Vairāki krājkonti dažādām vajadzībām
Apmaksāts raksts

Cilvēkiem parasti ir tikai viens krājkonts - ārkārtas izdevumiem. Pamatā tas ir pietiekams risinājums, bet daudzi ar laiku saprot, ka ir dažādi nestandarta izdevumi, un ne visi tie patiesi ir ārkārtas gadījumi. Reizi pusgadā vai gadā jāmaksā par auto apdrošināšanu vai remontu, jaunām mēbelēm vai gadžetiem. 
 
Kādi dažādi krājkonti varētu būt nepieciešami?
 
1. Ārkārtas izdevumiem
Prioritāte: augstākā
Stratēģija: ietaupīt par katru cenu
 
Šim jābūt drošības spilvenam pret dzīves neprognozējamību. Ieteicams te iekrāt līdzekļus četru līdz sešu mēnešu ienākumu apjomā. Šis konts ir pēdējā iespēja, kur pasmelties, kad ir nepieciešama papildu nauda. Tas nepieciešams tikai ārkārtas situācijām.
 
Kad uzkrājums ir sasniedzis 6 mēnešu ienākumu līmeni, līdzekļus var pārskaitīt uz pārējiem krājkontiem, bet, kad šeit ir iztrūkums, tam jābūt galvenam fokusam, galvenam krājkontam, kas tiek papildināts.
 
2. Ceļojumiem
Prioritāte: zema
Stratēģija: iztērē un uzpildi
 
Ceļo tad, kad Tev ir līdzekļi un kad ceļojuma nauda iztērēta, uzkrāj to nākamam piedzīvojumam. Tādējādi var samazināt patēriņa kredītu izmantošanu šim mērķim un izmantot to svarīgākiem notikumiem, ja pietrūkst līdzekļu krājkontos.
 
Ieteicams, ka šis konts veido apmēram 10% no gada ienākumiem. Piemēram, ja gada kopējā alga ir 15000 eiro, tad būtu labi atvēlēt šim kontam 1500 eiro, kas pietiktu labam ceļojumam vienai personai. Attiecīgi pie lielākiem ieņēmumiem ir iespēja uzkrāt vairāk, lai varētu ceļot ar ģimeni vai biežāk, 2 reizes gadā.
 
3. Ar transportlīdzekli saistītiem izdevumiem
Prioritāte: vidēja
Stratēģija: veidot, regulāri izmantot
 
Šim jābūt krājkontam, kur tiek uzkrāts visiem ar auto vai citu transportlīdzekli saistītiem izdevumiem. Automašīnas apdrošināšana, reģistrācijas izdevumi, eļļas maiņa, apkope - visiem šiem izdevumiem nauda tiek izņemta no šī krājkonta. 
 
Zinot auto izdevumus, var ātri izveidot nepieciešamo uzkrājumu. Ne vienmēr ir tik lieli izdevumi cik izveidots uzkrājums, bet tad var turpināt to veidot, ja mērķis ir kādu dienu izmantot šo krājkontu, lai nopirktu nākamo auto vai citu transportlīdzekli, piemēram, skūteri. 
 
4. Luksusa tēriņi
Prioritāte: zema
Stratēģija: sakrāt, lai veiktu pirkumu
 
Datori un citi gadžeti ātri noveco. Tirgū parādās jaunas tehnoloģijas. Katram noteikti ir saraksts ar lietām, kuras ir vēlme agri vai vēlu atjaunot, iegādāties jaunākas versijas tam, bet tajā pašā laikā nav nekādas steigas to darīt.
 
5. Dāvanu izdevumi
Prioritāte: vidēja
Stratēģija: iztērēt un piepildīt
 
Gadās, ka dāvanu saraksts gada laikā veidojas uz vairākām lapām - dzimšanas dienas, dažādās svētku dienas, Ziemassvētku dāvanas. Sevišķi aktuāli tas ir ģimenēm ar bēniem. Bērni nesapratīs dāvanu iztrūkumu savā ikdienā. Tāpēc tam ir jāatvēl zināma daļa līdzekļu, kas vidēji gadu no gada nemainās. Te var likt klāt arī dažādus labdarības pasākumus vai ziedojumus. 
 
Dažādu krājkontu izveide var palīdzēt veiksmīgāk tikt galā ar finansēm ilgtermiņā, mazinot lielus izdevumus. Daudzi izdevumi, kas mums šķiet neparedzami, tomēr ir paredzami un tos var plānot vismaz pusgadu, gadu uz priekšu, attiecīgi arī labāk tiem sagatavojoties.

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. Volstrītas vilks
    Volstrītas vilks
    pirms 1 nedēļas

    Atver kaut desmit krājkontus - no tā jau naudas vairāk nebūs. Pie tam, ja banka sāks ieturēt konta apkalpošanas maksu, kāre krāt krājkopntos ātri pāries.

    Atbildēt

Pievienot komentāru