Vai vērts pirkt KASKO polisi savam auto?
Apmaksāts raksts

Ikviens, kuram pieder auto, būs kaut mazliet informēts par to, kas ir OCTA un KASKO polises, un kā tās atšķiras. OCTA ir apdrošināšana, kas jāiegādājas ikviena sauszemes transportlīdzekļa īpašniekam, ja tas piedalās satiksmē. Savukārt KASKO sedz krietni vairāk risku un piedāvā dažādas priekšrocības. Iepazīsimies ar šiem abiem polišu veidiem, lai saprastu, vai mums nepieciešamas tās abas, vai arī varam iztikt tikai ar OCTA.
    OCTA polise pasargā tās īpašnieku no izdevumiem, kas viņa izraisīta negadījuma rezultātā radušies trešajām personām vai to mantai. Šajā gadījumā trešā persona var būt ne tikai otras automašīnas vadītājs, bet arī avārijas izraisītāja auto pasažieri. Tajā pašā laikā nedrīkst aizmirst, ka OCTA nesedz izdevumus polises īpašniekam, proti, personai, kas izraisījusi negadījumu. Tas nozīmē, ka izmaksas par avārijas rezultātā gūtajām traumām un automašīnas remontu būs jāsedz no paša kabatas. Lai arī mēs no OCTA iegādes izvairīties nevaram, jo tā ir obligāta, mēs tomēr varam lūkoties pēc apdrošinātāja, kas piedāvā izdevīgākus līguma nosacījumus un cenas saviem klientiem. 
    KASKO polise būs piemērota tiem auto īpašniekiem, kuri vēlas justies droši un pasargāti, jo tiek segtas dažādas izmaksas, tai skaitā arī tās, kuras radušās pašam negadījuma izraisītājam. Tas nozīmē, ka KASKO izmaksas šajā gadījumā nereti ir krietni vien mazākas nekā tās, ar kurām sastopas cilvēki, kas šo polisi neiegādājas. Ja OCTA apdrošināšanas segums, kā aprakstīts iepriekš, pie dažādiem apdrošinātājiem neatšķiras, tad KASKO piedāvā daudzpusīgas variācijas, no kurām katrs var izvēlēties sev tīkamāko un piemērotāko. 
     Compensa ir viens no pazīstamākajiem un uzticamākajiem apdrošinātājiem Latvijā, kas saviem klientiem sniedz pakalpojumus jau vairākus gadus, tai skaitā arī piedāvājot KASKO polisi ar visu risku apdrošināšanu. Tas nozīmē, ka varēsi saņemt kompensāciju no Compensa gadījumos, kad:
 • Būs notikusi avārija un bojāts transportlīdzeklis;
 • Auto būs sasists;
 • Automašīna tiks apzagta vai nozagta;
 • Transportlīdzekli būs sabojājis mājdzīvnieks vai dabas stihijas, ūdens un uguns;
 • Būs notikusi sadursme ar meža dzīvnieku, kā rezultātā cietis auto.
    Lai saņemtu atlīdzību, pieteikums Compensa jāiesniedz ne vēlāk kā 3 dienas pēc notikušā. Pēc tam tas tiks rūpīgi izskatīts, un klients saņems atbildi. 
Atšķirībā no citiem apdrošinātājiem, Compensa šobrīd piedāvā īpaši izdevīgu priekšrocību, kas ir ceļu satiksmes negadījums bez pašriska. Tiem, kas vēl nezina, ko nozīmē “pašrisks”, vērts atcerēties, ka tā ir zaudējumu daļa, ko brīdī, kad iestājas apdrošināšanas gadījums, klients sedz pats. Protams, ikviens klients vēlas, lai pašrisks būtu zemāks, jo, ja tas ir, piemēram, 50 eiro, tad pārējās izmaksas, kas šo summu pārsniedz, sedz apdrošinātājs. 
     Compensa klientiem ir iespēja izmantot priekšrocību, nemaksājot pašrisku. Tas attiecas uz situācijām, kad ir notikusi transportlīdzekļu sadursme un iesniegts saskaņotais paziņojums vai policijas izziņa. Turklāt šī priekšrocība pieejama arī tiem, kas izraisījuši sadursmi. 
      Domājot par citām priekšrocībām, kuras pieejamas, iegādājoties KASKO polisi pie Compensa, noteikti jāpiemin tas, ka gadījumos, kad transportlīdzeklis būs tik ļoti sabojāts, ka ar to nevarēs braukt vai arī tas būs nozagts, Compensa nodrošinās aizvietošanas auto, lai tu varētu turpināt bez bažām doties savās ikdienas gaitās.
    Un, protams, nedrīkst arī aizmirst diennakts tehnisko palīdzību. Nobloķējušās auto durvis, pēkšņi beigusies degviela… tās ir tikai dažas problēmas, kuras tev palīdzēs atrisināt zinoši speciālisti, ja iegādāsies Compensa KASKO. Ienāc – Compensa.lv jau tagad!
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (4)

 1. GedertsPiebriedis
  GedertsPiebriedis
  pirms 11 mēnešiem

  Man jau knap Oktai pietiek, tad kur vel Kaskai lai sagrabin! Lai ņem bieze, kam jauns mašīns!

  Atbildēt
 2. bezkaunīgais sivēns
  bezkaunīgais sivēns
  pirms 11 mēnešiem

  Baigie jau tehniskās palīdzības sniedzēji,durvi dabūt vaļā prot praktiski jebkurš ...padsmitgadnieka ka nemetās.

  Atbildēt
 3. īpaši stulbs
  īpaši stulbs
  pirms 11 mēnešiem

  Esam nostādīti grūtas izvēles priekšā. Bez jēgas jau šāds raksts nebūtu publicēts. Var noprast, ka valdība autoīpašniekiem gatavo kārtējos apgrūtinājumus. Acīmredzot ir bijusi slepenas informācijas noplūde jeb valsts noslēpuma nelikumīga izgaismošana.

  Atbildēt
 4. zinātājs
  zinātājs
  pirms 11 mēnešiem

  Pat nezinu, ko teikt.

  Atbildēt

Pievienot komentāru