Vakcinēties pret gripu vairs nav vēlams
Jānis Apīnis

«Tuvojas gripas sezona. Plašsaziņas līdzekļos mediķi un  Veselības ministrijas iestāžu amatpersonas regulāri aicina potēties pret gripu. Diemžēl Jēkabpils poliklīnīkas vakcinācijas kabinetā tas nav iespējams – nav vakcīnu. Tās bijušas tikai īsu laiku. Poliklīnikas reģistratūrā uz jautājumu, vai būs un kad būs, atbild ļoti nelaipni – neko nezinām. Kāpēc šāda situācija? Zvanot uz vairākām Rīgas  ārstniecības iestādēm, uzzināju, ka tur vakcīnas ir. Vai potēties jābrauc uz Rīgu?» – šādu jautājumu saņēma BD redakcija. 
    Izskaidrot situāciju un atbildēt uz  šo jautāumu lūdzu SIA «Jēkabpils reģionālā slimnīca» valdes locekli Innu Budovsku. Publicē­jam viņas atbildi.
     – Gripas vakcīnas bija pieejamas Jēkabpils poliklīnikā 3 mēnešu laikā – no 12. septembra līdz 14. de­cembrim, nodrošinot iedzīvotājiem iespēju vakcinēties pirms gripas sezonas sākuma. Šobrīd vakcinēties pret gripu nav vēlams, jo ir apstiprināts pirmais gripas saslimšanas gadījums Jē­kabpilī. Vakcinējoties pret gripu, pastāv iespēja, ka cilvēks jau ir inficējies ar gripu. Līdz ar to vakcīna ir bīstama veselībai. 
    Pirmās gripas pazīmes pēc inficēšanās parādās pēc 48–72 stundām, var būt arī no 24 stundām līdz 7 dienām. Gripai raksturīgs: pēkšņs sākums; galvassāpes; drudzis; paaugstināta temperatūra; kaulu laušanas sajūta; aizlikts deguns bez iesnām un sauss, rejošs klepus. 
    Gripas sezonas laikā ieteikums iedzīvotājiem ir pēc iespējas retāk apmeklēt masu pasākumus slēgtās telpās, vēdināt telpas un rūpīgi mazgāt rokas ar ziepēm vairākas reizes dienā. Veselīgs uzturs un apģērbs, piemērots laikapstākļiem, palīdzēs mums visiem pārdzīvot šo gripas sezonu un nesaslimt. Aicinām iedzīvotājus laikus padomāt par potēšanos pirms nākamās gripas sezonas sākuma. It īpaši tiek aicināti laikus potēties riska grupu pārstāvji: vecāka gadagājuma cilvēki; grūtnieces un mazi bērni; cilvēki ar smagām un hroniskām slimībām; cilvēki ar vāju imunitāti; cilvēki, kuriem ikdienā ir jākomunicē ar daudziem citiem, – no­rāda Inna Bu­dov­ska. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru