Vairāk nekā 6 tūkstoši pensionāru kļūdas dēļ  kļūst par nodokļu parādniekiem
Sagatavoja J. Apīnis

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) ziņo, ka kļūdainas datu apstrādes rezultātā Valsts ieņēmumu dienestam ir nosūtījusi nepareizus datus par 6 098 pensiju saņēmējiem, uzrādot lielākus ienākumus. Šīm personām VID gada ienākumu deklarācijās kļūdaini uzrādās iedzīvotāju ienākuma nodokļa parāds.
     Kļūda radusies tiem pensiju saņēmējiem, kuriem 2018. gadā tika pārrēķināts pensijas vai piemaksas pie pensijas apmērs, piemēram, veikti pensiju pārrēķini, kapitāla pārskatīšana vai paaugstināta piemaksa par stāžu, kā rezultātā ir pārrēķināts arī  iedzīvotāju ienākuma nodoklis.
     VSAA norāda, ka risina problēmu, lai iespējami ātri veiktu labojumus un nosūtītu VID precīzu informāciju. Ja pensionāram rodas ne­skaidrības saistībā ar VSAA izmaksātajiem ienākumiem par 2018. gadu, var vērsties jebkurā VSAA klientu apkalpošanas centrā vai zvanīt uz VSAA informatīvo tālruni 64507020. 
VSAA atvainojas klientiem par radušos situāciju.
     Savukārt VID norāda, ka iedzīvotājiem šo VSAA kļūdaino aprēķinu dēļ nav jācieš, un viņiem nebūs nepamatoti jāšķiras no saviem līdzekļiem. Tiklīdz VID saņems no VSAA precizētos datus, dienests veiks šīm personām nodokļu pārrēķinu, balstoties uz patieso informāciju. Visos gadījumos, kad nodokļu parāds nestrādājošiem pensionāriem izrādīsies aprēķināts nepamatoti un cilvēks to jau būs iemaksājis valsts budžetā, VID veiks pārrēķinu, informēs personu par tā rezultātiem un atmaksās dēļ neprecīzajiem VSAA datiem nepamatoti sarēķināto summu.
     VID aicina nestrādājošos pensionārus  nogaidīt ar gada ienākumu deklarācijas iesniegšanu un neveikt tajā redzamās nodokļa starpības (parāda) samaksu. 
 
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru