Valsts svētku pasākumi lauku tautas namos sola daudzveidīgu programmu
ILZE BIČEVSKA

Tuvojas 18. novembris, Latvijas 104. dzimšanas diena, un novada tautas namos tradicionāli notiek valsts svētku koncerti, kuros uzstājas gan viesmākslinieki, gan pašu amatieru kolektīvi, un šie koncerti  klausītājiem ir bezmaksas pasākumi. Kādu programmu šogad piedāvā mūsu lauku tautas nami un kultūras darbinieki?
    Antūžu tautas namā 19. novembrī pulksten 19.00 būs svētku koncerts «Teātru tenori Latvijai», kurā uzstāsies aktieri Mārtiņš Brūveris, Emīls Kivlenieks un Kristians Kareļins. –  Šajā dienā godināsim arī pagasta iedzīvotājus, kuriem apritējuši 80, 85, 90 gadu, un arī tos jubilārus, kam jau virs deviņdesmit gadiem. Kopumā uz pa­sākumu aicināti 23 Variešu pagasta iedzīvotāji, –  stāsta Antūžu tautas nama vadītāja Anita Ruliete. Svētku dienas noslēgumā, pulksten 21.00, deju būs vakars kopā ar grupu «Starpbrīdis». Ieeja uz abiem pasākumiem –  bez maksas. 
     Atašienes tautas namā 19. novembrī pulksten 18.00 būs koncerts «Sirds stāsti Latvijai», kurā muzicēs Sabīne Krilova (mecosoprāns) un instrumentālais ansamblis «Trendo» – Ma­dara Kalniņa (klavieres), Arina Bardova (vijole), Aija Linde (alts), Elīza Sestule (čells) un Uģis Upenieks (sitamie instrumenti). Uz koncertu ieeja –  bez maksas. –  Izskanēs gan latviešu, gan ārzemju komponistu kā populārā, tā akadēmiskā mūzika. Klausītājiem piedāvāsim tautā zināmus un iecienītus skaņdarbus, –  informē Sabīne Krilova. Vēl šajā vakarā pulksten 22.00 būs balle ar grupu «Zelta jauda». Ballē ieeja –  par maksu.
     Dignājas tautas namā 19. novembrī pulksten 18.00 izskanēs grupas «Baltie lāči» svētku koncerts. Ieeja –   par brīvu.
   Elkšņu tautas namā 17. novembrī pulksten 16.00 uzstāsies pagasta jauktais vokālais ansamblis «Tik un tā». –  Būs ģimeniska vakarēšana, uz ko aicināti vietējie iedzīvotāji, sacīsim paldies aktīvākajiem cilvēkiem sabiedriskajā darbā, kā arī vietējiem uzņēmējiem, kuri sponsorējuši kultūras pasākumus, –  stāsta tautas nama vadītāja Aina Gu­oģe. 
    Turpinot iepriekšējos gados aizsākto tradīciju, arī šogad par godu Latvijas 104. dzimšanas dienai Valsts prezidenta kanceleja, Kul-tūras ministrija un VSIA «Latvijas koncerti» rīko 18. novembra koncertus Latvijas vēsturiskajos novados: Vid­zemē, Zemgalē, Kurzemē, Latgalē un Sēlijā. Sēlijas koncerts šogad notiks 18. novembrī Gārsenes tautas namā,  kur pulksten 17.00 ar latviešu kormūzikas klasikas programmu «Diena aust» uzstāsies «Latvijas Radio koris» (diriģents Sigvards Kļava). Programmā –  latviešu kormūzikas dārgumi. Latvijas Radio koris ir viens no Eiropas spožākajiem profesionālajiem ka­merkoriem, kas ne tikai meklē un atklāj arvien jaunas kormūzikas dziedāšanas novitātes, bet arī mērķtiecīgi nes Latvijas vārdu un latviešu mūziku tālu aiz mūsu valsts robežām. Koris sasniedzis to meistarības slieksni, kad tā vārds kļuvis par atpazīstamu zīmolu un kvalitātes garantu. –  Pēc koncerta pulksten 18.30 mums būs lāpu gājiens maršrutā: Gār­senes tautas nams-represēto piemiņas vieta, kur paredzēta arī jaunsargu zvēresta nodošanas ceremonija, –  stāsta Gārsenes tautas nama vadītāja Kristiana Kalniete.
     Krustpils pagastā 18. novembrī pulksten 17.00 notiks tradicionālais lāpu gājiens no Prižu avēnijas lielā akmens līdz Daugavas krastam. –  To tāpat kā citus gadus kopīgi organizē tautas nams un pagasta iedzīvotāju kopiena. Agrāk gājiens noslēdzās pie «Vīn­kalnu» ražošanas ēkas, bet tagad ejam tālāk – līdz Daugavas krastam. Pa ceļam gājiena dalībnieki piestāj pie Prižu avēnijas mājām, kuru saimnieki gājiena dalībniekus sagaida ar cienastu. Neatņemama svētku vakara lieta ir ugunskurs, mūzika un pašu iedzīvotāju sarūpēts lielais zupas katls, kā arī individuāli atnestie cienasti. Pie savējiem šajā dienā ciemos atbrauc tālāki radinieki, tāpat allaž gājiena dalībnieku vidū ir jēkabpilieši, ku­riem pie mums ļoti patīk, –  stāsta Spuņģēnu tautas nama vadītāja Anita Ozo­liņa.
Lones tautas namā valsts svētku pasākumā 17. no-vembrī pulksten  18.00 muzicēs Viesītes Mūzikas skolas audzēkņi.
    Mežāres tautas namā 19. novembrī pulksten 18.00 valsts svētkiem veltītajā koncertā izskanēs Santas Sāres koncertstāsts «Es zīmēju Latviju četros gadalaikos», kurā apvienotas skaistākās latviešu dziesmas, kas stāsta par Latviju četros gadalaikos. Piedalās pianists Ģirts Ripa un perkusionists Mārcis Kalniņš. Šajā koncertprogrammā izskanēs skanīgas latviešu dziesmas,  kuras varēs dziedāt līdzi arī klausītāji.  –  Mūsu programma aicina klausītāju uz brīdi atstāt aiz durvīm ikdienas rūpes un caur dziesmu izdzīvot patiesu, dziļu un izjustu stāstu par mūsu skaisto zemi Latviju, –  informē Santa Sāre. 
     Rites tautas namā 19. novembrī pulksten 17.00 būs valsts svētku koncerts, kurā muzicēs jauniešu muzikālā apvienība «Tikai tā» no Aizkraukles novada. –  Vēl šajā dienā sveiksim četrus laulātos pārus no Rites pagasta, kuriem šogad aprit apaļas kāzu jubilejas. Tāpat sacīsim paldies tiem vietējiem iedzīvotājiem, kuri atbalstījuši tādas mūsu pagasta iniciatīvas kā apkārtnes sakopšanas talkas, sabiedriskos pasākumus un citas aktivitātes. Šajā pasākumā savukārt uzstāsies mūsu pašu vokālais ansamblis «Rites balsis», –  stāsta tautas nama vadītāja Aina Guoģe.
    Salas tautas namā 18. novembrī no pulksten 18.00 līdz 19.00 būs skatāms multimediāls stāsts. –  Līdztekus gaismas projekcijām, kas būs skatāmas uz Salas tautas nama ēkas sienas, šajā multimediālajā stāstā izskanēs arī patriotiskas dziesmas un dzejas lasījumi. Tiesa –  nelabvēlīgu laikapstākļu gadījumā šis pasākums var tikt atcelts, –  stāsta tautas nama vadītāja Santa Skos­ta. –  Bet 19. novembrī pulksten 22.00 Salas tautas namā būs valsts svētku balle kopā ar grupu «Eels of the 60’s». Tā ir  grupa ar piecpadsmit gadu skatuves pieredzi. Latvijas dzimšanas dienas ballē varēs izdejoties pie latviski patriotiskas programmas. Šis pasākums ir ar ieejas maksu. 
     Sēlpils tautas namā 17. novembrī pulksten 19.00 būs Latvijas valsts svētku koncerts «Ar sēļu dziesmu sirdī». Tajā uzstāsies Sēlpils tautas nama jauktais koris «Sēlpils», sieviešu vokālais ansamblis «Tik un tā», deju kopa «Omes un kungs», bērnu deju kolektīvs «Spri­gulītis» un sēļu tradicionālās mūzikas grupa «Krāces».
     Viesītes kultūras centrā «Sēlija» 18. novembrī pulksten 15.00  būs valsts svētku koncerts «Daudz laimes, Latvija!» un deju uzvedums «Zied ābelei balti ziedi», kurā piedalās tautas deju ansambļi «Diždancis» un «Ritums» un bērnu un jauniešu deju kolektīvs «Vēja zirdziņš».
     Zasas tautas namā 17. novembrī pulksten 19.00 būs tautas nama amatiermākslas kolektīvu koncerts «Tev, Latvija!». Ieeja pasākumā –  bez maksas. 
     Zīlānu tautas namā 16. novembrī pulksten 19.00 uzstāsies Elza Rozentāle un Jānis Ruņģis koncertā «Svi­not brīvību». Klausītājiem piedāvās tautas dziesmu aranžijas, kā arī latviešu komponistu patriotiskās melodijas Bezmaksas ieeja. l
     
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. Fredis
  Fredis
  pirms 2 nedēļām

  Svētku pasākumu programmas visā novadā ir bagātīgas. Lai visiem patīkama un skaista svētku noskaņa.

  Atbildēt
 2. Viesis
  Viesis
  pirms 1 nedēļas

  Ir jau labi tikai turpmāk uz Loni nevedat slikti dziedošus bērnus , Viesītes skola. Jau iepriekš paldies.

  Atbildēt

Pievienot komentāru