var būt ne tikai otras automašīnas vadītājs, bet arī avārijas izraisītāja auto pasažieri. Tajā pašā laikā nedrīkst aizmirst, ka OCTA nesedz izdevumus polises īpašniekam, proti, personai, kas izraisījusi negadījumu. Tas nozīmē, ka izmaksas par avārijas rezultātā gūtajām traumām un automašīnas remontu būs jāsedz no paša kabatas. Lai arī mēs no OCTA iegādes izvairīties nevaram, jo tā ir obligāta, mēs tomēr varam lūkoties pēc apdrošinātāja, kas piedāvā izdevīgākus līguma nosacījumus un cenas saviem klientiem. 
    KASKO polise būs piemērota tiem auto īpašniekiem, kuri vēlas justies droši un pasargāti, jo tiek segtas dažādas izmaksas, tai skaitā arī tās, kuras radušās pašam negadījuma izraisītājam. Tas nozīmē, ka KASKO izmaksas šajā gadījumā nereti ir krietni vien mazākas nekā tās, ar kurām sastopas cilvēki, kas šo polisi neiegādājas. Ja OCTA apdrošināšanas segums, kā aprakstīts iepriekš, pie dažādiem apdrošinātājiem neatšķiras, tad KASKO piedāvā daudzpusīgas variācijas, no kurām katrs var izvēlēties sev tīkamāko un piemērotāko. 
     Compensa ir viens no pazīstamākajiem un uzticamākajiem apdrošinātājiem Latvijā, kas saviem klientiem sniedz pakalpojumus jau vairākus gadus, tai skaitā arī piedāvājot KASKO polisi ar visu risku apdrošināšanu. Tas nozīmē, ka varēsi saņemt kompensāciju no Compensa gadījumos, kad:
 • Būs notikusi avārija un bojāts transportlīdzeklis;
 • Auto būs sasists;
 • Automašīna tiks apzagta vai nozagta;
 • Transportlīdzekli būs sabojājis mājdzīvnieks vai dabas stihijas, ūdens un uguns;
 • Būs notikusi sadursme ar meža dzīvnieku, kā rezultātā cietis auto.
    Lai saņemtu atlīdzību, pieteikums Compensa jāiesniedz ne vēlāk kā 3 dienas pēc notikušā. Pēc tam tas tiks rūpīgi izskatīts, un klients saņems atbildi. 
Atšķirībā no citiem apdrošinātājiem, Compensa šobrīd piedāvā īpaši izdevīgu priekšrocību, kas ir ceļu satiksmes negadījums bez pašriska. Tiem, kas vēl nezina, ko nozīmē “pašrisks”, vērts atcerēties, ka tā ir zaudējumu daļa, ko brīdī, kad iestājas apdrošināšanas gadījums, klients sedz pats. Protams, ikviens klients vēlas, lai pašrisks būtu zemāks, jo, ja tas ir, piemēram, 50 eiro, tad pārējās izmaksas, kas šo summu pārsniedz, sedz apdrošinātājs. 
     Compensa klientiem ir iespēja izmantot priekšrocību, nemaksājot pašrisku. Tas attiecas uz situācijām, kad ir notikusi transportlīdzekļu sadursme un iesniegts saskaņotais paziņojums vai policijas izziņa. Turklāt šī priekšrocība pieejama arī tiem, kas izraisījuši sadursmi. 
      Domājot par citām priekšrocībām, kuras pieejamas, iegādājoties KASKO polisi pie Compensa, noteikti jāpiemin tas, ka gadījumos, kad transportlīdzeklis būs tik ļoti sabojāts, ka ar to nevarēs braukt vai arī tas būs nozagts, Compensa nodrošinās aizvietošanas auto, lai tu varētu turpināt bez bažām doties savās ikdienas gaitās.
    Un, protams, nedrīkst arī aizmirst diennakts tehnisko palīdzību. Nobloķējušās auto durvis, pēkšņi beigusies degviela… tās ir tikai dažas problēmas, kuras tev palīdzēs atrisināt zinoši speciālisti, ja iegādāsies Compensa KASKO. Ienāc – Compensa.lv jau tagad!
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (11)

 1. GedertsPiebriedis
  GedertsPiebriedis
  pirms 2 gadiem

  Man jau knap Oktai pietiek, tad kur vel Kaskai lai sagrabin! Lai ņem bieze, kam jauns mašīns!

  Atbildēt
 2. bezkaunīgais sivēns
  bezkaunīgais sivēns
  pirms 2 gadiem

  Baigie jau tehniskās palīdzības sniedzēji,durvi dabūt vaļā prot praktiski jebkurš ...padsmitgadnieka ka nemetās.

  Atbildēt
 3. īpaši stulbs
  īpaši stulbs
  pirms 2 gadiem

  Esam nostādīti grūtas izvēles priekšā. Bez jēgas jau šāds raksts nebūtu publicēts. Var noprast, ka valdība autoīpašniekiem gatavo kārtējos apgrūtinājumus. Acīmredzot ir bijusi slepenas informācijas noplūde jeb valsts noslēpuma nelikumīga izgaismošana.

  Atbildēt
 4. zinātājs
  zinātājs
  pirms 2 gadiem

  Pat nezinu, ko teikt.

  Atbildēt
 5. Par labu kasko
  Par labu kasko
  pirms 7 mēnešiem

  Es noteikti esmu viens no tiem, kas izvēlas iegādāties KASKO. Labāk apdrošināties un gulēt mierīgi!

  Atbildēt
 6. Valdis
  Valdis
  pirms 7 mēnešiem

  Pilnīgi piekrītu! Arī es izvēlos KASKO tieši tāpat - sirdmieram. Vienīgais, ko paskatos, izčekoju interneta kalkulatoru - https://www.manapolise.lv/kasko lai atrastu attiecīgajam brīdim izdevīgāko un piemērotāko KASKO. Nav jēga pārmaksāt, ja var to nedarīt. ;)

 7. Auto grabaža
  Auto grabaža
  pirms 7 mēnešiem

  15+ vecām automašīnām nafig nekāds kasko nav vajadzīgs. Velta naudas izšķiešana, lai uzvārītos apdrošinātāji. Pietiek, jau ka octa dīrā piecas ādas.

 8. Ilze
  Ilze
  pirms 6 mēnešiem

  Jūs protams neticēsiet, bet esmu, laikam, viss veiksmīgākā no neveiksmīgākām meitene - ever! Nolēmu pagaišā gadā iegādāties KASKO savam salīdzinoši jaunam auto (2013 gada izlaidums). Caur manapolise.lv atradu sev izdevīgāko variantu. Trīs mēnešu laikā iekļuvu veselos 5 auto negadījumos. Tie bija nelieli, bet bojājumi bija redzami. KASKO visu nosedza, arī tajos gadījumos, kad biju vainīga. Veiksmīgi paņemu KASKO, bet summa man ir milzīga tagad. Ļoti paveicās, bet tagad jābrauc daudz uzmanīgāk.

  Atbildēt
 9. Ilzei
  Ilzei
  pirms 6 mēnešiem

  Neticam mēs tev, Ilze! Neticam!

 10. Kasko
  Kasko
  pirms 1 mēneša

  Nu ja jauto vērtībā ir virs 4000 eiro, tad tīri matemātiski ir vērts ņemt kasko. Jo remntdarbi vienkārši neatmaksāsies. Lētākam auto vēl var pakalkulēt.

  Atbildēt
 11. Itālis
  Itālis
  pirms 1 mēneša

  https://www.manapolise.lv/kasko atradīsi labāko cenu. Nav svarīgi kādam modelim.

Pievienot komentāru